Największa platforma blogowa o technologiach mobilnych – opinie, testy, recenzje, newsy.

Partner serwisu: ZAŁÓŻ BLOGA

Okazje allegro

• XdzikusX
    08.02.2013, 11:31 | Zgłoś nadużycie

Witam, często na allegro można wyszukać niezłą okazje z której sie nie korzysta. Myślałem, że możemy niektórymi perełkami pochwalimy sie tutaj... może ktoś znajdzie coś dla siebie.

HTC One X+ - Kup teraz 1800zł
    http://allegro.pl/htc-one-x-plus-black-64gb-4x-1-7ghz-i3015303648.html

-- 

Gdzie jest krzyż!

• ~Czesl
    08.02.2013, 11:52|Zgłoś nadużycie

Jest mały problem, ten telefon nigdy nie miał foli na wyświetlaczu. Więc sprzedawca kłamie.

• XdzikusX
    XdzikusX
    08.02.2013, 12:11|Zgłoś nadużycie

z komentarzy wynika że juz jednego one X+ sprzedał na początku stycznia... dostał pozytyw ale opis ten sam... możliwe że tel z prezentacji

-- 

Gdzie jest krzyż!

• Tomasz Nowak
    Tomasz Nowak
    08.02.2013, 16:15|Zgłoś nadużycie

Bardzo dobry pomysł na temat - przyklejam, żeby każdy mógł widzieć.

Myślę, że oprócz okazji cenowych, można też pisać o aukcjach, które wydają się oszustwami. Jeśli ktoś będzie miał wątpliwości, też może tutaj zapytać.

• ivan1125
    ivan1125
    09.02.2013, 00:54|Zgłoś nadużycie

~Czesl
    Jest mały problem, ten telefon nigdy nie miał foli na wyświetlaczu. Więc sprzedawca kłamie.

Jak nie miał jak miał, wiem bo kupowałem nówkę. Na folii miał wyszczególnione główne parametry. Myk jest z gwarancją, ani w opisie ani w parametrach nie ma o niej słowa i dlatego sprzedawca tłumaczy to słowami "gift od pracodawcy" .

• xPavlo
    xPavlo
    09.02.2013, 02:46|Zgłoś nadużycie

ivan1125
    ~Czesl

Jak nie miał jak miał, wiem bo kupowałem nówkę. Na folii miał wyszczególnione główne parametry. Myk jest z gwarancją, ani w opisie ani w parametrach nie ma o niej słowa i dlatego sprzedawca tłumaczy to słowami "gift od pracodawcy" .

Czyli pewnie tak jak ja z Orange, czekałem i czekałem na info o gwarancji i dopiero dziś dali informacje, że gwarancja jest producenta i Nokia ma nr IMEI telefonów które zostały wygrane w konkursie :P

• Tweety
    Tweety
    09.02.2013, 08:13|Zgłoś nadużycie

Pomysł fajny- na temat, niemniej pewnie mało kto się podzieli.

Słowo o tym Htc z linku za te pieniądze bym nie brał, nowego kupowałem za 2000 jeszcze przed nowym rokiem z gwarancja itd, z pewnego pochodzenia,

Druga rzecz, na allegro w dziale telefonów odchodzą nieziemskie wałki, siedzę w tym to wiem. Jest koleś sprzedający używane font jako nowe, gdy rezygnujesz z zakupu wystawia negatyw straszy sadami itd, śmieszny chłopaczek, to tylko przykład, takich jest wielu.

• ~Czesl
    09.02.2013, 11:31|Zgłoś nadużycie| wpis edytowany

ivan1125
    ~Czesl

Nie nie miał, wiem gdyż kupiłem nówkę. Był zapakowany w foliowy woreczek. Na woreczku miał wyszczególnione główne parametry.

O ile mi wiadomo tylko nokia przyjmuję sprzed tylko z kartą gwarancyjną to znaczy że nie trzeba mieć dowodu zakupu. Inni producenci nie dają nam takiej karty za co dla noki należy się ogromny plus !

• XdzikusX
    XdzikusX
    09.02.2013, 14:05|Zgłoś nadużycie

No nie popisałem się tym pierwszym przykładem, ale wiadomo o co chodzi, więc jak coś wynajdziecie i zweryfikujecie (tego co ja nie zrobiłem) To zamieszczajcie.

