Największa platforma blogowa o technologiach mobilnych – opinie, testy, recenzje, newsy.

Partner serwisu: ZAŁÓŻ BLOGA

Samsung Note 2 ,HTC One X+ ,Samsung Galaxy S3 czy LG Nexus 4

• Batsos
    28.12.2012, 18:17 | Zgłoś nadużycie

Witam,
    Mam taki oto problem. Za miesiąc kończy mi się umowa u mojego operatora (plus) i będę miał do wyboru kilka telefonów:
    -Samsung Note 2 (ok. 300zł)
    -HTC One X+ (ok. 700 zł)
    -Samsung Galaxy S3 (ok. 450zł)
    Myślałem też żeby wziąć jeden z nich ,sprzedać go i kupić LG Nexusa 4 (szkoda ,że może mieć max 16gb pamięci)
    Mam duży problem z wyborem dlatego zwracam się do was

Zależy mi między innymi na:
    -dobrym ekranie
    -w miarę dobrym wykonaniu (na tyle dobrym ,aby nie rozpadł się po jednym upadku :)
    -wydajności
    -dobrych głośnikach

Bardzo liczę na wypowiedzi i odczucia posiadaczy danych smartfonów ,a także argumenty przemawiające za i przeciw

• piohabi
    piohabi
    01.01.2013, 16:46|Zgłoś nadużycie

zwracam honor ;D masz racje chodz jest to dla mnie nie do zrozumienia bo jak to sie ma do exynosow samsunga 32nm -28nm quallcom 32-28nm i TI Omap 32-28nm NovaThor 32nm itd. itp. to przez to ta pomylka.Ale ogolnie bral bym nexus 4 albo HOX+ i go sprzedac i kupic Nexus 4

• Tomasz Słowik

Bo to nVidia. Procesem technologicznym na reklamie nie ma co się chwalić, bo nikt nie zrozumie. Ale że to pierwsze 4 rdzenie na rynek, to już ładnie brzmiało. Niestety, cała ta korporacja tak funkcjonuje, na rynku PC było podobnie.

• Stach
    Stach
    04.01.2013, 11:35|Zgłoś nadużycie

krichna334
    AksamitnyHeniekl
    krichna334
    Bardziej. 47 stopni to jeszcze całkiem spoko.

Mógłbyś się nie wypowiadać jeśli nie widziałeś hox+ na oczy? Powtórzę jeszcze raz, telefon nie nagrzewa się bardzo, właśnie skończyłem grać po 26 minutach w shadowgun. Aplikacja bateria pokazuje 35,4 stopni Celsjusza, nie wiem czy to prawda, ale ufam swoim dłonią i wiem że telefon nie jest gorący.

Widziałem, dochodzi do 50 stopni tegra, zarówno na one x jak i x+

50stC masz wewnątrz telefonu na procku. Na tym jest poliwęglan więc na palce dociera znacznie mniej.
    I to jest w zasadzie jedyna wada hox+ (prócz ceny) bo wydajnościowo i baterią to raczej nie ma się czego wstydzić w porównaniu do s3 i nexus4 (brak testu baterii). Hox+ ma lepsze osiągi w przeglądaniu neta ale gorsze jeśli chodzi o grafikę 3D czyli gry.
    Gry i tak wszystkie na nim pójdą płynnie bo nie robi się takich co by nie poszły na znacznie słabszym sprzęcie.

• Stach
    Stach
    04.01.2013, 15:28|Zgłoś nadużycie
  • Tomasz Słowik

Fajnie napisany, naturalny tekst. Niestety, poza informacjami o wyglądzie i wadach konkretnego egzemplarzu niewiele można się z niego dowiedzieć.

• Stach
    Stach
    04.01.2013, 18:53|Zgłoś nadużycie

Tomasz Słowik
    Fajnie napisany, naturalny tekst. Niestety, poza informacjami o wyglądzie i wadach konkretnego egzemplarzu niewiele można się z niego dowiedzieć.

A to że w razie problemów z nexusem 4 zostajesz bez pomocy i usuwasz usterke na własny koszt?

• Tomasz Słowik

Z każdym sprzętem, który w danym miejscu nie jest oficjalnie dostępny tak jest. Mało tego często sprowadzany sprzęt nie ma gwarancji w danym kraju, nawet jeśli jest w nim dostępny. Czy to chore? Tak. Wyjątkowe? Ani trochę.

