Największa platforma blogowa o technologiach mobilnych – opinie, testy, recenzje, newsy.

Partner serwisu: ZAŁÓŻ BLOGA

Wadliwa optyka w hox?

• ~Czesl
    23.12.2012, 22:03 | Zgłoś nadużycie

Kupiłem htc one x i od razu zobaczyłem że obiektyw aparatu nie jest idealnie na środku, wiec postanowiłem iść do sklepu nie dla idiotów żeby sprawdzić jak wygląda sprawa okazało się że tamtejszy model ma te samą wadę. Czy jest to podstawa do zwrotu. Wkurza mnie że nie jest symetryczne. Ona obiektywy nie są idealnie na środku. Jak z waszymi modelami?

• ~StefaNB
    04.01.2013, 14:44|Zgłoś nadużycie

Stach zrozum tematem rozmowy jest wadliwe spasowanie telefonu htc i tego się trzymajmy. Nie pisz o jakości wykonania, a o spasowaniu byś coś ciekawego napisał. Zrozum też że niektórzy kupując telefon za 2600 zł wymagają od niego perfekcyjnego wykonania, czyli spasowania elementów. Też bym się wkurzył gdybym wydał dużo kasy na źle złożony sprzed.

• Stach
    Stach
    04.01.2013, 15:55|Zgłoś nadużycie

~StefaNB
    Stach zrozum tematem rozmowy jest wadliwe spasowanie telefonu htc i tego się trzymajmy. Nie pisz o jakości wykonania, a o spasowaniu byś coś ciekawego napisał. Zrozum też że niektórzy kupując telefon za 2600 zł wymagają od niego perfekcyjnego wykonania, czyli spasowania elementów. Też bym się wkurzył gdybym wydał dużo kasy na źle złożony sprzed.

Wyjaśniam tylko jakie są inne alternatywy do hox+ i jakie się z tym wiążą problemy.

• ~StefaNB
    04.01.2013, 16:14|Zgłoś nadużycie

Jakoś nie widać problemów ze spasowaniem innych telefonów np iphone, smamsung galaxy, lumi(tylko htc ma ten problem). Niektórzy ci już próbowali wytłumaczyć że złe dopasowanie może być w ZTE za 500 zł a nie w telefonie w telefonie + 2000 zł. Jakoś nokie nie ma problemu z idealnym dopasowaniem swoich lumi nawet tych najtańszych, wszystko jest równo tak jak powinno być. Dlatego wszyscy się czepiają HTC że nie może(nie chce) kontrolować jakości swoich produktów.

• ~StefaNB
    04.01.2013, 16:22|Zgłoś nadużycie

A co z biało poświatą w miejscu łączenia ekranu z plastikiem ?
    Tylko htc ma z tym problem. Czytałeś recenzje htc desire x na komórkomanii? opisany jest tam ten problem, o 1000 zł droży one x ma ten sam problem to jakaś kpina ze strony htc. Wyprzedzając twoje pytanie, inne telefony nie mają takiego problemu.

• Stach
    Stach
    04.01.2013, 19:16|Zgłoś nadużycie

Chciałbym coś więcej dowiedzieć się o poświacie, najlepiej jakieś zdjęcia bo hox+ jest w kręgu moich zainteresowań zakupem, mam tylko nadzieję że to nie kolejna przesadzona informacja jak "optyka".
    Źle spasowana może być np klapka baterii czy obudowa a wyświetlacz przez co telefon skrzypi lub zgrzyta a czegoś takiego tu nie ma bo to jeden kawałek poliweglanu.
    Jest tylko wizualny dyskomfort dla kogoś kto zwraca na takie szczegóły uwagę. Właśnie zauważyłem po dłuższym przyglądaniu się że mój xe też ma taki problem z "optyką" a używam go od roku. Nikt z moich znajomych nigdy nie zwrócił mi na to uwagi a mam sporo chętnych na niego w razie przesiadki na hox lub hoxl.

