Najlepsza darmowa nawigacja GPS na Androida

• ~luk96
    22.06.2012, 18:45 | Zgłoś nadużycie

Witam
    Mam problem.
    Szukam od dłuższego czasu dobrej, darmowej nawigacji na androida. Czy moglibyście mi polecić jakiś dobry program. Dziękuję wszystkim z góry za wszystkie udzielone rady i pozdrawiam użytkowników forum "Komórkomnii"

• andgros
    andgros
    22.06.2012, 22:29|Zgłoś nadużycie

Powiem tak: nie ma chyba dobrej bezpłatnej nawigacji na smartphona. Chcesz mieć naprawdę dobrą, wydaj trochę kasy. W sumie się opłaci: oszczędność czasu, paliwa, nerwów. Od lat jeżdżę z Auto Mapą (fakt, jest droga - abonament roczny około 4 stówy), od ponad półtora roku z Navi Expertem - kosztuje około 100 rocznie przy pierwszym zakupie, ale przy przedłużeniu już około 50 - 60 złotych. Jest wg. mnie znakomita, ale musisz wykupić jakiś pakiet danych, bo działa w trybie online.
    Reasumując - w Polsce jeżdżę głównie z nawigacją na komórce, czyli z Navi Expertem, za granicą, głównie w Niemczech (koszty roomingu) z Auto Mapą.

• ~Simon42551
    23.06.2012, 11:48|Zgłoś nadużycie

Google Maps Nawigacja

• Krzysztof Sylwerski

Pytanie czy nawigacja jest Ci na tyle potrzebna?
    Ja od czasu do czasu korzystam ze zwyczajnej wbudowanej nawigacji Google i nie narzekam. Może jest dość uboga, ale daje radę ;)

• krichna334
    krichna334
    23.06.2012, 14:47|Zgłoś nadużycie

ja osobiście też wolałbym darmową nawigację, gdzie nie potrzeba pakietu aby nawigować.

• ~luk96
    23.06.2012, 18:51|Zgłoś nadużycie

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich.

• Stach
    Stach
    24.06.2012, 12:43|Zgłoś nadużycie

Już to gdzieś pisałem. "Darmowe" można rozumieć różnie, bo mogą to być np z chomika, a wtedy ladujesz igo8 i żaden inny system nie ma szans. Dostępne mapy to teleatlas tomtom, navteq, nokia maps oraz te z najlepszym pokryciem nawet na takich zadupiach europy jak albania czyli topmap. Potrzebna mapa ścieżek turystycznych w górach czy gdziekolwiek indziej w polsce? Locus plus wiele map do wyboru. Oczywiście wszystko offline. W Locus trzeba wcześniej pobrać interesujący na obszar.

• ~witeks
    03.07.2012, 14:12|Zgłoś nadużycie

Polecam renomowaną nawigację NaviExpert ! Można z niej korzystać praktycznie na każdym telefonie - nawigacja jest bezpłatna przy zakupie nowego numeru czasopisma Komputer Świat 8/2012 przez okres wakacji. Jest to bardzo dobre oprogramowanie na czas wakacyjny, dzięki któremu dojedziemy bezpiecznie do celu z możliwością ominięcia zakorkowanych miejsc.

• xadrian85
    xadrian85
    03.07.2012, 15:33|Zgłoś nadużycie

Hmm.. masz telefon za 2000PLN a nie stać Cię aby kupic nawigację za 50PLN ? (o.O) ..::KLIK::..

• krichna334
    krichna334
    03.07.2012, 16:06|Zgłoś nadużycie

nie każdy chce wydawać 50zł na nawigację. ja wolałbym to wydać na coś innego, np ballentines, czy jacka danielsa xd

• Stach
    Stach
    03.07.2012, 16:28|Zgłoś nadużycie

To jest tylko sygic i tylko na polske, więc tez wolałbym wiskacza.
    Osobiście preferuje navi wbudowane w auto, nie ma lepszego rozwiązania. Chyba że chodzę pieszo albo jadę na takie zadupie europy jak Albania.

• krichna334
    krichna334
    03.07.2012, 16:34|Zgłoś nadużycie

a ja nie lubie navi wbudowanego w auto, bo musisz dopłacić kilka tysięcy do samochodu i dostajesz navi, do której nie możesz dograć map czy też ich uaktualnić, znajomy ma mio i wywalił standardowe mapy a następnie wgrał automapę z najnowszymi trasami całej europy.

• xadrian85
    xadrian85
    03.07.2012, 17:16|Zgłoś nadużycie

A gdzie autor tematu napisał że potrzebuje nawigację na Europę ?
    Poza tym Sygic Aura to IMO jedna o ile nie najlepsza nawigacji na Androida, a przetestowałem już wiele (mowa o PL)
    Co do nawigacji wbudowanej w samochodzie to ta nie ma startu do normalnego produktu. Kolega ma w nowym Passacie taką właśnie nawigacje i sam stwierdził że szału nie ma i szkoda było dopłacać do tego bo za dużo mniej ma oddzielna nawigację z Automapą - która to bije na łeb tą wbudowaną.