Jakbyś Butterflya z Japonii ściągnął, to nie wiem czy by Ci go naprawili w Polskim serwisie htc. Szczególnie, że oni ogólnie nie są skoży do współpracy, jak większość serwisów azjatyckich marek.

• Stach
    Stach
    04.01.2013, 23:52|Zgłoś nadużycie

Tomasz Słowik
    Z każdym sprzętem, który w danym miejscu nie jest oficjalnie dostępny tak jest. Mało tego często sprowadzany sprzęt nie ma gwarancji w danym kraju, nawet jeśli jest w nim dostępny. Czy to chore? Tak. Wyjątkowe? Ani trochę.

Jakbyś Butterflya z Japonii ściągnął, to nie wiem czy by Ci go naprawili w Polskim serwisie htc. Szczególnie, że oni ogólnie nie są skoży do współpracy, jak większość serwisów azjatyckich marek.

Będąc w stanach służbowo widziałem sprzęty z gwarancją również na europę. Nie wiem jak jest z htc ale akurat butterfly (bez j) jest przewidziany na europę więc nie powinno być problemu z dostępnością w polsce bo nie rozprowadza go google.

• Batsos
    Batsos
    05.01.2013, 00:52|Zgłoś nadużycie

wydaje mi się ,że wezmę one x+.
    Późnie w arkadii potestuję jeszcze nexusa 4 i jeśli po ponad miesiącu zmienię zdanie to zakupię go (lub optimusa g jeśli będzie w dobrej cenie) na allegro z opcją przesyłki kurierskiej lub odbioru osobistego (jeśli będzie blisko)

• Tomasz Słowik

Stach
    Tomasz Słowik

Będąc w stanach służbowo widziałem sprzęty z gwarancją również na europę. Nie wiem jak jest z htc ale akurat butterfly (bez j) jest przewidziany na europę więc nie powinno być problemu z dostępnością w polsce bo nie rozprowadza go google.

Ale ja wiem, że on będzie w Europie, ale teraz go NIE MA... I jakbyś TERAZ kupił wersję japońską do Polski, to nie sądzę (ale pewności nie mam), że by Ci go naprawili. Nie wyjeżdżaj mi tu, ze on BĘDZIE, bo nie o tym rozmawiamy.

Sprzęt czyli telefony komórkowe czy jakąkolwiek elektronikę? Poza tym sprzęt ten dostępny też na rynku Europejskim, prawda? To się zdarza, że taka gwarancja jest, ale nie jest regułą.

• Arek
    Arek
    05.01.2013, 19:21|Zgłoś nadużycie| wpis edytowany

Należy pamiętać że na Htc One X / X+ nie ma pełnego S-OFF (odblokowanie bootloadera za pomocą wiryny htcdev.com jest tylko częściowe!) co skutkuje brakiem możliwości zmiany CIDa na niebrandowany.

Podsumowując jak kupisz jakiegokolwiek htc u operatora będziesz miał brandwowany CID i będziesz musiał czekać na aktualizacje od operatora bo czystych od HTC nie zainstalujesz.

Galaxy S3 to klasa sama w sobie. Nie wierz we wszystko co piszą w internecie (szczególnie o wykonaniu) bo większość to opinie ludzi którzy tego modelu w ręku nie mieli. Gdyby to był taki badziew jak piszą to nie byłby najlepiej sprzedającym się modelem na rynku.

Idź do jakiegoś punktu samsunga czy wyspy w markecie i namacalnie sprawdź.

Zgadza się w maju prawdopodobnie samsung zaprezentuje SGS4 ale to głupi argument. Samsung przynajmniej wydaje flagowca raz do roku i dba o niego a one x+ już dziś jest odgrzewanym kotletem o którym htc szybciej zapomni niż samsung o sgs3.

• Stach
    Stach
    05.01.2013, 22:21|Zgłoś nadużycie| wpis edytowany

Arek
    Należy pamiętać że na Htc One X / X+ nie ma pełnego S-OFF (odblokowanie bootloadera za pomocą wiryny htcdev.com jest tylko częściowe!) co skutkuje brakiem możliwości zmiany CIDa na niebrandowany.

Podsumowując jak kupisz jakiegokolwiek htc u operatora będziesz miał brandwowany CID i będziesz musiał czekać na aktualizacje od operatora bo czystych od HTC nie zainstalujesz.

Galaxy S3 to klasa sama w sobie. Nie wierz we wszystko co piszą w internecie (szczególnie o wykonaniu) bo większość to opinie ludzi którzy tego modelu w ręku nie mieli. Gdyby to był taki badziew jak piszą to nie byłby najlepiej sprzedającym się modelem na rynku.

