Największa platforma blogowa o technologiach mobilnych – opinie, testy, recenzje, newsy.

Partner serwisu: ZAŁÓŻ BLOGA

Samsung Note 2 ,HTC One X+ ,Samsung Galaxy S3 czy LG Nexus 4

• Batsos
    28.12.2012, 18:17 | Zgłoś nadużycie

Witam,
    Mam taki oto problem. Za miesiąc kończy mi się umowa u mojego operatora (plus) i będę miał do wyboru kilka telefonów:
    -Samsung Note 2 (ok. 300zł)
    -HTC One X+ (ok. 700 zł)
    -Samsung Galaxy S3 (ok. 450zł)
    Myślałem też żeby wziąć jeden z nich ,sprzedać go i kupić LG Nexusa 4 (szkoda ,że może mieć max 16gb pamięci)
    Mam duży problem z wyborem dlatego zwracam się do was

Zależy mi między innymi na:
    -dobrym ekranie
    -w miarę dobrym wykonaniu (na tyle dobrym ,aby nie rozpadł się po jednym upadku :)
    -wydajności
    -dobrych głośnikach

Bardzo liczę na wypowiedzi i odczucia posiadaczy danych smartfonów ,a także argumenty przemawiające za i przeciw

• Stach
    Stach
    07.01.2013, 09:06|Zgłoś nadużycie

Arek
    @Stach
    Na przykład po to by móc wgrać nowe oprogramowanie gdy HTC wypnie się na użytkowników One X / One X+ tak jak to zrobiło z użytkownikami Sensacji (piszę to jako były użytkownik tego modelu).

Po drugie poza orange także tmobile ma własny cid (T-MOB009) więc przypuszczam że plus gsm nie jest w tej materii gorszy.

@Louis
    Nie ma czegoś takiego jak pełny S-OFF dla One X.
    Odblokowanie bootloadera za pomocą htcdev.com nie jest "pełnym" S-OFF (nie zdebrandujesz telefonu, nie zmienisz CIDa itp).

Bez s-off także można zmienić oprogramowanie co najwyżej nie zmienisz firmware.

• ~boss
    07.01.2013, 16:15|Zgłoś nadużycie

posiadam HTC one x jego minusy brak wideo rozmowy w trybie GSM/3G Nie posiada USB otg czyli nie podłączysz do niego myszki klawiatury pendriva itd. i jeszcze brak wejścia na kartę pamięci Samsungi posiadaja to wszystko maja troszkę gorsze wykonanie sam musisz zadecydować czego będziesz używał w smartfonie

• Arek
    Arek
    07.01.2013, 23:09|Zgłoś nadużycie

Co do wykonania one x to też bym nie przesadzał że to taka przepaść względem samsunga.

Swego czasu chciałem SGSa wymienić na one x ale na miejscu okazało się że htc trzeszczał w rogach ekranu gorzej niż mój "bublowaty" samsung.

Podobne trzeszczenie potwierdził "znajomy" z pewnego forum który kupił one x zaraz po premierze.

• Stach
    Stach
    08.01.2013, 09:02|Zgłoś nadużycie

Arek
    Co do wykonania one x to też bym nie przesadzał że to taka przepaść względem samsunga.

Swego czasu chciałem SGSa wymienić na one x ale na miejscu okazało się że htc trzeszczał w rogach ekranu gorzej niż mój "bublowaty" samsung.

Podobne trzeszczenie potwierdził "znajomy" z pewnego forum który kupił one x zaraz po premierze.

Osobiście widziałem popękaną klapkę baterii i zepsuty s3 (kobieta wmawia teraz że to atrapa a bawiłem się nim miesiąc wcześniej).
    Powinien tam jeszcze być Tychy salon t-mobile w Realu.

• Batsos
    Batsos
    30.01.2013, 10:26|Zgłoś nadużycie

Dawno nie pisałem ,więc sprawa wygląda tak:
    Chwilowo mam One X. Za kilka dni kończy mi się umowa i dopłacam te 490zł do One x+ i dostaje dodatki (a przynajmniej tak mi się wydaje :) )
    . I teraz tak, mogę:
    a) zatrzymać One x+ ,co nie będzie złe mając htc media link hd i słuchawki douszne (które sprzedam za ok. 400zł)

b) sprzedać One x+ i kupić nexusa 4. Tylko ,że słyszałem o spadkach taktowania i szumach z głośnika (bardzo prosiłbym kogoś kto wie ,czy coś takiego występuje o udzielenie mi jednoznacznej odpowiedzi)

Z góry dziękuje za pomocne odpowiedzi :)

• krichna334
    krichna334
    30.01.2013, 15:36|Zgłoś nadużycie

Pamiętaj ze one x+ ma więcej pamięci i o ile się nie mylę, można jąerozszerzyć. Nexus natomiast ma natychmiastowe aktualizacje. Wybierz ten, którego nakładka bardziej ci pasuje. Ja wolałbym nexusa, ale to moja opinia

• Batsos
    Batsos
    02.02.2013, 21:04|Zgłoś nadużycie

Dobra ,znalazłem rozwiązanie problemu.
    Poużytkuje One x+ i gdy w maju wyjdzie key lime ,który najpewniej naprawi problemy ze spadkiem taktowania ,to kupię go (będzie wtedy tym łatwiej ,że będzie on dostępny w polsce :-D )

• Tomasz Słowik

Ale spadek taktowania to nie jest problem, tylko zabezpieczenie przed przegrzaniem. Takie samo jak w Snapdragonach czy laptopach.

• piohabi
    piohabi
    05.02.2013, 14:49|Zgłoś nadużycie

ja bym brał note'a 2 bo jest najdroższy z tych telefonów a ty go możesz mieć bardzo tanio a ewentualnie później go sprzedaż.Chodź w to wątpię ten telefon jest świetny.

• ~Kolega.
    26.02.2013, 12:35|Zgłoś nadużycie

Nie zapominajcie ze zeby kupic smartphona trzeba patrzec na pamiec wewnetrzna, wersje androidowe typu 4.0 w gore instaluja aplikacje wylacznie na pamieci wewnetrznej, nie wiem jak to dziala u innych modeli, ale bawiac sie lg l9 nie moglem w pelni korzystac z jego funkcji gdyz 2 gb wewnetrznej, potrzebny byl root zeby moc w pelni korzystac z zabawki :) bo czym sa teraz telefonu majac sprzet w reku ktory dorownuje pc laptopom itp.