Największa platforma blogowa o technologiach mobilnych – opinie, testy, recenzje, newsy.

Partner serwisu: ZAŁÓŻ BLOGA

HTC Sensation crash...

• passion
    11.09.2012, 00:21 | Zgłoś nadużycie

Witam !

Jak w temacie mam nie mały problem.Telefon potrzebny jak cholera a mnie głupiemu zachciało się zabawy w ROM'y i najwyraźniej coś poszło nie tak... i uwaliłem soft.Mądry Polak po szkodzie ale czy nie zna ktoś może jakiegoś sposobu by to odkręcić? Jestem otwarty na każdy sposób od najprostszego nawet po płatne ! Zależy mi bardzo na czasie i proszę o pomoc.

Pozdrawiam

• Stach
    Stach
    03.01.2013, 15:33|Zgłoś nadużycie

Zaraz po wejściu w bootloader poprzez jednoczesne vol- i power (po wyjęciu baterii i włożeniu z powrotem, wyjmij także kartę pamięci i nie wkładaj) masz zaznaczone hboot na granatowo więc naciskasz tylko ponownie sam power.
    Otwiera się lista hboot, za pomocą jednego wciśnięcia vol- zjeżdzasz na recovery i wciskasz na krótko sam power, teraz po dłuższym czasie powinno ci wejsc w 4ext.

• ~adiku123
    03.01.2013, 15:40|Zgłoś nadużycie

tak wlasnie to robie ale niestety po tej operacji wyskakuje logo htc a nastepnie wskakuje hboot.juz nie mam pomyslu co z tym dalej robic

• Martinos
    Martinos
    03.01.2013, 16:00|Zgłoś nadużycie

Nie żebym się czepiał ale dlaczego w ogóle szukacie pomocy tutaj zamiast na forum z którego zaczerpnęliście instrukcje? Nie przeczytaliście instrukcji ze zrozumieniem i pewnie sami nie zdajecie sobie sprawy w którym miejscu popełniliście błąd.

@Adiku123

Jaki miałeś soft zanim podkusiło Cię do aktualizacji? Bo stawiałem podobnie uwalonego Hero którego właściciel miał stockowy rom ale odblokowany bootloader o czym nie miał pojęcia i po próbie aktualizacji telefon mu po prostu nie wstał tak jak Tobie :)

@Passion

Jak jesteś taki leniwy to nie kombinuj. Takie cuda się właśnie dzieją jak próbuje się kombinować z S-On i nie umie się czytać ze zrozumieniem. Zrobienie S-Off to jakieś 30 minut roboty razem z 4ext i nawet backupem stockowego romu. Re-stock i unroot a potem zostaw telefon w spokoju. Wybacz za ton wypowiedzi ale jak będziemy Ci podsyłać poradniki to w końcu zabijesz bootloader i bez serwisu się nie obejdzie.

• ~adiku123
    03.01.2013, 16:16|Zgłoś nadużycie

ten telefon trafil do mnie juz po przerobkach i z boot loopem ja zmieniłem tylko cid na11111111 odrazu recovery nie funkcjonowalo.
    probowalem wgrac na nowo recovery instalacja poszla pomyslnie ale niestety powejsciu w recovery bootloop.probowalem wgrania paru romow poprzez ruu oczywiscie informacja o pomyslnej instalacji ale zaś boot loop.dodam iz na telefonie jest logo orange
    ps.pisalem juz chyba na wszystkich forach ale niestety nigdzie nie otrzymalem pomocy tylko tutaj

• Stach
    Stach
    03.01.2013, 17:02|Zgłoś nadużycie

Myślałem że jak Passion tylko przekombinowałeś ale teraz sprawa wygląda na bardziej skomplikowaną jeśli zrobiłeś kropka w kropka co napisałem i nie ruszył ci 4ext
    Napisz więcej o historii telefonu, jak i jaki wgrałeś firmware i 4ext jakimi instrukcjami się kierowałeś.
    Ja miałem boot loopy po wgraniu nowego romu przez cwm. Po wgraniu go jeszcze raz za pomocą 4ext poszło wszystko ok. Tylko że ja potrafiłem wejść w cwm i 4ext. To mi od początku nie pasuje że nie potrafisz wejść nawet w recovery od htc.
    Wyglada to na ceglę ale zainteresuj się projektem unbrick your sensation czy jakoś tak na xda znajdziesz na pewno.
    Pewnie trzeba będzie robić jakieś zworki na płycie głównej aby go całkiem skasować. Wyjąłeś kartę pamięci?

