Największa platforma blogowa o technologiach mobilnych – opinie, testy, recenzje, newsy.

Partner serwisu: ZAŁÓŻ BLOGA

FOTOgraficzne mega porownanie : 808 vs One X vs 4s

Ten wątek został zamknięty.
  • ~n86
    15.06.2012, 11:02 | Zgłoś nadużycie

które fotki lepszej jakości ?

nokia 808 vs iph vs htc

EDIT przeniosłem do dyskusji - krichna334

• ~bolo
    20.02.2013, 19:32|Zgłoś nadużycie

krichna334
    tak, ale nie zapominaj że masz tam 4 osoby i idealne zsynchronizowanie 4 osob do skoczenia w tym samym momencie jest niemożliwa, więc no cóż, mimo slabych zdjęć, ostrość w ruchu ma dobrą.

Nie takie rzeczy na materiałach prasowych widziałem :-)

• ~Bolo
    21.02.2013, 12:06|Zgłoś nadużycie

~bolo
    krichna334
    tak, ale nie zapominaj że masz tam 4 osoby i idealne zsynchronizowanie 4 osob do skoczenia w tym samym momencie jest niemożliwa, więc no cóż, mimo slabych zdjęć, ostrość w ruchu ma dobrą.

Nie takie rzeczy na materiałach prasowych widziałem :-)

Jeszcze jedna kwestia odnośnie tych 4 osoób, bo piszesz że jest niemożliwe ich zsynchronizowanie - otóż jest, popatrz na rozwiązanie HTC Zoe zaimplementowane w tym modelu - telefon nagrywa tak jakby krótki 3 sekundowy filmik, który w rezultacie jest splotem kilkunastu zdjęć - za pomocą tego oprogramowania możemy dodawać lub odejmować elementy z poszczególnych zdjęć w ten sposób tworząc np obraz jednego rowerzysty klatka po klatce uzyskując w ten sposób kilku rowerzystów w jednym kadrze - mam nadzieję, że w miarę sensownie to opisałem.

• krichna334
    krichna334
    21.02.2013, 14:54|Zgłoś nadużycie

wtedy telefon wymagałby stabilizacji aby kadr był idealnie taki sam na kazdym zdjeciu no i każdy musiałby mieć 'swoje miejsce' i nikt nie mógłby na nikogo zachodzic

• ~Bolo
    21.02.2013, 18:39|Zgłoś nadużycie

krichna334
    wtedy telefon wymagałby stabilizacji aby kadr był idealnie taki sam na kazdym zdjeciu no i każdy musiałby mieć 'swoje miejsce' i nikt nie mógłby na nikogo zachodzic

Tak się składa, że akurat HTC ONE posiada stabilizację obrazu - co do reszty - przecież to zdjęcie promo przygotowane przez HTC - to chyba logiczne, że nie robi go zdenek z działu konserwacji powierzchni płaskich tylko ktoś znający się rzeczy. Jakby nie było zdjęcie jest słabe i pozostałę też - niestety :(

• n-86
    n-86
    21.02.2013, 18:49|Zgłoś nadużycie

niestety to prawda, najnowszy htc one robi zdjęcia rodem ze słabego komiksu ;/ to wygląda jak jakaś papka, spójrzcie na crop 100% tego ujęcia. to jest zdjęcie topowego smarta z 2013 roku? WTF ?

http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/htc-one-hands-on/camera/gsmarena_001.jpg

• ~skociio
    22.02.2013, 16:35|Zgłoś nadużycie

Możecie porównać zdjęcia lumi 920 z xperią Z i one?

Zdjęcia

• ~skociio
    22.02.2013, 17:15|Zgłoś nadużycie

"Lumia po aktualizacji Portico miażdży Androidy także w dobrych warunkach oświetlenia."

Widzieliście już nową jakość lumi?

• ~Bolo
    22.02.2013, 19:35|Zgłoś nadużycie

~skociio
    "Lumia po aktualizacji Portico miażdży Androidy także w dobrych warunkach oświetlenia."

Nie wiem kto to pisał i ile za to dostał pieniędzy,ale jedno jest pewne - o fotografii i jakości nie ma bladego pojęcia.

• ~skociio
    22.02.2013, 20:02|Zgłoś nadużycie| wpis edytowany

~Bolo
    ~skociio

Nie wiem kto to pisał i ile za to dostał pieniędzy,ale jedno jest pewne - o fotografii i jakości nie ma bladego pojęcia.

