Największa platforma blogowa o technologiach mobilnych – opinie, testy, recenzje, newsy.

Partner serwisu: ZAŁÓŻ BLOGA

Nowy telefon z androidem do 650zl

• czarodziej
    03.01.2013, 12:11 | Zgłoś nadużycie

Witam,
    Poszukuje nowego smarfona, ponieważ mój HTC Touch PRO wyzionął ostatecznie ducha. Maksymalna kwota jaką moge przeznaczyć to 650zl (chyba że naprawde warto to moge poczekać i dozbierać ale nie więcej niż 100zl). Telefon będzie mi służył głownie do pisania sms ( cały dzień pisze, non stop), czasem chciałbym wejśc na internet przez Wi-Fi. Raz na ruski rok wybrałbym sie też chętnie z GPS'em na małą podróż. Zamierzam także słuchać dość dużo muzyki ( posiadam słuchawki a-Jays One) W bardzo wymagające gry raczej grał będe mało. Biore puki co pod uwage:

-Sony Xperia J
    -Sony Xperia Sola

W "J" kusi bateria ( jestem co prawda przyzwyczajony do ładowania codziennie telefonu ale fajnie by było ładować rzadziej), wiekszy ekran wymienialna bateria oraz android JB ( choć za bardzo sie nie łapie w tych androidach, nie miałem styczności no ale chyba nowsze to lepsze nie? :D Jeśli ktoś mógłby mi to wytłumaczyć byłbym wdzięczny. ) Sola jest szybsza o wiele( odczuje różnice w moich zastosowaniach?) ale ma gorsza baterie i nie jestem pewien czy dostanie Androida JB.
    Prosze o opinie, jakieś inne propozycje i szybką pomoc.
    Pozdrawiam.

• czarodziej
    czarodziej
    03.01.2013, 12:19|Zgłoś nadużycie

Telefon nie musi być całkiem nowy, może być używany do ok miesiąca - dwóch, jednak wolałbym całkiem nowy. Telefon tez nie musi być demonem szybkości, chociaż nie chce żeby był mułowaty.
    Przepraszam za post ale nie wiem jak edytować, nie zauważyłem takiej możliwości.

• Tomasz Słowik

Sola będzie szybsza - jeden rdzeń więcej i mocniejsza grafika.

Z drugiej jednak strony w J masz trochę większy ekran, który umożliwi Ci wygodniejsze pisanie na klawiaturze ekranowej (chociaż polecam doinstalować sobie Swype lub Swiftkeya). Baterię Sola ma zdecydowanie gorszą, ale też ekran mniejsza. Mimo wszystko J powinna lepiej trzymać na baterii.

Między Androidem 4.1 a 4.0 skoro się nie interesujesz tematem nie będzie wiele różnic. Najważniejszą jest płynniejszy interfejs w nowszej wersji systemu, ale niewiele ponadto dla przeciętnego zjadacza chleba ;)

• czarodziej
    czarodziej
    03.01.2013, 18:55|Zgłoś nadużycie

Opłaca sie dopłacać do Soli w moim przypadku? W gry nie gram zbyt wiele, pewnie jakies angry birds czy coś tym podobnych bym zagrał. GTA na telefonie mnie nie rajcuje. J dostane spokojnie w okolicy 650zl z Sola już gorzej troche. No i J mi sie troche bardziej podoba.

• Martinos
    Martinos
    03.01.2013, 19:19|Zgłoś nadużycie

Jak masz wziąć J to równie dobrze możesz sobie wziąć Arc z większym ekranem. Oba jednakowo archaiczne i na takim sprzęcie nie będzie różnicy w działaniu między JB a ICS. W tej cenie i tak jest sam chłam jeśli chodzi o Androidy. Weź Solę bo wygląda najkorzystniej w tej cenie.

Najlepszym jednak rozwiązaniem byłoby poszukać u kogoś znajomego jakiegoś zalegającego telefonu i się przemęczyć chwilę, dozbierać do ~1200 i kupić coś przyzwoitego.

• czarodziej
    czarodziej
    03.01.2013, 19:31|Zgłoś nadużycie

Nie chce wydawać aż tyle na telefon. 650-700zl to już dla mnie dość dużo za telefon. Wole przeznaczyć te pieniądze na coś innego, nie wymagam aż tak wiele od telefonu. Ma pisac, dzwonić, czasem mnie poprowadzić do celu, czy urozmaicić czas wolny małymi gierkami czy muzyka. Ale tez nie wyobrażam sobie teraz telefonu bez dotyku i androida ( nie mam ale bawiłem sie nim u znajomych i jest mega). Druga ważna sprawa to QWERTY, a z tym jest kilka innych problemów więc jeśli bez QWERTY to w miare duży wyświetlacz ( próbowałem na małym - dla mnie niewykonalne). Szukam tez telefonu eleganckiego, wygląd samsungów nie przemawia do mnie w ogóle. Seria Xperia od Sony to dla mnie jedne z piękniejszych telefonów, do tego spełniają moje wymagania. Dobrze by było jakbym sie obiema pobawił lecz nie mam takiej możliwości niestety (nie znalazłem ani jednego ani drugiego w Tarnowie).

