Największa platforma blogowa o technologiach mobilnych – opinie, testy, recenzje, newsy.

Partner serwisu: ZAŁÓŻ BLOGA

Wszystko o Galaxy SIII pytania/odpowiedzi/opinie

• xPavlo
    16.02.2013, 19:11 | Zgłoś nadużycie

Wiem wiem... Takie tematy z SGS3 były poruszane ale pozwoliłem sobie założyć ten wątek żeby wszystko zebrać w jednym miejscu i żeby użytkownicy nie musieli zakładać kolejnych i kolejnych tematów tylko zajrzeli do tego i już wszystko wiedzieli :)

Więc moje pytania:
    1. Bateria - przy normalnym użytkowaniu, bez transmisji danych, czasem wifi i jakaś gra, smsy, połączenia w 3g. Jak długo wytrzyma?
    2. Jakość połączeń - najlepiej by było jakby ktoś porównał je z Lumią 920 gdyż ta mnie powaliła jakością (w końcu ma 3 mikrofony :P )
    3. Jakość odtwarzacza muzycznego na przeciętnych słuchawkach nausznych do 200zł. Jaka ona jest?
    4. Aparat - słyszałem, że jeden z najlepszych. Ale czy ma on jakieś wady?
    5. Ekran - GG2 ale czy szybko się rysuje ? I jak zbiera odciski palców?
    6. Klapka tylna - ponoć pojawiają się na niej szybko rysy i pęknięcia?
    7. Bateria - czy trzeba ją formatować? Skoro jest wymienialna... Ale z drugiej strony w nowych smartfonach niby nie ma już takiej potrzeby.
    8. Zasięg 3G i 2G. Czy jest mocny? Np. w pomieszczeniach typu dom lub supermarket.
    9. Ekran - czarne plamy na czerni... O co z tym dokładnie chodzi? Słyszałem też, że można to oddać na gwarancję jeżeli taki problem wystąpi.

I pytanie odbiegające troszkę od tematu:
    Kupować SGS3 niebrandowany bez locka biały czy może czekać na SIV? Boje się tylko troszkę ceny SIV bo 2-2,5 tys. chyba nie będzie kosztować?

Proszę o dużą aktywność użytkowników! :D Opowiadajcie wasze przeżycia z SGS3 ;)

• ~pomocy
    01.03.2013, 22:42|Zgłoś nadużycie

probowałem tak i nic
    możliwe że mam wadliwy ??
    pisze mi znakominty sygbał - daje połącz - pisze utrzymywanie adresu ip - i po 30 s pisze slaby sygnał- rozlączono
    co mam zrobić

• xPavlo
    xPavlo
    01.03.2013, 23:42|Zgłoś nadużycie

cholerka, nie wiem... może włącz i wyłącz SGS'a wcześniej usuwając sieć i wyszukaj ją później na nowo

• Tomasz Słowik

Spróbuj z innym routerem, będziemy wiedzieć gdzie szukać przyczyny.

• ~pomocy
    02.03.2013, 11:13|Zgłoś nadużycie

mam wersje sytemu 4.1.1
    rozładowal mi się
    naładuje go , zrobie auktalizacje do 4.1.2 i znowu spróbuje połaczyc się z siecia
    jeśli nie połaczy to pójde do galerii i sprawdze czy tam będzie chodził

czy możliwe że mam wadliwy model :( ???
    pakiet danych działa- mobilny internet tylko te wi-fi

laptop mi chodzi
    bratowi też - sony eriscon w995
    tylko mi ( mój pierwszy smartphone nie chodzi) - juz chciałem go wyrzucić przez okno

zobacze czy przy innym routerze chodzi
    i dam wam znać około 18

przez komputer moge zrobic auktulizacje - tylko to mo pierwszy smartphone wiec nie wiem jak to zrobić
    pomożecie ???

krok po kroku jak mma to zrobić - mam 2 godziny 9 telefon się ładuje )
    pomożcie pliss

• ~pomocy
    02.03.2013, 14:56|Zgłoś nadużycie

możecie powiedz mi ile trwa pierwsze ładowanie od wyłączenia sie telefonu
    bo mi się ładuje juz 4 h i dopiero jest ponad półowe wskażnik(ładowany na wyłączzonym )

• Tomasz Słowik

ładowanie powinno trwać około dwóch godzin (ładowarką, nie z komputera). Poza tym litowo jonowych baterii się nie formuje.

• ~pomocy
    02.03.2013, 19:48|Zgłoś nadużycie

ja jej nie formuje - po prostu rozładowałem tel do końca (siostra się bawiła) i nadal on się ładuje to juz 8:30 h i 83 %
    ale czy baterii nie zaszkodzi jeśli wtrakcie ładowania na wyłączonym właczyłem urządzenie i sprawdziłem czy działa wifi( jednak chodzi - złe haslo podawaęłm - zapomniałem o jednej cyderce ) - przepraszam za zamieszanie
    nic mu nie bedzie że go włączyłem w trakcie ??
    a tak w ogole mówiąc to na włączonym szybciej się ładuje ( w ciągu 1 h - 15 %
    on tak zawsze będzie się długo ładował ???

