nowy, dobry, ładny NIEDOTYKOWY telefon

• ~hmmm
    31.07.2012, 20:12 | Zgłoś nadużycie

Cześć,

pozukuję niedotykowego telefonu (qwerty może być klaw.). Dobrze żeby to była nokia (ale nie koniecznie). Na rynku jest najwięcej z dotykowym ekranem więc spodziewam się, że raczej lipa będzie. Jak myślicie?

• Krzysztof Sylwerski

A więcej informacji?
    Bo równie dobrze może to być Nokia 100 lub Nokia Asha 302...

• ~hmmm
    08.08.2012, 14:59|Zgłoś nadużycie

-dobry aparat (ok.5 Mpix, ewentualnie 3,2)
    -telefon nie może się zawieszać i powinien szybko chodzić
    -system operacyjny? nie znam się, więc mi aż takiej różnicy nie robi brak Androida czy coś takiego
    -duży ekran
    -wygodne klawisze
    -wytrzymały
    -wygląd też jest ważny, więc nokia 100 odpada na starcie :D (ładny jest Samsung S5610 jak dla mnie, choć nie miałam z nim do czynienia wiele czasu też się nim zainteresowałam...)

Coś więcej potrzebne? Proszę śmiało pisać :)

• Tomasz Słowik

Duży ekran, a jednocześnie niedotykowy się mocno wykluczają, tym bardziej, że ma mieć klawiaturę. Możesz rozwinąć określenie "duży"? Bo jeśli ma mieć dobry aparat, to żeby spełnić Twoje wymagania, trzeba będzie się cofnąć do czasów Nokii N95 i okresu sprzed iPhone'owego bumu. Ashe to raczej nie są telefony najwyższych lotów, a nie liczba megapikseli decyduje o tym czy aparat jest dobry czy zły.

• ~hmmm
    09.08.2012, 10:09|Zgłoś nadużycie

Coś mi się zdaje, że łatwiej znajdę dobry telefon jak dam sobie spokój z tym brakiem dotykowego ekranu...

• krzysiekbit
    krzysiekbit
    09.08.2012, 10:35|Zgłoś nadużycie

Moze jakis sony ericsson. Cedar czy cos podobnego. Robia bardzo dobre zdjecia i sie nie zawieszaja.

-- 

"My Uncle says smoking crack is kinda cool"

• ~Janush
    09.08.2012, 12:23|Zgłoś nadużycie

Zawsze mnie zastanawia, czemu ludzie nie chcą dotykowego telefonu. Czyżby mieli złe doświadczenia bo używali bardzo kiepskich modeli z oporowymi ekranami? Warto sprawdzić jak spisuje się np. Galaxy S2 zanim skreśli się takowe telefony. Ja zawsze bylem zwolennnikiem telefonów z pełną klawiaturą QWERTY (ostatni model jaki posiadałem Nokia n97 mini) była na prawdę godna polecenia, natomiast od kupna porządnego smartphonu z dużym ekranem nie widzę sensowności kupna telefonu z normalną fizyczną klawiaturą.

• krzysiekbit
    krzysiekbit
    09.08.2012, 13:16|Zgłoś nadużycie

Ja tez nigdy nie cofnął bym sie do telefonów z klawiszami ale dobry dotykowy telefon to wydatek co najmniej 1000 zł. Rozumiem też że niektórzy lubia np pisać nie patrząc na ekran, czy po prostu bajery sa im zbędne a telefony z klawiatura nie oparte na symbianie prawie nigdy sie nie zacinają. Moj k770i działał dobrze i długo. Gdy wchodzisz w świat smartfonów trzeba chcieć się bawić w aktualizacje, rooty, romy, google play, czekać na nowa wersje systemu, może będzie może nie... a taki klasyczny telefon dostaje to co dostaje i jest spokój bo nikt od niego aktualizacji nie oczekuje...

-- 

"My Uncle says smoking crack is kinda cool"

• Tomasz Słowik

Nie trzeba, smartfon bez Google Play czy Appstore stanie się niemal zwykłym bezsystemowcem.

Ja akurat wolałbym mieć fizyczną QWERTY, a dlaczego, to pisałem w innym temacie. Po prostu uważam, że to lepsze od ekranowej klawiatury, wygodniej się pisze, nie zasłania ekranu i nie trzeba się na nią patrzeć.

Rozumiem też ludzi, którzy nie chcą dotykowca. Ekrany pojemnościowe mają to do siebie, że nie działają w rękawiczkach (pomijam te stworzone do obsługi smartfona). Odebranie rozmowy na dworze w zimę najczęściej wymaga ich zdjęcia z rąk, co już jest samo w sobie kłopotliwe. O zrażeniu się słabymi ekranami oporowymi nie wspomnę, bo to trauma na całe życie :D

• ~kostek
    10.08.2012, 06:52|Zgłoś nadużycie

Sony Ericsson ELM jest naprawdę świetny, jedyny minus to ten ich dziwny port(wejście ładowarki). Nokia C5-00 ale robi dużo gorsze zdjęcia od Elma(o filmach nie wspomnę), Samsung S5610 jest ciekawy ale ma dziwne klawisze. Ja bym stawiał na Elma który jest naprawdę dobry i co może być ważne, ma wi-fi, pozostałe nie mają.

