Największa platforma blogowa o technologiach mobilnych – opinie, testy, recenzje, newsy.

Partner serwisu: ZAŁÓŻ BLOGA

Galaxy Note 4 - odklejający się ekran - bug czy feature?

• ~Manius
    25.09.2015, 21:09 | Zgłoś nadużycie

Moi drodzy, jakiś czas temu pytałem jaki telefon do 2k kupić i wybór padł na Note 4.

Niestety, moja sztuka jest chyba jakaś felerna. Otóż zaraz po zakupie zauważyłem, że przedni panel jest źle spasowany. Szybko okazało się, że prawa strona szklanej tafli po przyciśnięciu zagłębia się na 1-2 milimetry, jakby nie była przyklejona i lekko też wystawała ponad ramkę.

Oddałem telefon do serwisu, wrócił po 3 dniach - wymiana całego ekranu. Po kilku dniach szybka odkleiła się w prawym, dolnym rogu. Efekt? Klawisz wstecz stracił na czułości i owszem, reagował, ale musiałem dotykać go ciut mocniej, a czasami ponawiać polecenie.

Znów oddałem Note'a do serwisu, tym razem na ponad 2 tygodnie. Wrócił dziś, przy odbiorze wszystko było ok. Teraz, po kilku godzinach, znów ekran po prawej stronie pływa - od prawego górnego narożnika, niemal do dolnego.

I teraz pytanie - ten typ tak ma? U kogoś pod naciskiem przy krawędzi również ekran się ugina? Da się docisnąć w którymkolwiek narożniku szkło tak, by weszło głębiej w ramkę? Czy u wszystkich panel sztywny jak skała, tylko ja wpakowałem się na minę, której serwis po 2 próbach naprawić nie potrafi?

• nowik
    nowik
    25.09.2015, 22:33|Zgłoś nadużycie

To że szkło wystaje ponad ramkę to akurat 'feature' związany z designem tego modelu, ale NIC NIE POWINNO SIĘ UGINAĆ... Nie wiem gdzie zamawiałeś, ale jeśli przez internet to miałeś możliwość odesłania wadliwego (bądź niespełniającego Twoich oczekiwañ egzemplarza) w ciągu 10 dni... Teraz masz opcję reklamacji z tytułu niezgodności towaru z umową » żądając wymiamy na nowy egzemplarz lub zwrotu gotówki, gdyż serwis po dwukrotnej naprawie nie był w stanie usunąć wady...

• ~Manius
    26.09.2015, 11:07|Zgłoś nadużycie

Zażądałem dziś wymiany na nowy egzemplarz. 2k wydane, ponad 3 tygodnie bez telefonu, a on wraca do mnie i znów szyba wystaje ponad ekran. Czuję się jakbym kupił złoma za 200 zł a nie high-end za 10x tyle...

• krzysiekbit
    krzysiekbit
    26.09.2015, 19:45|Zgłoś nadużycie

daj znac jak to sie rozwiaze ;)

-- 

"My Uncle says smoking crack is kinda cool"

• ~Manius
    19.10.2015, 10:40|Zgłoś nadużycie

Daję znać...

Po 3. wizycie serwis stwierdził, że wada nie występuje. Zrobiłem więc zdjęcie z dowodem osobistym włożonym między ekran a ramkę w poziomie (aż tak się podnosił) i odesłałem po raz 4. z żądaniem wymiany i opisem jak znaleźć usterkę i zdjęciami na 3 strony A4. Oczywiście nie wymienili telefonu, ale załapałem się na wymianę połowy elementów w jego wnętrzu z ramką włącznie. I, na razie, jest ok...