Największa platforma blogowa o technologiach mobilnych – opinie, testy, recenzje, newsy.

Partner serwisu: ZAŁÓŻ BLOGA

Problem z oprogramowaniem HOX +

• AksamitnyHeniekl
    27.12.2012, 15:50 | Zgłoś nadużycie

Wczoraj wgrałem aktualizacje która miała poprawić wydajność systemu. Niestety wszystko popsuła, co chwile pojawia się czarny pasek, nie zależnie od tego co robię z telefonem. Gdy się pojawia telefon się zacina. Pojawiają się lagi. Wiecie jak to naprawić? System mam oryginalny,

• Stach
    Stach
    31.12.2012, 10:59|Zgłoś nadużycie

Mybackup ma wysoka ocenę więc raczej sam coś sknociłeś.
    Z reszta po wpisaniu backup wyskakuje masa innych programów do tego.

• AksamitnyHeniekl

Może nie zauważyłeś ale hox nie ma arty pamięci dlatego nie ma wyboru i usuwa wszystko.

• Stach
    Stach
    31.12.2012, 17:44|Zgłoś nadużycie

Nie wierzę że wszystko to pamięć wewnętrzną i zdjęcia są na głównym dysku razem z systemem.
    Pokaż sprint screena, powinieneś mieć takie opcję.

• Stach
    Stach
    31.12.2012, 18:07|Zgłoś nadużycie| wpis edytowany

Zapomniałem wymazać dane ze zdjęcia.

• th_problem-z-oprogramowaniem-hox_283.jpg
  • Tomasz Słowik

W Samsungu trzeba dodatkowo zaznaczyć pole w menu ustawień fabrycznych, żeby usunąć zawartość pamięci wewnętrznej. W HTC jest inaczej?

Nie wiem czegoś się Stach doczepił tego Samsunga i forum, ale skoro Ci się tu nie podoba, to naprawdę nikt nie zmusza Cię do pisania.

• ~bolo
    04.01.2013, 12:34|Zgłoś nadużycie

Tomasz Słowik
    W Samsungu trzeba dodatkowo zaznaczyć pole w menu ustawień fabrycznych, żeby usunąć zawartość pamięci wewnętrznej. W HTC jest inaczej?

Nie wiem czegoś się Stach doczepił tego Samsunga i forum, ale skoro Ci się tu nie podoba, to naprawdę nikt nie zmusza Cię do pisania.

Najwidoczniej wpienia go to, że Samsung wyprzedził HTC w kwestii softu i wsparcia. Co zaś tyczy się aktualizacji to jest to niestety bolączka systemu, iż trzeba robić wipe a brak konkretnej aplikacji od producenta tylko jakieś połowiczne rozwiązania niestety w tym nie pomagają. Tutaj naprawdę chwała dla Nokii i Apple za ich rozwiązania - 3 kliknięcia myszą, 5 minut czekania i voi la wszystko jak przed czyszczeniem systemu.

• Stach
    Stach
    04.01.2013, 15:48|Zgłoś nadużycie

~bolo
    Tomasz Słowik

Najwidoczniej wpienia go to, że Samsung wyprzedził HTC w kwestii softu i wsparcia. Co zaś tyczy się aktualizacji to jest to niestety bolączka systemu, iż trzeba robić wipe a brak konkretnej aplikacji od producenta tylko jakieś połowiczne rozwiązania niestety w tym nie pomagają. Tutaj naprawdę chwała dla Nokii i Apple za ich rozwiązania - 3 kliknięcia myszą, 5 minut czekania i voi la wszystko jak przed czyszczeniem systemu.

Wydaje mi się że dwa htc i dwa samsungi dostały update do jb więc niewiem na czym opierasz swoją teorie o wyprzedzaniu. Samsung tak, wyprzedził wszystko w ilości sprzedanych sztuk ale to mi akurat odpowiada że jakieś dziecko za chwilę nie wyjmie takiego smartfona z kieszenii jak ja mam.
    Wpienia mnie to że dwóch samsungowców kasuje moje posty jeśli są nieprzychylne zamiast odpowiedzieć kontrargumentem.

• ~fifi7484
    04.01.2013, 15:55|Zgłoś nadużycie

Pisz o iphone pod tematem o htc, wkurzaj się że posty nie na temat są kasowane.

• Stach
    Stach
    04.01.2013, 18:55|Zgłoś nadużycie

~fifi7484
    Pisz o iphone pod tematem o htc, wkurzaj się że posty nie na temat są kasowane.

Oby tylko takie były kasowane.