• ~kom
    10.08.2012, 15:48|Zgłoś nadużycie

w takim razie blackberry curve 9360
    ma klawiature qwerty
    800 mhz prcesor
    aparat 5 mpx
    http://www.bbnews.pl/2012/01/recenzja-blackberry-9360-curve/ a ty masz recenzje

• ~szu
    16.12.2012, 20:05|Zgłoś nadużycie

ja też nie lubie dotykowych, z uwagi na to, że mam długie paznokcie i nie potrafie pisać na ekranach ktore tzreba dotknąć opuszkiem (nie znam fachowej nazwy, ale wiecie o co chodzi). teraz przedłużałam abonament, wzięłam ashę, ale qwerty też mi nie pasuje. Chciałabym coś w stylu SE c510 (mam go obecnie już 3 lata, mam nadzieje ze podziała jeszcze z pół roku zanim sie zdecyduje na coś, bo ashę sprzedaje;)) ale nie mogę nic znalezc co by mi pasowało... elm mi się nie widzi, cedar tez niebardzo

• xPavlo
    xPavlo
    17.12.2012, 09:51|Zgłoś nadużycie

ja zaproponuję kilka Soniaków :)
    C902
    C905
    K850i
    W995
    Aino (3 cale ekran i klawiatura wysuwana :) ) tylko nie wiem jakby w nim bateria trzymala bo ma 1000mAh

• Tomasz Słowik

K850 nie był zbyt udanym modelem, lepiej już brać K800 lub bardziej fikuśny K810 (to to samo tylko obudowa inna) ;)

• krichna334
    krichna334
    17.12.2012, 13:02|Zgłoś nadużycie

Miałem k810-super telefon

• ~michal
    17.12.2012, 20:14|Zgłoś nadużycie

Ja miałem SE k660 (nadal na chodzie) - bardzo fajny telefon, tylko ekran trochę mały.
    SE Aino - to było moje marzenie! (jeszcze zanim rozpaczął się szał na dotykowe wyświetlacze) i myślę, że jeśli miałbym wybierać telefon bez dotyku to wybór padłby właśnie na niego.
    SE Yari - mój kumpel go miał, na prawdę super telefonik, polecam!
    SE Xperia X1 - kolejny b. fajny telefon, tylko nie jestem pewien czy nie ma dotyku, trzeba byłoby gdzieś doczytać. Jego duży plus to rozdzielczość ekranu: 480x800 px na 3"! Kolejną zaletą jest wysuwana klawiatura QWERTY. Tylko nie wiem, czy ten telefonik będzie Ci odpowiadał, bo ma windowsa - dla jednych to wada, dla innych zaleta, w każdym razie jest to telefon bardzo funkcjonalny.

Pozdrawiam. Mam nadzieję, że pomogłem ;)

• Tomasz Słowik
    Tomasz Słowik
    17.12.2012, 20:21|Zgłoś nadużycie| wpis edytowany

Akurat X1 był tragicznym telefonem. Miał oporowy ekran dotykowy, Windowsa, którego bez rysika nie obsłużysz i mulił.

Ale jeśli chodzi o bezsystemowce, to SE był w dużej mierze bezkonkurencyjny.

• ~Inez775
    03.02.2013, 20:04|Zgłoś nadużycie

Ja mam do zbycia telefon Samsung Galaxy Ace. Duży,dotykowy ekran.Mam go od dwóch tygodni więc nie zniszczony,bardzo dobry aparat. W zestawie druga obudowa (biała i czarna) z ładowarką i kablem USB Nowy w sklepie kosztuje 800 zł a ja sprzedaje dwu tygodniowy telefon za 500 zł. Kontakt:olka.stochmal@onet.pl. Więcej informacji pod adresem e-mail. Muszę się go pozbyć,ponieważ mam mój telefon a ten wygrałam.

• Arek
    Arek
    03.02.2013, 22:13|Zgłoś nadużycie| wpis edytowany

Koleżanka powyżej cofnie się do szkoły podstawowej bo nie potrafi czytać ze zrozumieniem.

Jak wół jest napisane że autor szuka telefonu niedotykowego.

• ~kulka
    05.02.2013, 16:22|Zgłoś nadużycie

Też szukam czegoś naprawdę dobrego, niekoniecznie taniego, byle nie dotykowego! Co za obłęd z tymi dotykowymi, już nic tylko to brzydactwo oklepane, wszechobecne, czarnoekranowe, płaskie, niepraktyczne w kuchni, w kąpieli, na dworze zimą (w rękawiczkach) i latem (w słońcu)...
    Jedyne co wydaje mi się teraz ciekawe to Nokia Asha i BlackBerry Curve. Co jeszcze? Poradźcie!
    Nie wiecie czy w Tmobile można dostać BlackBerry. Jesli nie ma w ofercie to oni mogą to jakoś sprowadzić?
    Asha też bardzo ładna. Zastanawiam się nad złotą; nie wydaje Wam się tandetna?

• ~jac
    13.02.2013, 14:14|Zgłoś nadużycie

Też chetnie bym sie dowiedział o bezdotykowcach więcej. Osobiście mam se w995 i jest to świetny fon. Duży ekran, gps, wifi, mini jack u góry no i niezniszczalny. Teraz kupiłem mamie Se Hazela. Własciwie to to samo co mój tylko w innej obudowie ale widze ze chodzi swietnie. Nie wiem dlaczego ludzie tak sie boja rozsuwanych telefonów. To ze ktoś nie potrafi sie z nimi obchodzic i ciagle psuje tasme to jego problem. Wiekszosci taśma nigdy sie nie psuje. Mam pytanie co myślicie o samsungu s5610 czy jakos tak. Wiem ze ma dobry aparat ale jak jest z niezawodnoscia? Od kilku lat siedze w samych SE i te fony mnie ni zawodzą wiec sie troche boje wchodzic w cos nowego. No i nie polecam tzw kombajnów nokii opartych na symbianie. Te telefony sa tak zamulone ze korzysta sie z nich z udręką. Zaraz mi ktos powie ze trzeba zrobic update itd. Dajcie spokój jesli ktos chce nie dotykowca lepiej niech nie bierze ze symbianem