Największa platforma blogowa o technologiach mobilnych – opinie, testy, recenzje, newsy.

Partner serwisu: ZAŁÓŻ BLOGA

Tablet czy smartfon a może oba razem vs PC ...

• Tyran6
    23.04.2012, 20:47 | Zgłoś nadużycie

Czyli tak jak w temacie . Czy zyskujące popularność tablety w połączeniu z coraz bardziej wydajnymi smartfonami zastąpią nam PC , a może nie mają czegoś i nie będą mieć przez co nie wyeliminują popularnych pecetów ? Co o tym myślicie ?

• XdzikusX
    XdzikusX
    23.04.2012, 21:53|Zgłoś nadużycie

tablet z doczepianą klawiatura może coś by namieszał jakby miał lepsze bebechy

-- 

Gdzie jest krzyż!

• ~Edek
    24.04.2012, 01:08|Zgłoś nadużycie

Tablety są komputerami PC, tak samo jak desktopy, nettopy, netbooki, notebooki czy palmtopy.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Komputer_osobisty#Typy_komputer.C3.B3w_osobistych

• Tyran6
    Tyran6
    24.04.2012, 11:27|Zgłoś nadużycie

Dobra mój błąd co nie zmienia faktu , że większości osobom PC kojarzy się z laptopem czy komputerem stacjonarnym . Jeśli bym tylko mógł to zmieniłbym nazwę tematu ale takiej opcji nie ma :(

• XdzikusX
    XdzikusX
    24.04.2012, 11:45|Zgłoś nadużycie

Po co masz zmieniać jest dobra, wiadomo o co chodzi.... edek przeczesze każdy zakamarek google żeby komuś na forum zaprzeczyć.

-- 

Gdzie jest krzyż!

• Tyran6
    Tyran6
    24.04.2012, 11:53|Zgłoś nadużycie

No tak ale niby ma rację ,bo nawet na allegro tablety są w dziale komputerów , chociaż według mnie obecnym tabletom(3G/4G) bliżej do smartfona niż do komputera stacjonarnego :)

• krzysiekbit
    krzysiekbit
    24.04.2012, 12:20|Zgłoś nadużycie

Jesli serfujesz po internecie, wysylasz maile i komunikujesz sie ze znajomymi to wystarczy tablet + klawiatura, nawet torrenty da sie pobierać. Dla wąskiej grupy osób jak np. moi rodzice to by wystarczyło gdyby nie małe wymiary. To z kolei mozna rozwiazać podpinając go do większego monitora ale nie wiem czy to gdzieś w tych przejściówkach nie traci trochę sensu...
    Jest rzesza ludzi którzy wykorzystują komputer do profesjonalnych programów jak photoshop czy autocad i tego nie da sie zrobić na żadnym tablecie. Nie sądzę żeby korzystanie z tych programów na tabletach było kiedykolwiek zbliżone pod kątem komfortu pracy do standardowego pc.

-- 

"My Uncle says smoking crack is kinda cool"

• ~cube_6
    24.04.2012, 13:20|Zgłoś nadużycie

Dokładnie, każdy musi wiedzieć co chce robić i czy jest to możliwe na tablecie.
    Osobiście przeglądam www na tablecie i jest to wygodne, na smartfonie tego nie robię. Jeżeli chcę tylko coś poczytać, to nawet nie włączam laptopa tylko siedzę w fotelu (sofa) i przeglądam sobie strony.

Pisanie maili w odróżnieniu od smartfona, dzięki dużej klawiaturze również jest bardzo wygodne.

Fajnie jest też czasami sobie coś obejrzeć np. film, klip z Youtube, bez konieczności włączanie tv czy komputera.

Jest to też idealna platforma gier dla dzieci, gdyż gry najczęściej nie są skomplikowane a dodatkowo są tanie.
    Jest również sporo aplikacji "edukacyjnych" dla dzieciaków.
    Osobiście mam Xboxa, ale 6 córka w ogóle na nim nie gra (może Rayman Origins), a na tablecie lubi włączyć jakąś grę.