• ~Bolo
    07.01.2013, 11:20|Zgłoś nadużycie

[quote="Stach"
    Wydaje mi się że dwa htc i dwa samsungi dostały update do jb więc niewiem na czym opierasz swoją teorie o wyprzedzaniu. Samsung tak, wyprzedził wszystko w ilości sprzedanych sztuk ale to mi akurat odpowiada że jakieś dziecko za chwilę nie wyjmie takiego smartfona z kieszenii jak ja mam.
    Wpienia mnie to że dwóch samsungowców kasuje moje posty jeśli są nieprzychylne zamiast odpowiedzieć kontrargumentem.[/quote]

Nie tylko kwestię aktualizacji tu miałem na myśli - chodziło mi także o to, że Samsung ma coś takiego jak KIES (fakt nie jest to cudowny program) ale pozwala zrobić kopię zapasową swoich danych, zaś HTC czegoś równie przydatnego nie posiada - ponadto Samsung wprowadza szereg przydatnych zmian w androidzie, SENSE już nie jest tak rewolucyjny jak za czasów androida 2x czy jeszcze wcześniej Windows Mobile gdzie święcił triumfy (wówczas pod inną nazwą). Niemniej jednak nie faworyzuję tu samsunga ani innego producenta, a za sprawę dobrego back upu danych powinno wziąć się samo Google i byłoby po problemie, bo w chwili obecnej jest to co najwyżej śmiech na sali - mnie osobiście to nie przeszkadza bo znam wszelkie rozwiązania by nie wgrywać wszystkiego od nowa (wymaga roota - co wiąże się z utratą gwarancji a nie każdemu to pasuje i nie każdy potrafi przywrócić stan poprzedni.

• ~Czesl
    07.01.2013, 11:35|Zgłoś nadużycie

To jest jeden z powodów dlaczego jestem nieszczęśliwym posiadaczem HTC. Chętnie bym go sprzedał ale na miesięcznym telefonie stracę dużo pieniędzy, więc mi się nie opłaca. Na szczęście zmieniam telefon raz na rok. To już wole "archaiczne" rozwiązania noki, przynajmniej wszystko jest tak jak powinno.

• Stach
    Stach
    08.01.2013, 00:15|Zgłoś nadużycie

Zaraz, zaraz to wy nie czytaliście instrukcji i nie wiecie o htc sync?
    Ja takich archaizmów nie używam ale ludziom przechodzącym z WP lub iOs może tego brakować aby się odnaleźć w rzeczywistości androida. Mnie łatwiej jest używać programów pokroju tytanium backup i nie kasować karty. Samą kartę w trybie pamięci masowej można zgrać na kompa. Zanim więc zaczniecie atak na htc proszę o lekture, wiedza nie boli a nie zajmujecie innym czasu.

• Tomasz Słowik

Titanium Backup? A czy on przypadkiem nie wymaga roota? Jeszcze niedawno mówiłeś, że w HTC root jest do niczego niepotrzebny. To jak to jest z tym SU? ;>

• Stach
    Stach
    08.01.2013, 06:41|Zgłoś nadużycie

Proszę czytać ze zrozumieniem napisałem pokroju titanium a jeśli już mam zrootowany to po co mam używać półśrodków? Bez root używalem mybackup bo nawet ustawienie widgetow na pulpitach zapisywał.

• Stach
    Stach
    08.01.2013, 09:32|Zgłoś nadużycie

AksamitnyHeniekl
    Może nie zauważyłeś ale hox nie ma arty pamięci dlatego nie ma wyboru i usuwa wszystko.

Pozwolę sobie przytoczyć instrukcje hox+:

Resetowanie telefonu HTC One X+ (Twarde resetowanie)
    W przypadku przekazywania telefonu HTC One X+ innej osobie lub w razie
    wystąpienia problemu z telefonem HTC One X+, którego nie można rozwiązać, można przywrócić ustawienia fabryczne (ten proces jest także określany mianem twardego
    resetu).
    Twardy reset powoduje trwałe usunięcie wszystkich danych i spersonalizowanych
    ustawień oraz usunięcie wszystkich pobranych i zainstalowanych aplikacji. Przed
    przywróceniem ustawień fabrycznych należy utworzyć kopie zapasowe wszystkich
    niezbędnych danych i plików.
    Wykonywanie twardego restartu poprzez funkcję ustawień
    1. Otwórz panel powiadomień przesuwając palcem, a następnie stuknij .
    2. Stuknij Utwórz kopie zapasowe i resetuj.
    3. Stuknij Resetuj telefon.
    4. Aby usunąć na stałe pliki multimedialne i inne dane z telefonu HTC One X+,
    stuknij Usuń wszystkie dane
    .
    5. Stuknij Resetuj telefon, a następnie stuknij Wymaż wszystko.
    Resetowanie do ustawień fabrycznych za pomocą przycisków sprzętowych
    Jeśli nie można włączyć telefonu HTC One X+ lub uzyskać dostępu do ustawień,
    można zresetować telefon HTC One X+ do ustawień fabrycznych przy użyciu jego
    przycisków.
    1. Naciśnij i przytrzymaj przycisk ZMNIEJSZANIE GŁOŚNOŚCI, a następnie naciśnij
    i przytrzymaj przycisk ZASILANIE.
    2. Poczekaj na wyświetlenie ekranu zawierającego trzy obrazy systemu Android
    i zwolnij przycisk ZASILANIE oraz ZMNIEJSZANIE GŁOŚNOŚCI.
    3. Naciśnij przycisk ZMNIEJSZANIE GŁOŚNOŚCI, aby wybrać opcję
    RESETOWANIE DO USTAWIEŃ FABRYCZNYCH, a następnie naciśnij przycisk
    ZASILANIE.

