Kopiowanie kontaktów z Sony Xperia S

• xPavlo
    28.11.2012, 20:59 | Zgłoś nadużycie

Siemanko.

Mam takie krótkie pytanko, jak w temacie. Jak mogę skopiować kontakty z komórki na kompa? Patrzyłem w PC Companion ale jest tylko wgrywanie kontaktów ze starego fona na nowy nie ma możliwości skopiowania ich z telefonu na kompa. Więc jak to mogę zrobić?

• xPavlo
    xPavlo
    28.11.2012, 23:31|Zgłoś nadużycie

ktolwiek potrafi takie coś zrobić? :P

• Tomasz Słowik

A wystarczą Ci zapisane na koncie gmail? Stamtąd chyba można je eksportować na komputer.

• xPavlo
    xPavlo
    29.11.2012, 19:32|Zgłoś nadużycie

właśnie nie bardzo to ogarniam z tą synchronizacją itd a wolałbym je mieć na kompie tak jak np z iPhona miałem zapisane w folderze kontakty w moich dokumentach ;)

• Tomasz Słowik

Wejdź w ustawienia -> konta i synchronizacja.

Wybierz tam wykorzystywane na telefonie konto Google i zaznacz synchronizacja kontaktów. Teraz wszystkie Twoje kontakty z telefonu wylądują na Gmailu.

Następnie wejdź na gmaila na komputerze na swoje konto. Po lewej stronie na górze masz czerwony napis Gmail. Kliknij na niego i weź kontakty. Gdy już się wyświetlą, to kliknij na więcej (mniej więcej na środku u góry ekranu) i tam masz opcję eksportu w kilku formatach w postaci zwykłego pliku.

• xPavlo
    xPavlo
    01.12.2012, 19:58|Zgłoś nadużycie

super! dzięki, spróbuje ;) dam znać czy mi się udało :D

• xPavlo
    xPavlo
    01.12.2012, 20:44|Zgłoś nadużycie

ok więc tak... synchronizowałem kontakty w telefonie na konto gmail, wszedłem później na kompie w konto na które je synchronizowałem robiłem wszystko wg Twojej instrukcji i... nic, nie mam kontaktów na koncie gmail... (zakładka Starred in Android) w innych też ich nie mam a ręcznie nie chcę tego robić bo zeszło by mi pół dnia... doradź coś proszę...

• Tomasz Słowik

Nie zakładka starred in Android, tylko "moje kontakty" przynajmniej u mnie jest wtedy dobrze. Sprawdź w ustawieniach kont i synchronizacji w telefonie czy kontakty się eksportowały na serwer (jeśli tak, to powinna być tam data).

• xPavlo
    xPavlo
    02.12.2012, 12:55|Zgłoś nadużycie

u mnie w żadnej zakładce ich nie ma :P już nawet włączyłem automatyczną synchronizację z gmailem i nic...

• xPavlo
    xPavlo
    02.12.2012, 13:21|Zgłoś nadużycie

dałem radę :D podszedłem do tego z innej strony ;) wszedłem na komórce w kontakty następnie kliknąłem ustawienia > wyślij kontakty wybrałem wszystkie i wysłałem na maila :) później na mailu importowałem je do zakładki kontaktów ;)

• marrcus
    marrcus
    02.12.2012, 15:51|Zgłoś nadużycie

może przez przewietrzy program
    My Buckup
    Sprite backup