• ~Czesl
    07.01.2013, 11:20|Zgłoś nadużycie

Ja też jestem nie zadowolony z jakości wykonania mojego hox. Plastikowa ramka udająca szkło 2.5 D znane z noki lumi 800/920 jest wykonana z tandetnego tworzywa, można ją łatwo wgnieść. Jak już wspominałem krzywe umieszczenie optyki. Czarna wersja nie czarna, to jest szary kolor. Poliwęglan wbrew powszechnej opinii łatwo się rysuję. Jeśli chodzi o ekran to nie można być zadowolonym. Wszystko odbija się jak w lusterku, w pełnym słońcu nie da się go używać, jasność jest niska, czerni brak. Jeśli chodzi o nakładkę HTC Sense to wykonana jest w niskiej rozdzielczości przez co ekran HD do niczego się nie nadaje poza przeglądaniem internetu. Jakość zdjęć nie ma co opisywać, gdyż jest słabo. Zapomnieć można o nagrywaniu filmów, rejestrowanie dźwięku jest koszmarne głośnik całkowita poraża (szum i nic więcej). Jakość rozmów pozostawia wiele do życzenia. Metaliczny dźwięk (trudno określić kto dzwoni). Telefon po podłączeniu do komputera często się zawiesza, tak samo jak przy zgrywaniu dużego pliku. Bateria to jakaś tragedia. Pozbawiam życia telefon w ciągu 6 godzin, przeglądanie internetu (3G) plus muzyka. Jakość dźwięku to porażka na całej linii. Produkt HTC nadaję się tylko do słuchania techno. Ja słucham muzyki klasycznej że tak to ujmę, dźwięki "prawdziwych instrumentów" są zniekształcone (testowane na słuchawkach za 1000zł). Wsparcie HTC to jakaś kpina. Brak autorskich aplikacji, można by dołączyć jakieś płatne firm trzecich jak w przypadku tabletów z biedronki ale nie. Jeśli chodzi o aktualizacje to zawsze coś zepsuje i trzeba czekać na następną. Brak programu do kopii zapasowej co jest żałosne gdyż, trzeba robić twardy reset dość często. Przez ignorancje HTC trzeba tracić czas na całą operację. Słuchawki dołączone do zestawu nadają się tylko do kosza, nic po za szumem nie usłyszymy.

Podsumowując htc jest ignorantem który nie zwraca uwagi na to co nie znajduję się w reklamującej go specyfikacji. Nie dba o szczegóły, dopiero po wyjęciu telefonu z pudełka dowiadujemy się jakimi są leniami. Mam nadzieję że htc z takim podejściem do klienta szybko zbankrutują.

• Tomasz Słowik

Po przeczytaniu Twojego postu odnoszę nieodparte wrażenie, iż kupiłeś jakąś podróbkę. Ten telefon naprawdę nie jest zły i dziwi mnie, że masz z nim takie problemy. Akurat ekran jest bardzo przyzwoity, a bateria podczas ciągłego używania 6 godzin wytrzyma w większości smartfonów. Może masz uszkodzone ogniwo?

• ~Czesl
    07.01.2013, 13:02|Zgłoś nadużycie| wpis edytowany

Tomasz Słowik
    Po przeczytaniu Twojego postu odnoszę nieodparte wrażenie, iż kupiłeś jakąś podróbkę. Ten telefon naprawdę nie jest zły i dziwi mnie, że masz z nim takie problemy. Akurat ekran jest bardzo przyzwoity, a bateria podczas ciągłego używania 6 godzin wytrzyma w większości smartfonów. Może masz uszkodzone ogniwo?

Telefon mam od plusa, wybrałem go zamiast sgs3 z powodu darmowych słuchawek. Kiedyś miałem iPhone 4 i przyzwyczaiłem się że jak jest napisane na pudełku że telefon jest czarny to jest taki w rzeczywistości, jest idealnie spasowany, nie widać nigdzie pikseli, jakoś rozmów i odtwarzanej muzyki jest bardzo dobra, telefon nagrywa też dźwięk, widoczność w słońcu bardzo jest i nigdy nie była mi potrzeba kopia zapasowa. Produkt apple przyzwyczaił mnie do wysokiej jakości, niestety flagowiec htc mnie zawiódł pod tym względem.