Jak widać można nie skasowac sobie filmów i zdjęć zapisanych w pamięci wewnętrznej. Nie wiem czy można bardziej łopatologicznie.
    Jeśli ktoś nie potrafi skumać tak prostych rzeczy to mi go żal i przynajmniej niech nie skamle na forach że to wina htc.

• Stach
    Stach
    08.01.2013, 09:37|Zgłoś nadużycie

No to teraz o kopii zapasowej z instrukcji hox:
    Kopia zapasowa
    Wykonywanie kopii zapasowej plików, danych i ustawień
    Martwisz się, że możesz utracić ważną zawartość telefonu HTC One X+?
    Utwórz kopie zapasowe plików, danych i ustawień przed wykonaniem poniższych
    czynności:
    § Usuwanie zawartości pamięci plików
    § Przywrócenie ustawień fabrycznych telefonu HTC One X+
    § Aktualizacja do nowego telefonu
    Poniżej przedstawione zostały opcje tworzenia kopii zapasowych:
    Pliki § Za pomocą aplikacji HTC Sync Manager możesz przenosić zdjęcia/
    filmy, dokumenty i muzykę z telefonu HTC One X+ na komputer.
    § Ręcznie kopiuj i wklejaj pliki, podłączając telefon HTC One X+ do
    komputera jako napęd dyskowy.
    § Załaduj pliki do pamięci i usług online.
    Dane
    § Za pomocą aplikacji HTC Sync Manager możesz zapisywać kopie
    zapasowe kontaktów, kalendarzy i zakładek z telefonu HTC One X+ na
    komputer.

§ Eksportuj dane z aplikacji takich, jak Wiadomości oraz Kontakty, aby
    kopiować je z pamięci w telefonie.
    § Zapisz kontakty i inne dane prywatne w usługach online.
    Ustawienia Za pomocą konta Google możesz tworzyć kopie zapasowe ustawień
    indywidualnych.

• Stach
    Stach
    08.01.2013, 09:44|Zgłoś nadużycie

Aplikacja HTC Sync Manager zastępuje aplikację HTC Sync i oferuje zdecydowanie
    więcej funkcji. Możesz:
    § Zarządzać biblioteką muzyki, zdjęć i klipów wideo na komputerze.
    § Odtwarzać muzykę i klipy wideo za pomocą wbudowanego odtwarzacza.
    Możesz także odtwarzać listy odtwarzania iTunes
    ®
    i Windows Media®
    Player.
    § Synchronizować zdjęcia, klipy wideo, muzykę i listy odtwarzania pomiędzy
    telefonem HTC One X+ i swoim komputerem.
    § Synchronizować takie dane jak kontakty, kalendarz, dokumenty i zakładki sieci
    Web pomiędzy smartfonem HTC One X+ i komputerem.

• krichna334
    krichna334
    08.01.2013, 12:49|Zgłoś nadużycie

~bolo
    Tomasz Słowik

Tu nie chodzi ile dostalo update, a kiedy. Poza tym sensation/xe nie dostanie 4.1-to o czyms swiadczy,bo s2 go dostanie.

• Stach
    Stach
    08.01.2013, 13:49|Zgłoś nadużycie

Skąd masz takie informacje? Podaj źródło.
    Osobiście i tak wgram oprogramowanie z one s s3 ale wielu właścicieli sensation może rozczarować taka informacja.
    Z drugiej strony obietnic niespełnionych aktualizacji było już wiele.

• krichna334
    krichna334
    08.01.2013, 18:35|Zgłoś nadużycie

http://komorkomania.pl/2012/12/10/uwaga-wiemy-ktore-htc-dostana-aktualizacje-do-jelly-bean
    o ile się nie myle widziałem to jeszcze na xda albo podobnym portalu, to co smutniejsze, htc nawet nie nic nie mówi o przygotowywaniu takiego update'u, w zwiazku z czym wielu uzytkownikow zostanie na 4.0