• Stach
    Stach
    03.07.2012, 20:54|Zgłoś nadużycie

Widzę ze koledzy kompletnie nie mają pojęcia o czym piszą, nie mają dostępu do takiej wbudowanej navi. Pomijam jakieś niewypaly typu mio. Niekupuje nowych aut wolę 2-3 latka na wypasie. Do mojej 2 letniej wtedy vectry doplacilem ok 13k za pelniusienki wypasik. Mam radio z navigacją DVD90, dwa wejścia na płyty, jedno na muze drugie na mapy. Miesiąc temu nagralem płytkę z najnowszą mapą navteq na całą europę więc argument o nieaktualnych mapach odpada.
    Sygic bawiłem sie niedawno poszukując alternatywnej navi, dla mnie najsłabszą, wyprobuj Navigona lub iGo.
    Czy w automapie masz:
    Sterowanie z kierownicy bez odrywania rąk?
    Działające TMC? Jadąc przez niemcy nagle wyskoczył mi komunikat o kolizji i korku i pytanie czy chce ominąć, oczywiście wcisnalem ze tak. Po chwili słyszałem jak tirowcy na cb przeklinali ze nikt ich nie powiadomił.
    Czy masz w automapie listę najbliższych stacji benzynowych zaraz jak włączy sie rezerwa?
    Wbudowana mając sygnał z ABS o prędkości nie gubi sie w tunelach co jest ważne jeśli skrzyżowanie jest w tunelu lub zaraz za nim.
    Czy automapa przyciszy ci muze której akurat głośno słuchasz abyś nie przejechał skrętu?
    Czy zmniejszy obroty dmuchawy i wyłączy muze przy połączeniu telefonicznym?
    Wyswietli listę kontaktów i wybierzesz coś bez odrywania rąk od kierownicy?
    Jest zawsze gotowa do pracy, tzn po wcisnieciu jednego przycisku błyskawicznie (1-2sek) kieruje cię do domu? Myślę ze wyciagasz wtedy uchwyt, podpinasz ladowarke, wkladasz tel do uchwytu, uruchamiasz navi, wpisujesz adres, czekasz na fix i już po kilku minutach możesz jechać. I raczej trudno to wszystko zrobić podczas jazdy nie odrywajac wzroku i rąk.
    Wbudowanej też nie ukradna, nie wybija szyby jak widzą uchwyt do navi.
    Czy automapa pokaże ci która zarowka właśnie sie spaliła?
    Czy pokaże w którym kole brakuje powietrza i ile trzeba dobić?
    Ekran oczywiście też dwa razy większy niż w waszych sgs2.
    Wbudowana nie ogranicza widoczności.
    Nigdy jeszcze nie wyprowadziła mnie na manowce jak automapa (mam ja od 3.5 roku), zawsze idealnie dobiera trase przez słowację a nie czechy żeby placic winiety w czechach i słowacji.
    Największy przekret to miałem z taką w telefonie jak chciala mnie skierować w przepaść w serbii i to w nocy. Na szczescie wbudowana kierowała prosto.

• krichna334
    krichna334
    03.07.2012, 22:06|Zgłoś nadużycie

Każdy woli co innego, ja i tak kupiłbym oddzielnie wszystkie te pier*oly nie są mi ani trochę potrzebne. Przy okazji kupiłbym taniej samochód i mniej na nim stracił przy sprzedaży i szybciej znalazł kupca

• xadrian85
    xadrian85
    03.07.2012, 22:32|Zgłoś nadużycie

Trochę na wyrost te twoje argumenty. Za połowę z nich robi komputer pokładowy a nie nawigacja. Tak w AM jest omijanie korków. Tak - w nowych wersjach jest opcja aby nie traciła sygnału po wjeździe do tunelu. Mam listę najbliższych stacji i innych punktów POI, poza tym nie wiem jak ty, ale ja ustawiam nawigację raz i po drodze nie muszę nic kombinować. Co do wyciszania podczas nadchodzącej rozmowy to wystarczy sparować telefon z "samochodem" za pomocą BT.
    Poza tym zgodzę się, że AM za granicą nie najlepiej się spisuje ale w PL IMO jest najlepsza i nie jedna osoba to potwierdzi.
    Co do urządzenia jeśli często się podróżuje z nawigacja wtedy warto kupić dedykowane urządzenie a nie telefon.
    Z iGO i Navigona korzystałem i dalej uważam że Sygic lepszy (mowa o PL)
    Póki co na AM się nie zawiodłem.

• ~glok
    04.07.2012, 20:37|Zgłoś nadużycie

mysle ze jest leprza alternatywa orginalna nawigacja od google
    jedna wada potrzebuje internetu i nie trzeba placic jak za automapa czy jakies tam

• Stach
    Stach
    05.07.2012, 23:28|Zgłoś nadużycie

Okolice Tychów sygic
    https://dl.dropbox.com/u/68463395/Screenshot_2012-07-05-22-35-17.png
    opel
    https://dl.dropbox.com/u/68463395/IMAG0565.jpg
    Belgrad sygic
    https://dl.dropbox.com/u/68463395/Screenshot_2012-07-05-21-23-34.png
    opel
    https://dl.dropbox.com/u/68463395/IMAG0552.jpg

A teraz igo z topmap Belgrad (można jeszcze powiekszać i pokażą sie mniejsze uliczki
    https://dl.dropbox.com/u/68463395/Screenshot_2012-07-05-21-04-46.png
    sygic
    https://dl.dropbox.com/u/68463395/Screenshot_2012-07-05-21-02-33.png

W polsce sygic obleci ale za granicę bym sie z nim nie wybrał mimo 4 aktualizacji w roku. Zachodnie państwa to wszyskie navi mają prawie 100% pokrycia więc nie brałem ich pod uwagę.

• xadrian85
    xadrian85
    06.07.2012, 10:13|Zgłoś nadużycie

Zrzut z AM z obszar który zapodałeś.. ..::KLIK::..

• ~luk96
    06.07.2012, 10:15|Zgłoś nadużycie

A co sądzicie na temat Navi Experta?
    Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
    Pozdrawiam.

• xadrian85
    xadrian85
    06.07.2012, 10:29|Zgłoś nadużycie

Jeśli ktoś potrzebuje skorzystać z nawigacji raz na jakiś czas to ok, ale na dłuższą metę jednak wolę produkty offline.