• Martinos
    Martinos
    03.01.2013, 17:57|Zgłoś nadużycie

Czyli tak na prawdę nie znasz historii modyfikacji! No to Ci powiem ładny kociak w worku.

Zdaje się że coś źle doczytałem z tym bootloopem... Włączasz telefon na vol- + power, uruchamia Ci się menu bootloadera. Wybierasz recovery, robi się restart i masz ponownie bootloader? Tak to wygląda? A jak po prostu włączasz go to stoi na logo HTC czy restart w kółko?

HTC Unbricking Project działa tylko w przypadku telefonów uceglonych podczas zakładania S-ON i w przypadku faila podczas OTA czy RUU na urządzeniu z S-ON. Także informacja o nieśmiertelności naszego Sensation jest mocno naciągana :P

Kombinowałeś z tym?

Tekst linka

Obstawiam uwalenie partycji recovery. Bootloader działa, to widać z resztą ale bez recovery niczego nie uruchomisz. Szczerze mówiąc nie spotkałem się, bywało uwalenie bootloadera poprzez np zainstalowanie recovery na partycji bootującej ale żeby tak jak Ty masz to ciężko.

• ~adiku123
    03.01.2013, 20:38|Zgłoś nadużycie

na wstepie wielkie dzieki za zainteresowanie
    to faktycznie kot w worku.no na twoje pytania odpowiem ciagly boot loop nie zaleznie co zrobie czy to nowy rom czy wchodze w recovery krece sie w kolko.z tego co wiem telefon padl po zwyklej zabawie choc nie do konca w to wierze bo znalazlem na sd pliki ktore normalnie ni powinny istniec :pyramid-ics-crc-3.0.16-c764bfb.tar
    RUU_Ace_Gingerbread_S_HTC_WWE_2.36.405.8_R_Radio_12.54.60.25_26.09.04.11_M2_release_187331_signed
    mozliwe ze to wlasnie tym bylo skopane

• Martinos
    Martinos
    03.01.2013, 22:11|Zgłoś nadużycie

Tylko co to robiło na SD przecież to RUU do załadowania z kompa przez HTC Sync. Ale jeśli pobawić się w detektywa to ktoś mógł spróbować zainstalować GB na hboot 1.2x. Tyle że HTC Sync by zaniechało instalacje, to raz, a dwa to by nie zabiło partycji recovery.

Ustaw CID na nasz, wrzuć przez ADB stockowe recovery i próbuj z RUU ICS. Nie widzę innego wyjścia z sytuacji :)

• Stach
    Stach
    04.01.2013, 08:53|Zgłoś nadużycie

Ciekawa łamigłówka, ten rom z Desire HD to już prawdopodobnie nieudolne próby odratowania Sensacji poprzez downgrade.
    Uważam że musi być jakaś możliwość odratowania go bo przecież reaguje na przyciski i działa hboot i wyświetlacz. Tylko że musisz dokładnie przestudiować całe xda w poszukiwaniu szczątkowych chociaż informacji.
    Ile dałeś za taką cegłę?
    Domyślam się tylko że jeśli ci ruu nie zadziała to zrobisz to tylko za pomocą adb i/lub downgrade.

• ~adiku123
    04.01.2013, 16:43|Zgłoś nadużycie

jestem w trakcie instalowania ubuntu zaraz bede probowal unbricking.a co do telefonu to jak uda mi sie go zrobic to oddaje za niego swoj htc wildfire

• Stach
    Stach
    04.01.2013, 18:49|Zgłoś nadużycie

~adiku123
    jestem w trakcie instalowania ubuntu zaraz bede probowal unbricking.a co do telefonu to jak uda mi sie go zrobic to oddaje za niego swoj htc wildfire

Dobry uklad, a jak ci się uda to będziesz w tym nieźle obryty.