• Stach
    Stach
    07.01.2013, 20:07|Zgłoś nadużycie

Czesiu, twoja ocena bardziej świadczy o tobie niż o telefonie jaki zakupiles, z darmowych sluchawek wnioskuje że to hox+ więc dalej nie komentuje.
    Różne rzeczy można zarzucić hox ale wszystko do d...?
    Znajomy z pracy też twierdził że tęskni za jakością ip4, więc sprzedał mozarta i kupił znowu iphone. Trzezwienie zajęło mu dwa miesiące i dziś jest szczęśliwym posiadaczem note1 od trzech miesięcy i nie planuje przesiadki.
    Też to kiedyś przyznasz jak dokładnie poznasz swojego hox, androida i jego aplikacje dodane i przestaniesz pisać takie bzdury.
    Aczkolwiek chętnie zobaczę jakieś zdjęcia ramki.

• ~Czesl
    11.01.2013, 19:32|Zgłoś nadużycie

We wtorek mija termin 28 dni w którym powinienem dostać gadżety od htc. Zaczynam się martwić, sądzicie że warto do nich napisać? Darmowy głośnik od noki za kupienie lumi 800 dostałem w 5 dni stąd moje obawy co do htc.

• ~Slawek
    12.01.2013, 19:15|Zgłoś nadużycie

Stach
    Czesiu, twoja ocena bardziej świadczy o tobie niż o telefonie jaki zakupiles, z darmowych sluchawek wnioskuje że to hox+ więc dalej nie komentuje.
    Znajomy z pracy też twierdził że tęskni za jakością ip4, więc sprzedał mozarta i kupił znowu iphone. Trzezwienie zajęło mu dwa miesiące i dziś jest szczęśliwym posiadaczem note1 od trzech miesięcy i nie planuje przesiadki.
    Też to kiedyś przyznasz jak dokładnie poznasz swojego hox, androida i jego aplikacje dodane i przestaniesz pisać takie bzdury.

Kiedy wreszcie zrozumiesz że nikt nie myśli tak jak ty, jemu się to nie podoba a tobie nic do tego. Całe szczęście że forum opuścił taki fanatyk htc.

• Stach
    Stach
    13.01.2013, 16:06|Zgłoś nadużycie

~Slawek
    Stach

Kiedy wreszcie zrozumiesz że nikt nie myśli tak jak ty, jemu się to nie podoba a tobie nic do tego. Całe szczęście że forum opuścił taki fanatyk htc.

Cieszysz się ale jednocześnie przywołujesz mnie do odpowiedzi. Pokaż może o co chodzi z tą ramką w twoim hox i przydaj się jakoś w tym wątku.

• ~Czesl
    13.01.2013, 20:45|Zgłoś nadużycie

Stach
    ~Slawek
    Stach

Cieszysz się ale jednocześnie przywołujesz mnie do odpowiedzi. Pokaż może o co chodzi z tą ramką w twoim hox i przydaj się jakoś w tym wątku.

Nie mogę udowodnić ci wgniecenia na ramce, gdyż jedyny aparat jaki posiadam to ten z noki c2, dlatego musisz mi uwierzyć na słowo. Nawet nie wiem jak powstało, telefon nosze cały czas w skórzanym pokrowcu i nie upadł mi. Bardziej się martwię że we wtorek mija termin dostania gadżetów od htc, a ja nie wiem czy czekać albo pisać do nich.

• AksamitnyHeniekl

Niestety prowokacja się nie udała. Myślałem że przy okazji naprawy regulacji głośności zrobią coś z kamerą. Wiedziałem że to wina oprogramowania i trzeba zrobić twardy reset, ale zrzuciłem winę na guziki. Niestety poza twardym resetem nic nie zrobili :)

• ~USHvTOJwGOywVJzp
    11.04.2013, 15:31|Zgłoś nadużycie

Beverly - What beautiful pohots of our newest little grandson. Angela did look pretty amazing just the morning after Ethan was born. So glad it was such a great experience for Jeff and Angela's family and you captured many of the best expressions of joy there in the hospital.