Właśnie obraziłeś głównego redaktora komórkomanii i jego dzisiejszy komentarz, gdyż to jego słowa :)

• n-86
    n-86
    22.02.2013, 22:04|Zgłoś nadużycie

redaktor musiał zostać przekupiony, nikt obiektywny nie napisałby takich bzdur, w stylu nokia po update miażdzy inne smartfony za dnia. przeciez to nawet śmieszne nie jest, widziałem zdjecia z poprawionej 920tki, i szału jak nie bylo, tak nie ma.

• xPavlo
    xPavlo
    22.02.2013, 22:54|Zgłoś nadużycie

potwierdzam słowa n-86... sam widziałem na własne oczy, gdyż miałem lumię z wykonaną własnoręcznie aktualizacją i zdjęcia w dzień się minimalnie poprawiły jakościowo a poza tym nie było widocznych bardzo zmian...

• n-86
    n-86
    23.02.2013, 09:25|Zgłoś nadużycie
  • n-86
    n-86
    23.02.2013, 10:02|Zgłoś nadużycie

lumia miażdzy faktycznie, ale chyba szumami, za dnia ;/

http://www.wpcentral.com/nokia-improves-lumia-920-camera-comparison

• n-86
    n-86
    23.02.2013, 12:27|Zgłoś nadużycie

nie mam jak zeedytować dlatego post pod postem, trudno ale wrzuce jeszcze to :

http://android.com.pl/images/user-images/rammiro/2013/02/htc_one_vs_x_vs_sgs3-2.jpg

Bolo jakie wrażenia?

• krichna334
    krichna334
    23.02.2013, 13:53|Zgłoś nadużycie

to chyba nie jest całkowicie zaskoczeniem że one x robi lepsze zdjęcia....
    w tym linku co n86 wrzuciłeś widać że zdjęcie s3 było źle zrobione, tzn nie złapano ostrości

• ~Bolo
    23.02.2013, 16:05|Zgłoś nadużycie

n-86
    nie mam jak zeedytować dlatego post pod postem, trudno ale wrzuce jeszcze to :

http://android.com.pl/images/user-images/rammiro/2013/02/htc_one_vs_x_vs_sgs3-2.jpg

Bolo jakie wrażenia?

Co ja o tym sądzę? Sądzę to, że albo ktoś absolutnie nie potrafi wykonać ostrego zdjęcia smartfonem, albo robi to celowo by zamataczyć wyniki. Pamiętam swego czasu jak engadget udowadniał i to zrobił (co nie jest trudne) że iPhone 4 robi lepsze fotki od N8 - nikt przy zdrowych zmysłach tego nie "kupił" ale znaleźli się tacy co temu stwierdzeniu zaufali. Z oceną ONE powstrzymam się jak wreszcie słuchawka trafi do kilku serwisów i zamieszczą rzetelne testy (np gsmarena) - póki co jednak nie jestem pozytywnie zaskoczony jakością, wręcz odwrotnie - na każdym foto da się zauważyć charakterystyczne dla HTC wyostrzanie zdjęć. Co zaś tyczy się całości telefonu - uważam że jest świetny i najbliżej mi w chwili obecnej do niego ale martwi mnie ten aparat :(

• ~Czesl
    24.02.2013, 11:04|Zgłoś nadużycie

Może ocenicie zdjęcia wykonane moim htc one x+ ?

Ustawienia auto

Tryb HDR

• n-86
    n-86
    25.02.2013, 08:31|Zgłoś nadużycie

czesl - zdjęcia wydają się wporządku, tylko zwróć uwage na to że w trybie automatycznym - przepaliłeś niebo. zdjęcie HDR wydaję się być odrobine lepsze, napewno więcej detali, jednak moim zdaniem jest troche nienaturalne w takich śniegowych warunkach. wstaw więcej fotek ze swojego one x+ , napewno coś CI się uda fajnego pstryknąć. im więcej sampli, tym więcej będzie można powiedzieć na ich temat :)

PS teścik - iphone 5 vs galaxy3 vs n808, vs galaxy camera

http://www.phonearena.com/reviews/Camera-Comparison-Samsung-Galaxy-Camera-vs-Galaxy-S-III-Galaxy-Note-II-iPhone-5-Nokia-808-PureView_id3233

• ~Czesl
    25.02.2013, 09:50|Zgłoś nadużycie

Fotografem to ja nie jestem, ale przynajmniej zobaczycie ładne widoki. Zwrócicie też uwagę na zielone ufo.

tryb HDR

tryb auto

tryb HDR

tryb widok na słońce

tryb HDR

tryb śnieg

• krichna334
    krichna334
    25.02.2013, 16:27|Zgłoś nadużycie

widzę że używasz trybów bardzo randomowo i kompletnie nie wiem czemu używasz HDR gdy masz bardzo dużo światła wpadającego do obiektywu... chyba sam widzisz że telefon gubi szczegóły?