Jak przyciąć kartę SIM do microSIM - krótki wideoporadnik

+ rozpocznij nowy wątek
  • Mateusz_Żołyniak
    27.08.2012, 10:16 | Zgłoś nadużycie

Często zadajecie pytanie jak przyciąć kartę SIM do standardu microSIM, który obsługiwany jest przez większość nowych smartfonów. Aby ułatwić Wam to zadanie przygotowaliśmy ostatnio krótki wideoporadnik.

image

PS. Pod tym linkiem znajdziecie PDF ze schematem do przycinania art microSIM.

-- 

• xdomino996
    xdomino996
    27.08.2012, 10:40|Zgłoś nadużycie

Dziękuje bardzo prawdopodobnie niedługo zmienię telefon i przyda się ten poradnik. Akurat wczoraj jeszcze szukałem tego ,jak to zrobić ,a dziś taka niespodzianka :o

• ~maciuś
    27.08.2012, 11:00|Zgłoś nadużycie

trzeba było sobie taśmą dwustronną ją przyłapać do kartki ,albo jedno stronną przeźroczystą i ciąć od razu bez rysowania kresek ,albo jak mc gyver na gumie do żucia :O)

• andgros
    andgros
    27.08.2012, 11:16|Zgłoś nadużycie

Niestety porada opóźniona o 3 miesiące, musiałem wydać 50 zł. na zmianę karty w Plusie...

• ~Gonzal
    27.08.2012, 11:26|Zgłoś nadużycie

Takie samodzielne przycinanie jest bardzo ryzykowne. Lepiej przejść się do większego supermarketu i znaleźć "serwis komórkowy". Oni tam posiadają wycinarkę przypominającą zszywacz do papieru. Za około 10 zł przytną nam bez problemu, jeden ruch ręką i wyskakuje micro SIM.
    Co za tym idzie nadal posiadamy obramowanie karty SIM i "micro SIM" i nadal możemy ją użyć w starych komórkach ;)

• ~jjj
    27.08.2012, 11:29|Zgłoś nadużycie

30pln kosztuje wycinarka.. po co on się na tym filmiku tak męczy i trzęsie tymi rekami.. niech się lepiej walnie 50ml to mu odejdzie.

• ~abcd
    27.08.2012, 11:29|Zgłoś nadużycie

większość nowych telefonów ma karty micro sim? podajcie proszę przykłady tej większości...

• krzysiekbit
    krzysiekbit
    27.08.2012, 11:38|Zgłoś nadużycie

~abcd
    większość nowych telefonów ma karty micro sim? podajcie proszę przykłady tej większości...

HTc one x,s,v,xl, evo 4g. Xperia s p u sl, iphone, sgs3, glaxy ace 2...

-- 

"My Uncle says smoking crack is kinda cool"

• ~hjf
    27.08.2012, 12:03|Zgłoś nadużycie

jeszcze Lumie ... a co do poradnika to wolałem sobie wymieni w Plusie za 12zl :P

• ~Dzondorys
    27.08.2012, 12:10|Zgłoś nadużycie

Spoznione o ponad 2 lata. Wtedy pojawil sie iphone 4 z micro sim

• Sam Worthington

HTC One V obsługuję normalne karty SIM

• ~marcinb
    27.08.2012, 13:21|Zgłoś nadużycie

Na Allegro są wycinarki - lepiej zainwestować w ten sprzęt.

• ~bukosz
    27.08.2012, 13:32|Zgłoś nadużycie

a nie lepiej wymienić za darmo u operatora???

• ~aaaa
    27.08.2012, 14:15|Zgłoś nadużycie

~marcinb

raz wytniesz i bedzie ci tylko zalegac w szufladzie taka wycinarka. Jak masz minimum zdolnosci manualnych to szkoda kasy wydawac.

• Tomasz Słowik

Nie wiem Mateuszu czemu przez całą operację Janek nie wierzył w Twoje zdolności manualne ;)

• ~Pepe
    27.08.2012, 18:45|Zgłoś nadużycie

~aaaa
    ~marcinb

raz wytniesz i bedzie ci tylko zalegac w szufladzie taka wycinarka. Jak masz minimum zdolnosci manualnych to szkoda kasy wydawac.

Raz wytniesz i możesz odsprzedać dalej, a do większości wycinarek dają dodatkowo adaptery microsim->minisim więc plus, że zawsze możesz do adaptera włożyć kartę i korzystać ze starego telefonu zastępczego np.

• ~Zel
    27.08.2012, 18:47|Zgłoś nadużycie

Sam wycinalem na oko po obejrzeniu paru filmików po co płacić za coś co można w 5 minut samemu zrobić

• ~Pepe
    27.08.2012, 20:54|Zgłoś nadużycie

BTW. do redakcji: gdybyście wcześniej dali znać to bym wam na terenie wawy podesłał moją wycinarkę do sim bo mam ;P

• Tomasz Słowik

Ale tu pic polegał na pokazaniu jak to się robi bez wycinarki, domowymi sposobami.

• PiotreK
    PiotreK
    28.08.2012, 01:58|Zgłoś nadużycie

andgros
    Niestety porada opóźniona o 3 miesiące, musiałem wydać 50 zł. na zmianę karty w Plusie...

50zł?!
    Ja za microSIM w Orange zapłaciłem 20zł...

• ~Pepe
    28.08.2012, 06:22|Zgłoś nadużycie

PiotreK
    andgros

50zł?!
    Ja za microSIM w Orange zapłaciłem 20zł...

Orange ma jeden problem: nie wydaje kart w Plusie. BTW. Jak macie abonament to wymieniają za darmo. Tylko pre-paid naciągają ;P