Nokia Lumia 610 - karta SIM ???!!

• ~yyy
    24.08.2012, 16:02 | Zgłoś nadużycie

Wita. Kupiłam dzisiaj Lumie 610, chce zamieniac karte,a tu wejscie na micro sim ! I co teraz? Ja mam normalna karte sim. Czy ten telefon ma wejscie na nią?? Pomocyy !

• Martinos
    Martinos
    24.08.2012, 16:11|Zgłoś nadużycie

Nie panikuj, żadna filozofia... Masz 2 wyjścia:

1. Iść do salonu swojej sieci i poprosić o wydanie karty micro sim. Jeżeli masz abonament to nie ma problemu, jeśli nie to musisz wpierw zarejestrować swoją obecną kartę po czym poprosić o micro.

2. Otworzyć poradnik w internecie, wziąć nożyczki, pilniczek do paznokci i wyciąć micro sima z tego "standardowego" :)

• ~yyy
    24.08.2012, 16:37|Zgłoś nadużycie

Raczej skorzystam z tego pierwszego wyjścia, bo nie chcę ryzykować utratą karty :). Dzięki wielkie Martinos.
    Aa, jeszcze jedno. Jak wydadzą mi tą kartę micro Sim, to ta standardowa będzie dalej możliwa do użytku? (ewentualna zmiana telefonu czy coś)

• Martinos
    Martinos
    24.08.2012, 17:03|Zgłoś nadużycie

Jak dostaniesz nowego sima to starą możesz wyrzucić :) Numer telefonu może być przypisany tylko do jednej karty sim.

• ~yyy
    26.08.2012, 17:32|Zgłoś nadużycie

Tak też myślałam. A po co te micro sim w ogóle są? Jakiś wymysł producenta czy jak? Rozumiem, gdyby nagle zaczęli produkować telefony, które mają już tylko wejścia na micro sim, no ale tak chyba nie jest..

A jeszcze odnośnie tej Lumii... Czy przy pisaniu sms lub wpisywaniu czegoś w przeglądarce jest możliwość korzystania z klawiatury nie qwerty? Jeśli tak, to gdzie to ustawiić?

• ~poldox
    26.08.2012, 18:05|Zgłoś nadużycie

micro sim wdrazaja, aby zaoszczędzić miejsce w telefonie

• Tomasz Słowik

To jest po to, żeby utrudnić ludziom życie. Dlatego, że pojawienie się kart nano SIM w tak krótkim odstępie czasu od micro, to głupota. No ale skoro Apple wprowadza, to jak owieczki inni producenci też muszą.

• ~Klauduśka
    24.09.2012, 15:00|Zgłoś nadużycie

A za to się coś płaci . ? Za tą karte ?

• blackpearl
    blackpearl
    24.09.2012, 16:08|Zgłoś nadużycie

Nie, nie płaci się za wydanie karty micro SIM, spokojnie. Za przycięcie też nie. :D

• Tomasz Słowik

Oj, to zależy od operatora. U któregoś jest to płatne, ale nie pamiętam gdzie.

• blackpearl
    blackpearl
    25.09.2012, 20:16|Zgłoś nadużycie

A to przepraszam, nie wiedziałam :). Ja wymieniałam w Play'u i tam nie płaciłam.

• ~jooo
    08.12.2012, 17:07|Zgłoś nadużycie| wpis edytowany

koszt 25 zl

• ~blackmen12
    27.01.2013, 10:37|Zgłoś nadużycie

A jak mam karte na doładowania to tez przerobia czy musze pierw spłacic te doładowania zeby mi zrobili ta karte

• GiveMeBeer
    GiveMeBeer
    27.01.2013, 11:18|Zgłoś nadużycie

Nie musisz, po zmianie karty Twoja umowa będzie po prostu dalej obowiązywać.

• Marcin Czajka

W T-Mobile wymiana SIM w usłudze na kartę jest za friko, w abonamencie 30,75zł. Karta nadaje się do ponownego użycia w telefonie ze starym typem złącza pod warunkiem pozostawienia plasticzka z którego kartę się wyłamuje (tego mniejszego o wielkości standardowej karty) i późniejszego jej umieszczenia tam. Tak naprawdę karta standardowa to nie SIM, tylko mini SIM. Oryginalne SIM-y były wielkości karty kredytowej.
    Co do klawiatury w Lumii, to jest tylko qwerty i całe szczęście. Czas się odzwyczaić od tej archaicznej klawiatury alfanumerycznej.

• ~davson
    21.02.2013, 22:11|Zgłoś nadużycie

karty w playu posiadaja mało widoczne nacięte linie :) wystarczy wyłamać środek i mamy już micro sim :)

• ~goosc
    11.03.2013, 19:45|Zgłoś nadużycie

Ile trzeba czekać na taką kartę MicroSIM ? wie ktoś może?

• xadrian85
    xadrian85
    11.03.2013, 20:18|Zgłoś nadużycie

Kartę wydają od razu. Chyba że nie mają (chociaż teraz już się to raczej nie zdarza) to idziesz do innego salonu.

• ~goosc
    11.03.2013, 20:40|Zgłoś nadużycie| wpis edytowany

Czyli idę z tą starą kartą (miniSIM) i tak od ręki mi wydają micro???
    jeśli tak, to super :D (nie spodziewałam się tego)

• ~kalientee
    11.03.2013, 22:48|Zgłoś nadużycie

~goosc
    Czyli idę z tą starą kartą (miniSIM) i tak od ręki mi wydają micro???
    jeśli tak, to super :D (nie spodziewałam się tego)

Będziesz musiał się podpisać imieniem i nazwiskiem :)

• ~Angelika
    21.03.2014, 17:08|Zgłoś nadużycie

Ja dziś sama przerobiłam starą karte na mikro bez żadnych poradników, tylko miałam taka karte na wzór i nawet zbyt dokładnie jej nie wyciełam i działa, a powiem że się nie spodziewałam ;)