Największa platforma blogowa o technologiach mobilnych – opinie, testy, recenzje, newsy.

Partner serwisu: ZAŁÓŻ BLOGA

HTC One X - czerń ekranu

• Forest
    25.04.2012, 22:32 | Zgłoś nadużycie

Hej. Od 2 dni posiadam flagowca HTC. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, ale nie chcę tu pisać recenzji tylko powiedzieć coś o czerni ekranu, która mnie jakoś nie zaskoczyła jak niektórych testerów... Oczywiście jest dużo lepiej względem poprzedników Sensation czy Evo 3D, ale i tak to nie jest CZERŃ! Tak się składa, że mam porównanie z Nokia N9 (AMOLED) no i tam czerń można nazwać czernią :D Cały front Nokii jest czarny i praktycznie nie można dostrzec gdzie się zaczyna obudowa a gdzie wyświetlacz :D W HTC to widać. Nie żebym to uważał na jakąś wielką wadę, ale tak się onanizowali niektórzy nad tą czernią ;-) Ogólnie wyświetlacz robi pierunujące wrażenie, kolory i ostrość niesamowita, kąty widzenia bardzo szerokie, jestem pod ogromnym wrażeniem, takiego wyświetlacz jeszcze w telefonie nigdy nie widziałem.

• Bartosz Dul
    Bartosz Dul
    26.04.2012, 12:17|Zgłoś nadużycie

Z AMOLEDEM się nie wygra, ale jak na LCD to czerń w One X jest naprawdę, naprawdę przyzwoita :)

• Silverlight
    Silverlight
    26.04.2012, 15:58|Zgłoś nadużycie

Generalnie z początku cisnąłem na AMOLEDy. Naczytałem się, że kolory są nienaturalne, że rzeczywista rozdzielczość jest przekłamywana, bo wypada mniejsza, że PenTile jest tragiczne i że strasznie przeszkadza. Byłem stale w przekonaniu, że (S-)LCD(2) będzie boskie i w ogóle i w ogóle. Okazało się, że jak tylko dostałem One S, natychmiast moje mniemanie o ekranach uległo diametralnym zmianom. Ubóstwiam AMOLEDa, pierwsze wrażenie jakie na mnie zrobił było po prostu niewiarygodne. Duży, bardzo jasny, o pięknych kolorach ekran. Rozdzielczość qHD jest dostatecznie wysoka na 4,3 calach, nawet z PenTilem nie działa na nerwy. No i ta właśnie tytułowa czerń jest tu dodatkowo ogromnym atutem. Nie widać granic ekranu (dopiero pod słońcem, wtedy nawet czujnik światła fioletowy się uwydatnia xD), zlewa się z całym przodem. Naprawdę świetny efekt :)

• krzysiekbit
    krzysiekbit
    26.04.2012, 16:40|Zgłoś nadużycie

W ramach konserwacji sprzętu polecam perwoll black magic - czarne pozostanie czarne ! :D

-- 

"My Uncle says smoking crack is kinda cool"

• krichna334
    krichna334
    26.04.2012, 17:02|Zgłoś nadużycie

@krzysiek oezu jaki suchar
    @silverlight haha a na super amoledzie plus jest jeszcze lepszy efekt :D szczególnie kolory są cudowne no i ten "nieskonczony" kontrast w takie dni jak dziś (u mnie słonecznie) się bardzo przydaje :D

• Bartosz Dul
    Bartosz Dul
    27.04.2012, 11:13|Zgłoś nadużycie

Ale w One S to nie SLC2... :)

• Silverlight
    Silverlight
    27.04.2012, 16:19|Zgłoś nadużycie

Tak tak, ja wiem. Być może coś mój post jest jakiś poplątany, ale ja nic takiego nie napisałem :P

• Bartosz Dul
    Bartosz Dul
    30.04.2012, 13:02|Zgłoś nadużycie

Ah ok :) Co do czerni w One X - mi ona bardzo odpowiada. W ogóle to jeden z najlepszych ekranów, z jakimi miałem do czynienia.

• Forest
    Forest
    30.04.2012, 13:44|Zgłoś nadużycie

Ależ ja nie twierdzę, że nie jest dobry. Jest wspaniały! Jego wielkość, rozdzielczość, kontrast jak kolory sprawiają, że robi niesamowite wrażenie. Według mnie to na dzień dzisiejszy najlepszy ekran w telefonie komórkowych. Ja nawet specjalnie nie zwracam uwagi na czerń, tylko zaznaczyłem, że nie jest aż tak super jak piszą niektórzy redaktorzy. Mam porównanie z Nokią N9 no i tam czerń jest czarna! Panel przedni telefonu jest czarny i nie idzie odróżnić panelu od wyświetlacza, wszystko jest czarne! :) No ale w N9 znowu nie ta wielkość, nie ta rozdzielczość i nie te kolory. ;)
    Pozdrawiam.

• Martinos
    Martinos
    03.01.2013, 20:52|Zgłoś nadużycie

@Forest

To że przedni panel N9 jest czarny gdy masz wyłączony telefon czy ekran to akurat nie przez Amoleda a przez Clear Black od Nokii... Normalnie zgaszony Amoled odbiega od czerni chyba bardziej niż SCLCD.

Nie mniej jednak ameryki nie odkryłeś i najwyraźniej nie zrozumiałeś w ogóle intencji testerów gdy zachwycali się nad czernią. Czerń jest niesamowita ale w porównaniu z innymi ekranami SCLCD, do Amoleda nie podskoczy ale Amoled z kolei nie ma bieli, którą ma SCLCD. Jak ktoś lubi podrasowane kolory którym do naturalnych dalej jak z ziemi na księżyc i nie przeszkadza mu niebieskawa biel to bierze Amoleda. Jeśli ktoś woli naturalne kolory i gorszą czerń no to bierze SCLCD. Kwestia gustu. Swoją drogą Amoledy nie są jasne, tylko ich powierzchnia pochłania światło dlatego mają lepszą widoczność w słońcu od SCLCD.

@Silverlight

Jak Ciebie PenTile na 4.3" qHD nie denerwuje to albo musisz iść do okulisty albo rozdzielczość nie ma dla Ciebie znaczenia. Ja w Sensation widzę piksele a to SCLCD, z kolei nadzwroczności u mnie nie stwierdzono.

• Arek
    Arek
    06.01.2013, 11:25|Zgłoś nadużycie

Używałem krótko razr (ekran ten sam co w One S) i miałem jeszcze Sensację pod ręką (miała iść na allegro) jednak finalnie została stara sensacja a razr poleciała na sprzedaż.

Przy rozdzielczości qHD pentile widać szczególnie jak ma się obok model bez pentile do porównań. Ale już w SGS3 przy rozdzielczości HD 90% negatywnych skutków pentile odchodzi w zapomnienie i w ogóle praktycznie się o nim nie pamięta ;)