-- 

Gdzie jest krzyż!

• piotrustarter

Kochani komorkomaniaci !
    Jestem z allegro od początku, znam oszustów od podszewki, - a mimo to ciągle się ucze od nowa.
    Podstawowa Zasada !

NIGDY NIE KUPUJ SPRZĘTU NA OKAZJI ! ! !

Chyba, ze to tylko 100zł taniej.
    W przeciwnym wypadku tylko odbior osobisty.
    Chcecie przyklady z ostatnich dni ?

Samsung Galaxy S3 - 730, 750 zł. Igły. Gwarancja 20mc.
    2 od tego samego poszly, - bo sprzedane zostały w nicale minute po rozpoczeciu aukcji.

http://allegro.pl/samsung-galaxy-s3-i2900926031.html http://allegro.pl/samsung-galaxy-s3-i2901017883.html

Zauwazylem, ze na tablicy rowniez byl ten oszust, - co widac na zdjeciach. tablica.pl

http://allegro.pl/nokia-n8-i2981732987.html

Nokia N8 za 100zł i najciekawsza Lumia 820 za 650 zł. Nowka. HAHAH.

http://allegro.pl/okazja-nokia-lumia-820-i2989804152.html

Nigdy nie kupowac jak brak zdjęc !
    Telefon czesto jest podrobka chinska Sciphone, nokia n8, itd. Obudowa a na niej oryginalne znaki firmowe, pudelko rowniez, ale wiadomo oszust.
    Pelno przekretow z gwarancja. Mozna pisac ksiazki.
    Uwaga na Telefony refubished, telefony bez osprzetu (kradzione), telefony wystawione grzecznosciowo.
    Telefony często padają z nieznanych przyczyn po tygodniu, nie uruchamia się aparat, nie działa wi-fi. Nie działa to czy tamto.

Widzialem juz iphony 4 po 200zł. Galaxy Note po 350. I wiele innych po ktorych allegro zawieszalo konta uzytkownikow.

Temat rzeka. Pytania ?

• ~kalieńtie
    09.02.2013, 16:45|Zgłoś nadużycie

Jak ci "oszuści" mają 100% pozytywnych komentarzy ?

• piotrustarter

~kalieńtie
    Jak ci "oszuści" mają 100% pozytywnych komentarzy ?

To pytanie raczej psychologiczne dlaczego oszukuja.
    Punkty zyskuja przewaznie z "zakupów" - by zdobyc zaufanie nabijają przez kupowanie drobnych rzeczy/doładowań.

Nie wazne, czy osoba ma 5, 50, 300, czy 5000 pozytywnych.
    Moze byc oszustem.

Kiedys slynne byly sprawy z oszustami HYATH na allegro pare tysiecy pozytywow, konto FIRMA - sprzedaje sztabki złota, - KTORYCH NIE MA !
    Nie wiem jak sprawa się zakonczyla.

Pozytywy nie swiadcza o uczciwosci uzytkownika !
    Czesto kupujący unikajac negatywa, po prostu daja "Wszystko Ok. Polecam". A sprzęt - co najmniej - budzi watpliwosci, - jezeli cena jeszcze powyzej 250 to mozna wnosic na policje. Ponizej gra nie warta świeczki. To tylko "drobne wykroczenie". Allegro nie wspiera pokrzywdzone osoby. Allegro działa na szkode kupujących !

• rafal1730
    rafal1730
    09.02.2013, 17:02|Zgłoś nadużycie

Czyli twoim zdaniem na co trzeba zwracać uwagę żeby nie trafić na oszusta?