Idź do jakiegoś punktu samsunga czy wyspy w markecie i namacalnie sprawdź.

Zgadza się w maju prawdopodobnie samsung zaprezentuje SGS4 ale to głupi argument. Samsung przynajmniej wydaje flagowca raz do roku i dba o niego a one x+ już dziś jest odgrzewanym kotletem o którym htc szybciej zapomni niż samsung o sgs3.

Podstawowe pytanie brzmi, po co właściciel hox+ miałby robić nawet root nie mówiąc już o s-off jeśli dysponuje najnowszym i najlepszym dostępnym oprogramowaniem od htc? Żeby wgrać żałosne aokp czy aosp? Śmieszne. Takie rzeczy są potrzebne np w moim htc xe aby wgrac sobie najnowsze sense z hox+ no i jak widać w s3. Wszystkie dostępne w polsce (oprócz orange) mają cid032 więc międzynarodowy.

• ~Louis
    06.01.2013, 10:29|Zgłoś nadużycie

Ja bym brał na twoim miejscu HOX+.Posiadam ten telefon od 3tyg.-jest rewelacyjny.Mam go z pełnym S-OFF.Co do temp. to udało mi się go rozgrzać do 55,8℃ i dalej działa.Obawiałem się ze się coś zgrzeje.
    Co do Butterfly'a to raczej niezobaczymy go na rynku europejskim

• Arek
    Arek
    06.01.2013, 11:15|Zgłoś nadużycie| wpis edytowany

@Stach
    Na przykład po to by móc wgrać nowe oprogramowanie gdy HTC wypnie się na użytkowników One X / One X+ tak jak to zrobiło z użytkownikami Sensacji (piszę to jako były użytkownik tego modelu).

Po drugie poza orange także tmobile ma własny cid (T-MOB009) więc przypuszczam że plus gsm nie jest w tej materii gorszy.

@Louis
    Nie ma czegoś takiego jak pełny S-OFF dla One X.
    Odblokowanie bootloadera za pomocą htcdev.com nie jest "pełnym" S-OFF (nie zdebrandujesz telefonu, nie zmienisz CIDa itp).

• Arek
    Arek
    06.01.2013, 11:19|Zgłoś nadużycie

Aha i nie twierdzę że One X+ to zły wybór (bo chyba tak to odebraliście) po prostu uważam że jak już rozmawiać to o wszystkich zarówno pozytywnych jak i negatywnych aspektach wyboru smartfona.

• krichna334
    krichna334
    06.01.2013, 11:21|Zgłoś nadużycie

Stach soft od htc wcale nie jest najlepszy. Wszystko zależy od wymagań, dla ciebie sense to świętość, dla mnie czysty android jest l wiele poreczniejszy - zatem nie pisz ze to najlepszy soft bo każdy czego innego wymaga

• racuch
    racuch
    06.01.2013, 11:24|Zgłoś nadużycie

piohabi
    krichna334
    One x+ ma jedynie 40nm w związku z czym jest wolniejszy od nexusa 4
    hahahahah xD sorki 40nm? nie widziałem takiego procka jak już to 45 i to w np.w galaxy s.
    HOX+ ma 28nm tak jak LG NexuS4

Niestety mylisz się. HTC One X+ ma 40nm
    Źródło:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Tegra#Tegra_3

• Arek
    Arek
    06.01.2013, 11:54|Zgłoś nadużycie

Tegra3 jest jak najbardziej wykonana w procesie 40nm.

• ~Louis
    06.01.2013, 13:44|Zgłoś nadużycie

Arek

@Louis
    Nie ma czegoś takiego jak pełny S-OFF dla One X.
    Odblokowanie bootloadera za pomocą htcdev.com nie jest "pełnym" S-OFF (nie zdebrandujesz telefonu, nie zmienisz CIDa itp).

Jest pełny jeśli się ma telefon dla testerów itp.

• Arek
    Arek
    06.01.2013, 15:21|Zgłoś nadużycie

Zgadza się były wersje developerskie ale omówmy się praktycznie u nas nie występują.

Jeżeli masz taką sztukę to tylko połowa sukcesu imho. Bootloader masz s-0ff ale wśród społeczności xda zapewne królują zwykłe one x stąd liczba modyfikacji dla wersji developerskiej jest nikłą (teoretyzuje, nie sprawdzałem) przez co ciężko rozwinąć skrzydła.