Tablet jest idealny jak ktoś musi pokazywać prezentacje (filmy). Jest leciutki w porównaniu nawet do ultrabooków i do tego długo działa na baterii. Do prezentacji jednak lepszy jest raczej iPad niż tablet z Androidem, ponieważ iPad ma przejściówkę na VGA, a w starszych projektorach zazwyczaj nie ma HDMI. Chyba, że ktoś zna jakiegoś androidowca z możliwością podpięcia pod VGA. Kiedyś kupiłem dziewczynie netbooka, właśnie do prowadzenia prezentacji, nie używała go, sprzęt został sprzedany. Tablet za to jest lżejsze i cieńszy i można go schować do małej torebki.

Dla osób, które korzystają z komputera wyłącznie w celu przeglądania www i korzystania z poczty, nawet już obecnie tablet może zastąpić komputer. Jak ktoś dużo pisze (edytor tekstu), może podłączyć klawiaturę, ewentualnie monitor, i nie potrzebuje PC.

Reszta raczej w mniejszym lub większym stopniu potrzebuje komputera dla np. bardziej wymagających gier, różnej maści aplikacji użytkowych, pracy.

• ~Edek
    24.04.2012, 13:30|Zgłoś nadużycie

A swoją drogą tablety nigdy nie miały zastąpić notebooków ani desktopów, tylko je uzupełniać.

• Tyran6
    Tyran6
    24.04.2012, 13:43|Zgłoś nadużycie

Niektórzy jednak twierdzą , że tablety zastąpią netbooki , laptopy , komputery stacjonarne . Ja obecnie się nie zgadzam , ale może kiedyś ... Zobaczymy co pokaże Windows Phone 8 .

• XdzikusX
    XdzikusX
    24.04.2012, 17:10|Zgłoś nadużycie

Problem jest też z pamięcią 32-64gb to za mało, a w takim ipod'zie classicu pakują już po 160gb

-- 

Gdzie jest krzyż!

• jamto
    jamto
    24.04.2012, 18:20|Zgłoś nadużycie

Ktoś tu powiedział, że tablet z klawiatura by namieszał -hehe zgadzam się. Sama na coś takiego poluję, bo przydałby się taki w pracy. Smartfon nie do końca mi leży, jednak czasem ta klawiatura się przydaje. No sama nie wiem. Przyznam się, ze sobie upatrzyłam taki jeden fajny tablet z klawiatura, powiem nawet tak - przygrzmocił mi w twarz jak go zobaczyłam:D i choruję na niego okrutnie. Na x-kom.pl maja go w dobrej cenie, no ale jeszcze trochę muszę uskładać, żeby go kupić. Chodzi o Lenovo - IBM :: X220i i3-2310M/4GB/320/7Pro64 - kojarzycie?

• Tyran6
    Tyran6
    24.04.2012, 19:00|Zgłoś nadużycie

Tylko , że to jest laptop z dotykowym ekranem .

• ~Edek
    24.04.2012, 19:14|Zgłoś nadużycie

@XdzikusX - a po co więcej gdy muzykę, zdjęcia i filmy ma się w iCloud albo Google Drive?

• XdzikusX
    XdzikusX
    24.04.2012, 20:41|Zgłoś nadużycie

No spoko idę do pracy z tabletem gdzie nie ma neta i pooglądane/posłuchane...

-- 

Gdzie jest krzyż!

• Bartosz Dul
    Bartosz Dul
    25.04.2012, 12:15|Zgłoś nadużycie

Póki co tablet stanowi wyłącznie rozszerzenie tego co już mamy, niczego nie zastąpi...

• ~Edek
    25.04.2012, 14:49|Zgłoś nadużycie

Może zastąpić w pewnych dziedzinach, jak np. przeglądanie internetu czy zdjęć.

• Bartosz Dul
    Bartosz Dul
    26.04.2012, 12:18|Zgłoś nadużycie

Nie dość że zastąpić, to będzie wygodniejszy. Tak samo czytanie newsów na stronach itd., nie potrafiłbym już an lapku w łóżku.

• XdzikusX
    XdzikusX
    26.04.2012, 12:27|Zgłoś nadużycie

Zastąpi, zastąpi... Wicepremier Pawlak nie może się bez niego już obejść :)

-- 

Gdzie jest krzyż!

• ~Edek
    26.04.2012, 18:32|Zgłoś nadużycie

Ale używa go do komunikacji i dokumentów.

Nie jest programistą ani architektem.

• XdzikusX
    XdzikusX
    26.04.2012, 19:17|Zgłoś nadużycie

Wiele osób nimi nie jest :)

-- 

Gdzie jest krzyż!