• ~adiku123
    06.01.2013, 14:55|Zgłoś nadużycie

witam ponownie
    no niestety w ubuntu nie wykrywa mojego telefonu i teraz moje pytanie czy sa moze potrzebne jakis sterowniki czy pozostal tylko jtag a jezeli tylko jtag to czy jest pewnosc ze telefon powstanie bo zastanawiam sie nad kupnem ale to koszt ok 600 zl za odpowiedzi z gory dzięks

• ~drumiec
    24.12.2013, 00:51|Zgłoś nadużycie

wifi nie działa w telefonie właśnie z powodu s-on. Sproboj sflashować sam kernel narzędziem Viper Flash Tool, znajdziesz go na xda w Viper roomach, bodaj 5.0. Ten tool nadaje się także do wrzucania recovery na fona.

Ja ze swoim sensation Xe mam jakis fizyczny problem. Raz sie wlacza i dziala caly dzien, potem sie wylacza i bywa problem z jego ponownym wlaczeniem. Kij wie o co chodzi.
    Jeszcze jedna rzecz: jak chcecie zmienic telefon na *unlocked* jednym kliknięciem to zapraszam na http://chomikuj.pl/weap0n tam znajdziecie fajnego toola :)

• Shaku
    Shaku
    10.03.2014, 17:49|Zgłoś nadużycie

Witam, mianowicie chciałbym wgrać jakiś rom. Posiadam HTC Sensation XE. Nie jestem w temacie tych wszystkich romów tip. Prosiłbym o pomoc co i jak mam zrobić by nie spowodować jakiegoś uszkodzenia telefonu. Odblokowałem już bo bootloader wgrałem rooma i tyle w temacie. Gdy chciałem zainstalować rom z xda (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2402665) wchodząc przez recovery. Ale tak jak gdzieś wcześniej było nie mogę w niego wejść wyświetla się logo HTC i nic więcej. Proszę o pomoc co i jak może jakiś szczegółowy poradnik. Zwracam się w szczególności do użytkownika Stacha ponieważ widziałem masz sporą wiedzę. :)
    Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na wskazówki.
    Podaję jeszczę info co mam: UNLOCKED
    PYRAMID PVT SHIP S-ON RL, HBOOT-1.29.0000, eMMC-boot

• Stach
    Stach
    12.03.2014, 15:41|Zgłoś nadużycie

Shaku
    Witam, mianowicie chciałbym wgrać jakiś rom. Posiadam HTC Sensation XE. Nie jestem w temacie tych wszystkich romów tip. Prosiłbym o pomoc co i jak mam zrobić by nie spowodować jakiegoś uszkodzenia telefonu. Odblokowałem już bo bootloader wgrałem rooma i tyle w temacie. Gdy chciałem zainstalować rom z xda (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2402665) wchodząc przez recovery. Ale tak jak gdzieś wcześniej było nie mogę w niego wejść wyświetla się logo HTC i nic więcej. Proszę o pomoc co i jak może jakiś szczegółowy poradnik. Zwracam się w szczególności do użytkownika Stacha ponieważ widziałem masz sporą wiedzę. :)
    Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na wskazówki.
    Podaję jeszczę info co mam: UNLOCKED
    PYRAMID PVT SHIP S-ON RL, HBOOT-1.29.0000, eMMC-boot

Sorry ale nie bywam już na tym forum, odkopałeś mnie trochę z trupów.
    Wypadłem już trochę z Sensation bo zmieniam na nim tylko romy, polecam ViperS 5.1 z najnowszym sense.
    Moim zdaniem musisz wymienić firmware na taki jak mam ja i Adiku:

-Revolutionary-
    PYRAMID PVT SHIP S-OFF RL
    HBOOT-1.27.1100

Nie mam żadnych problemów z wgraniem jakiegokolwiek romu z xda.

Przeczytaj na początek cały ten wątek.
    Ja żeby mieć tem firmware i s-off musiałem nawet jakieś zworki robić na telefonie wiec jak znajdziesz na xda taką metodę to się jej nie bój i zrób ją uważnie. Ale pewnie są już łatwiejsze metody.
    Osobiście przygotowuję się do zrootowania służbowego LG G2 i tableta Kiano syna bo mnie trafia że 4 rdzeniowy procek pracuje na 10-15% mocy i z niczym się nie śpieszy wręcz czeka.