Największa platforma blogowa o technologiach mobilnych – opinie, testy, recenzje, newsy.

Partner serwisu: ZAŁÓŻ BLOGA

jak chronicie swoje telefony

• ~ciekawy
    27.02.2013, 00:00 | Zgłoś nadużycie

jak chronicie swoje telefony? gdzie je trzymacie?
    w kieszeni spodni, w kurtce, w płaszczu?
    jakie formy ochrony telefony bez urazami preferujecie ?

• ~Piter
    27.02.2013, 09:14|Zgłoś nadużycie

Ja zawsze noszę telefon w lewej kieszeni od spodni. Wkładam go do góry nogami i wyświetlaczem w stronę uda. Na szybce mam zawsze folię a cały telefon w silikonowej ochronie :). Dzięki temu wygląda jak nówka, a podczas upadku raczej nic mu nie grozi

• xPavlo
    xPavlo
    27.02.2013, 10:39|Zgłoś nadużycie| wpis edytowany

ja chyba jestem jakimś wyjątkiem :D mój telefon do najtwardszych ponoć nie należy... w końcu to sgs3 xD a noszę go jak kolega w lewej kieszeni spodni wyświetlaczem do wewnątrz. Z tym wyjątkiem, że ja nie używam żadnych folii na wyświetlacz ani back coverów (silikonów) noszę go "gołego" :D jak na razie nie widać żadnych oznak użytkowania :)

EDIT: Xperie S tak samo nie miałem chronioną niczym, a jak wyglądała to można zobaczyć na moim starszym już wpisie w dziale kupie/sprzedam ;)

• xadrian85
    xadrian85
    27.02.2013, 16:25|Zgłoś nadużycie

Nie stosuję żadnych ochraniaczy oprócz folii której nie widać. Telefon jest dla mnie, a nie ja dla niego.

• xdomino996
    xdomino996
    27.02.2013, 17:10|Zgłoś nadużycie

xPavlo
    ja chyba jestem jakimś wyjątkiem :D mój telefon do najtwardszych ponoć nie należy... w końcu to sgs3 xD a noszę go jak kolega w lewej kieszeni spodni wyświetlaczem do wewnątrz. Z tym wyjątkiem, że ja nie używam żadnych folii na wyświetlacz ani back coverów (silikonów) noszę go "gołego" :D jak na razie nie widać żadnych oznak użytkowania :)

EDIT: Xperie S tak samo nie miałem chronioną niczym, a jak wyglądała to można zobaczyć na moim starszym już wpisie w dziale kupie/sprzedam ;)

Wyjątkiem nie jesteś, dla mnie też kupowanie telefonu po to aby się bać o jakąś jedną ryskę i zakładanie Bóg wie jakich silikonowych ochraniaczy jest śmieszne, nie po to designerzy pracują nad designem danego urządzenia, aby potem wsadzić telefon do jakiegoś badziewia i zniszczyć cały efekt.

• n-86
    n-86
    27.02.2013, 17:20|Zgłoś nadużycie| wpis edytowany

xadrian85
    Nie stosuję żadnych ochraniaczy oprócz folii której nie widać. Telefon jest dla mnie, a nie ja dla niego.

pelna zgoda Adrian, telefon jest po to zeby go używac, a nie robic z niego eksponat muzealny. ja nie stosuje żadnych pokrowców,ani foli, jedyne co to staram się uważac żeby nie upuścić wiadoma sprawa..swoją drogą nie bardzo rozumiem postępowanie w stylu : ubiore mój telefon w pokrowiec, w folie z przodu, w folie z tyłu, i co .. ? bede się napawał tym jaki jest piękny w tym przebraniu? masz fajny telefon to go używaj, ciesz sie nim korzystaj a nie rób z niego niewiadomo co - takie moje zdanie. i co, dwie folie, pokrowce itd, a później go np sprzedaz, i te pokrowice folie itd były tylko po to żeby kupujący mógł sie cieszyć z ładnego telefonu? to Ty się masz cieszyć z telefonu, a nie robić z niego ołtwarzyk dla kogoś innego.. kieszeń dzinsów, to jest najlepsza ochrona dla telefonu. nic więcej.

• Tomasz Słowik

Ja swoim telefonem po prostu nie rzucam. Noszę w kieszeni kurtki lub spodni bez żadnych folii czy innych cudów. Ślady użytkowania widać na tylnej klapce i kilka niewielkich rysek na ekranie, ale telefon niedługo będzie dwulatkiem (pierwszy Note).

• Marcin Czajka

n-86
    pelna zgoda Adrian, telefon jest po to zeby go używac, a nie robic z niego eksponat muzealny. ja nie stosuje żadnych pokrowców,ani foli, jedyne co to staram się uważac żeby nie upuścić wiadoma sprawa..swoją drogą nie bardzo rozumiem postępowanie w stylu : ubiore mój telefon w pokrowiec, w folie z przodu, w folie z tyłu, i co .. ?

Zgadzam się z Wami. Mój SGS2 przemieszcza się w kieszeni spodni lub kurtki i tyle. Żadnych pokrowców, folii, silikonów. Gorilla Glass ma mu wystarczyć. Póki co wygląda idealnie. Telefony zmieniam góra co 12 miesięcy i nawet po takim czasie nie noszą absolutnie żadnych śladów (chyba, że zaliczą upadek o glebę na coś ostrego). Silikony są dla mnie tym co pokrowce na siedzeniach świeżo kupionego samochodu. Nie kupuję sprzętu dla kolejnego właściciela, tylko na własne potrzeby. Wiesz po co są pokrowce? Dla tych, którzy kupują telefon dla szpanu i wiedzą, że jak go nie poszanują, to długo drugiego nie kupią, bo się wypłukali przy zakupie.