• piotrustarter

Tak szczerze - Na wszystko.
    Kazda aukcja jest indywidualna i do kazdej podchodzi się indywidualnie.
    Zwracac uwage na:
    - Opis - Jezeli przykladowo jest niespojny, liczne błedy ortograficzne, plus mało komentarzy, - to pewnie jakiś dzieciak.
    - Zdjęcia - czeste przekręty na fotki z ebayu/tablicy/innych ogloszen.
    Po zakonczeniu poprosic o dodatkowe zdjęcia najlepiej z własnym życzeniem, by byly niepowtarzalne.
    Np. Komorka z wyswietlonym imei a pod spod ułozony kabel usb.
    Sprawdzic, - choc nie musi wyswietlic informacji International Numbering Plans.
    http://www.numberingplans.com/?page=analysis&sub=imeinr
    Rowniez, sa strony z bazami kradzionymi telefonow.
    - Patrzec na informacje dodatkowe czy zgadzaja sie z telefonem.
    Przykladowo.
    Opis ładnie prezentuje nokie n8, - zapewnienia, ze oryginał, zdjęcia też nie budza watpliwosci a w opisie dodatkowym - dual sim, lub w iphone pojawia się Java.
    Najwazniejsze jak się da ostatnie pol roku - rok użytkownika z allegro, poprzez
    http://archiwumallegro.pl/szukaj/
    Czesto na allegro są handlarze którzy odnawiaja komorki, - zamieniaja obudowy i sprzedaja igły. 2 sprawa czesto uzytkownicy sprzedaja telefony pod katem marek/gw. serwisowych, lub nawet te same z rzedu. 2-3 telefony.
    Kazda aukcja moze zawierac haczyk i niewazne, ze nawet jak sprawdzisz allegrowicza to nie dostaniesz sprzetu.
    Czesto uzytkownik pisze, ze jedzie na delegacje potrzebuje pieniedzy, jest za granica, pilnie z powodu dlugow etc.
    Najlepsze przypadki są wtedy, gdy gosc deklaruje wysylke jak przyjedzie z Niemiec. Sprawdzajac jego ip - widac, ze jest w Polsce.
    Kazdy mail moze potencjalnie dowodzic uczciwosci lub proby oszustwa. Czlowiek orientuje sie po fakcie. Nie ma tak łatwo by na cos mozna bylo złapac oszusta, chyba, ze probuje pierwszy raz.

• piotrustarter

Aha - jeszcze jedno.
    Im bardziej profesjonalny oszust - tym więcej kont ma na allegro.
    Na jednym kupuje uszkodzone na drugim juz naprawione sprzedaje.
    Spotkalem kilku takich a to wierzcholek góry.

Mam nadzieje, ze w pewnym sensie pomogłem :)

• piotrustarter

Dobra - jeszcze 2 słowa.
    Przestrzegam przed zakupami gdzie w aukcji widnieje napis:
    "Nie przyjmuje zwrotow, negatywów".
    Sprzedajacy moze celowo ukryc wade. Odbierasz i przykładowo w smartfonach może gdzies nie łapac dotyk.
    W klawiaturowych - e72, - czesto zacinaja sie klawisze. W sliderach - czesto wymieniane byly tasmy na China HQ - 2-3 mc i do naprawy.
    Sprzedajacy czesto tlumaczy, ze przed wysylka telefon zostal sprawdzony i nie mial wad. Sprzedajacy pisze, ze to normalne slady uzytkowania, - jak chcesz nowy kup z salonu.

Uwaga na rootowane komorki i z podejrzanymi śrubkami pod klapka, sprawdzac czujniki wilgoci.
    Bywa telefon na gwarancji z takimi wadami i... okazuje sie, ze ... GWARANCJA PRODUCENTA juz nie obowiazuje.

Spojrzcie jak zmieni się allegro i ich cele:

http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Allegro-sie-zmienia-Na-lepsze,wid,15302307,wiadomosc.html

"...Allegro ma zapewne nadzieję, że w ten sposób zwiększy liczbę spontanicznych zakupów."

Ostrzegam przed SPONTANICZNYM zakupem, - lepiej stracic okazje, przykladowo 200 zł taniej, - niz nadziac sie na bubla i miec 600 zł w plecy.

• Juvenile
    Juvenile
    10.02.2013, 14:13|Zgłoś nadużycie
  • ~skociio
    10.02.2013, 14:58|Zgłoś nadużycie

Ta oferta po wyżej jest podejrzana, może ktoś ją sprawdzić. Idealnie pasuje do twojego opisu, nawet sprzedawca sprzedał tylko 4 rzeczy

• Tweety
    Tweety
    10.02.2013, 16:31|Zgłoś nadużycie

ma simlocka na orange to po pierwsze, kolor czarny także żaden rarytas

• XdzikusX
    XdzikusX
    10.02.2013, 17:00|Zgłoś nadużycie

zobaczcie jego pozostałe posty na forum :)

-- 

Gdzie jest krzyż!

• marrcus
    marrcus
    11.02.2013, 21:19|Zgłoś nadużycie

cena zadna okazja jak za ten telefon