• ~pomocy
    03.03.2013, 10:27|Zgłoś nadużycie

Mam pytanie do was sprawie wersji systemu
    Czy nie powinno mi wskoczyć powiadomienie o nowe wersji systemu 4.1.2 (ma obecnie 4.1.1)
    Daje w ustawieniach szukać auktualizacje i wyskakuje mi że nie mam nowej wersji systemu
    Co zrobić aby ją wykryło ?
    A może muszę zrobić auktualizacje przez komputer
    Pomóżcie jestem w tym zielony

• xPavlo
    xPavlo
    03.03.2013, 11:37|Zgłoś nadużycie| wpis edytowany

podstawowe pytanko - telefon masz od jakiegokolwiek operatora? Czy może prosto z dystrybucji Samsunga?

Od razu wyjaśnię, jeżeli masz tel. np z Orange (broń Boże :D ) to na oprogramowanie nowe (mimo że mogło wyjść) będziesz musiał czekać aż Orange je udostępni ze swoim brandingiem i śmieciami tj. aplikacjami od nich ;/ (to był główny powód dla którego zrezygnowałem z Xperii S z orange i kupiłem niebrandowanego SGS3 ;) )

Ale jeżeli masz tel. z dystrybucji samsunga, bez brandingu, to musisz poczekać aż ktoś bardziej obeznany się wypowie w tym temacie :D

PS obczaj sobie program Samsung Kies, to jest program na kompa od Samsunga do zarządzania telefonami od nich ;)

• ~pomocy
    03.03.2013, 14:04|Zgłoś nadużycie

samsung kies ???
    mam niebrandowany

• ~pomocy
    03.03.2013, 14:06|Zgłoś nadużycie

mam niebrandowany - bez zadnych aplikacji i żadnego loga operatora
    możliwe że na moją partie produkcji nie wydali jeszcze oprogramowania

• ~pomocy
    03.03.2013, 14:54|Zgłoś nadużycie

chyba musiałem kupic przez alegroo wersje brandowaną bo prze kies nie mam nowej wersji systemu * nadal mam 4.1.1
    co robić
    jak sprawdzić czy naperwno mam brandowane

• krichna334
    krichna334
    03.03.2013, 14:59|Zgłoś nadużycie

zobacz na android.com.pl jak wgrać soft przez odina i wgraj najnowszy dostępny... ale nie odczujesz żadnej różnicy, bo 4.1.2 naprawia tylko niektóre błędy 4.1.1 no i być może telefon będzie troszkę szybciej działał.

• Tomasz Słowik
    Tomasz Słowik
    03.03.2013, 15:37|Zgłoś nadużycie| wpis edytowany

~pomocy
    ja jej nie formuje - po prostu rozładowałem tel do końca (siostra się bawiła) i nadal on się ładuje to juz 8:30 h i 83 %
    ale czy baterii nie zaszkodzi jeśli wtrakcie ładowania na wyłączonym właczyłem urządzenie i sprawdziłem czy działa wifi( jednak chodzi - złe haslo podawaęłm - zapomniałem o jednej cyderce ) - przepraszam za zamieszanie
    nic mu nie bedzie że go włączyłem w trakcie ??
    a tak w ogole mówiąc to na włączonym szybciej się ładuje ( w ciągu 1 h - 15 %
    on tak zawsze będzie się długo ładował ???

A czemu miałoby mu zaszkodzić? Ludzie, to nie lata osiemdziesiąte...

On się powinien naładować w 2 godziny i zapewne tak zrobił. Niestety, coś w systemie nie zaskoczyło i źle wyświetla teraz procenty. Przejdzie mu po kilku cyklach. Odłącz go, normalnie używaj i podłącz ponownie jak bateria będzie słaba.

Co do WiFi to nie mam pojęcia, ale wygląda na problem sprzętowy.

• ~pomocy
    03.03.2013, 17:42|Zgłoś nadużycie

wi-fi działa , ładuje go już normalnie 50% w 1 h
    ale co zrobić z systemem ??
    jak sprawdzić czy brandowany kupiłem?

• Tomasz Słowik

Jeśli nie masz logo operatora podczas uruchamiania, to raczej jest niebrandowany.

Możesz też zapoznać sie z tym tematem:
    http://forum.android.com.pl/f551/lista-wszystkich-roma-w-dla-galaxy-s-iii-gt-i9300-177736/

i porównać nazwę swojego ROM-u z tymi na liście. Wersję softu sprawdzisz w ustawieniach.

• ~pomocy
    04.03.2013, 15:38|Zgłoś nadużycie

Nie ma tam tego modelu co ja mam
    Mój to I9300XXDLID
    O CO TU CHODZI ?

• xPavlo
    xPavlo
    04.03.2013, 18:33|Zgłoś nadużycie

spróbuj wygooglować swoją wersję ;) ja swojej szukałem i jest w tym spisie I9300XXELKC taką mam wersję a też kupiłem na allegro w zaplombowanym pudełku :)

• ~pomocy
    04.03.2013, 20:48|Zgłoś nadużycie

Coś w internecie pisze że mam wersję na rynek rumuński
    Możecie pomoc mi sprawdzić kiedy ram otrzymała nowa wersję systemu

• ~pomocy
    04.03.2013, 21:13|Zgłoś nadużycie

znalazłem coś na temat tego modelu
    http://androidromupdate.com/2012/10/24/upgrade-uk-samsung-galaxy-s3-jelly-bean-i9300xxdlj4/ - to jednak wresja angielska (WB)