• krichna334
    krichna334
    28.02.2013, 08:26|Zgłoś nadużycie

@Marcin to nie prawda że pokrowce są dla szpanu. Także mam sgs2, niemal już 2 lata, telefon noszę w etui, gdyż po starych soniakach i nokii 5800 mam dość rys na ekranie. Jestem po prostu pedantyczny i nie lubię gdy mój telefon ma rysy na ekranie, wygląda to nieestetycznie. Gorilla Glass jest mocna, ale nie do końca jej wierze.

• ~Piter
    28.02.2013, 09:05|Zgłoś nadużycie

Widzę Krichna334, że jednak odstajemy nieco od reszty ;)... Nieważne czy to jest telefon za 400zł czy telefon za 1400zł. Dbam o nie tak samo i nie lubię rys na ekranie bądź obudowie ;)

• xadrian85
    xadrian85
    28.02.2013, 10:17|Zgłoś nadużycie

Folię tak naprawdę zacząłem używać dopiero od zakupu SGS 2. Zdecydowałem się na nią po tym jak poprzedni mój telefon czyli SGS 1 załapał kilka rys, co o ile podczas normalnego użytkowania nie przeszkadzało, tak podczas przeglądania internetu strasznie denerwowało (efekt tęczy na białym tle stron www które większość posiada)

• marrcus
    marrcus
    05.03.2013, 22:14|Zgłoś nadużycie

a ja nosze SGS2 w etui od okularów, akurat pasuje etui nie nosiłem bo niby ładne ale rogów nie zasłaniało, a od niemal mam roku mam klapkę i baterie 2000 wiec nawet nie pasuje, folii nie miałem, ale może nakleję bo przyjdzie w zestawie do uchwytu samochodowego.

Gdyby nie te etui to może żywot byłby skrócony. X10 wpadł mi pod kolo na kamienistej drodze, a S2 spadał na beton (bez etui zresztą też).
    Niby gorilla glass a rysek małych jest trochę (może przez to ciasne etui ;p)

• 7Grammatik
    7Grammatik
    06.03.2013, 18:05|Zgłoś nadużycie

Na telefonie zawsze folia :) . Etui też zawsze jakieś mam lecz nie zawsze go używam i często je zdejmuje by "poczuć" telefon a zazwyczaj noszę w prawej kieszeni spodni a w zimę w kurtce w wewnętrzne kieszonce.

-- 

"Nikt mniej i nikt więcej po prostu człowiek"

• Digital And Luxury

Nie ma to jak skórzane dobre etui , po pierwsze się nie rysuje po drugie utrzymuje telefon w idealnym stanie i do tego się nieżle prezentuje.

-- 

Gadzety

• ~delete93
    10.03.2014, 14:45|Zgłoś nadużycie

Witam. Ja mam LG Optimus L9 P760 i chciałbym powiedzieć że mam i folię i case do niego znanej i dobrej firmy NILLKIN telefon nie odbiega designem od oryginały a i trzymanie go jest pewniejsze. Ludzie jak porysujecie szkło gg2 to wybulicie kupe kasy na wymiane albo gorzej jak stłuczecie szkło, a tak folia zapewnia ochronę przed rysami i pęknięciem jak się porysuje to można od razu za 30 zł kupić nową grubą folię, a case tez jak sie zniszczy mozna nowy kupić. a telefon nowy jak był tak jest, a potem jak mamy nowy telefon to ten mozemy z zyskiem sprzedać i taka jest kolej rzeczy...

• ~pancerz
    01.12.2014, 15:51|Zgłoś nadużycie

Witam, serdecznie zapraszam na PANCERNIK.eu. W ofercie mamy pokrowce na telefony od ponad 40producentów (m.in. Bugatti, Adidas, Hugo Boss). Szeroka oferta daje możliwość dopasowania materiału, formy oraz designu do własnych potrzeb. Jest to też świetny pomysł na prezent. Zapraszam

• ~rysejka
    05.12.2014, 06:26|Zgłoś nadużycie

Sam posiadam Lg L90 i chronię go za pomocą pokrowca.
    Nietaniego ponieważ tego modelu:
    http://www.skapiec.pl/site/cat/207/comp/11227681
    No tak 6 dyszek trzeba za niego dać. Niemniej telefon jest o wiele bardziej zabezpieczony niż normalnie.
    Niektórzy pisza,że jest to wiocha ;)
    Takie pokrowce. Jednak dla mnie to nie ma znaczenia. Przynajmniej telefon się nie rysuje.

• agagata
    agagata
    31.12.2014, 07:43|Zgłoś nadużycie

Ja mam Samsunga S4 i chronię go specjalną klapką na ekran. Noszę tylko w torebce lub w głębokiej kieszeni kurtki. Nie rzucam, nie stawiam obok szklanki z napojem itp.

• Zosia25
    Zosia25
    13.01.2015, 08:41|Zgłoś nadużycie

Etui może okazać się przydatne, szczególnie w damskiej torebce :P
    Niby można dbać o telefon, ale zdarzają się sytuacje losowe. I przecież nie musi to być jakieś okropne, ogromne etui, które robi z Twojego telefonu "to coś", ale w ramach rozsądku... Są przecież całkiem fajnie wyglądające etui. A wiadomo, że każda rysa na ekranie straszliwie drażni, a jeśli tylko można tego uniknąć, to czemu nie :)