• czarodziej
    czarodziej
    03.01.2013, 19:58|Zgłoś nadużycie

Tomasz to też nie chodzi o to że sie nie interesuje, ja lubei sie bawić telefonem, modować zmieniać wiele rzeczy itp. Od zawsze tak robiłem czy to na moich starych SE czy obecnym HTC. Chodzi o to że puki co nie znam androida, z czasem poznam i zaczne sie bawić. Dla czystej po prostu przyjemności.

• Martinos
    Martinos
    03.01.2013, 20:36|Zgłoś nadużycie| wpis edytowany

Ja wiem, że o gustach się nie dyskutuje jednak Xperii J czy Soli dużo brakuje do statusu "piękności".

Jak lubisz customować telefon to z Solą czy J nie pobawisz się za dużo poza tym na co pozwala sam Android. Zmiany romów w większości nie dadzą żadnych zmian poza ew poprawieniem wydajności czy 100% stockowym wyglądem Androida 4.0 czy 4.1.

Jeżeli "nie znasz androida" jak sam napisałeś to powinieneś zdawać sobie z tego sprawę że przyjemność z jego użytkowania jest wysoka w momencie gdy koszt urządzenia jest wysoki. To wymagające oprogramowanie i trzeba się z tym liczyć że kupno egzemplarza budżetowego będzie się wiązać z niedogodnościami które bardziej wymagający użytkownik zauważy od razu. Na stocku będzie to kiepska ogólna sprawność, na customie wiele błędów ponieważ deweloperom nie będzie się chciało za dużo kombinować bo lepiej się skupić na mocniejszych urządzeniach - więcej można dać forumowiczom bo sprzęt na więcej pozwala.

• Billy2
    Billy2
    03.01.2013, 20:52|Zgłoś nadużycie

A może HTC One V?
    Telefon świetnie wykonany, z dobrym aparatem i baterią.
    W tym przedziale cenowym na pewno mozna znaleźć jakiś ciekawy egzemplarz.

• czarodziej
    czarodziej
    03.01.2013, 21:00|Zgłoś nadużycie

HTC jak to HTC super telefonik. No i Sense... Ładny ale ten "garb" poniżej ekranu do mnie nie przemawia osobiście. Ale popatrze tez za nim.

• czarodziej
    czarodziej
    03.01.2013, 21:08|Zgłoś nadużycie

Tylko czy One V nie jest przypadkiem podobnej szybkości co Xperia J? Procesor i RAM niemal identyczne. A ja nie zwracam aż takiej uwagi na super wyświetlacz ( ten w Touch PRO mi w zupełności wystarczał), a zdjęć to ja robie mało. Jakość ich jest dla mnie ważna ale nie aż tak bardzo. Wydaje mi sie ze Xperie J mośna dostać taniej, a dla sense,e lepszego wyświetlacza i ładniejszych zdjeć nie warto dla mnie dopłacać. Możliwe że sie myle.

• ~ssa
    03.01.2013, 21:15|Zgłoś nadużycie

Android za 600 zł to nie system to ZAMULACZ

• czarodziej
    czarodziej
    03.01.2013, 21:59|Zgłoś nadużycie

To w takim razie co dostane w tych pieniądzach nowego z innym systemem? Odrazu mówie że żaden Symbian mnie nie interesuje.
    Ale chyba az tak nie będzie zamulało na Xperi Sola czy nawet J jak WM 6.5 na moim Touch PRO (528MHz 288mb ram), a jak już będzie szybsze ( w co niewątpie) to bedzie dla mnie ok. HTC mój nawet z TAEL ROM nie był za szybki. A przyzwyczaiłem sie do tego i w pełni komfortowo mi sie pracowało. Czasem co prawda zawieszał sie na SMSach jak ich było dużo ale dało sie żyć.

• Martinos
    Martinos
    03.01.2013, 22:18|Zgłoś nadużycie| wpis edytowany

Ja osobiście bym się nie pakował w żadnego Androida pokroju Xperii J czy One V. One V ledwo zaczął szaleć na rynkach i już HTC go porzuciło, tak samo pewnie będzie z dewsami. Chociaż telefony HTC cieszą się niesamowitym wsparciem deweloperskim.

Swego czasu byłem zdania że jeśli ktoś koniecznie chce taniego Androida to tylko coś od HTC i dalej to zdanie podtrzymuje. Nie mniej jednak może rozejrzysz się za Windows Phone? Za ~800zł powinieneś kupić Lumię 800 a ona w niczym nie będzie gorsza od takiego One V czy Soli poza "innością" oprogramowania (to może być gorsze dla części klientów) a jej sprawność i wykonanie będzie daleko lepsze. Moim zdaniem, rzecz jasna :)

• czarodziej
    czarodziej
    03.01.2013, 22:24|Zgłoś nadużycie

ja nie mam uprzedzeń do prawie żadnego systemu operacyjnego. A zwłaszcza czytałem ze WP 7 jest lepszy od WM6. Myślałem na androidem od początku ponieważ widze że sie rozwija, praktycznie każdy to ma - więc musi być dobre, nie? :P Od systemu wymagam prostoty obsługi, przejrzystości, możliwości dostosowania ( jak skróty na głownym pulpicie/pulpitach).

• czarodziej
    czarodziej
    03.01.2013, 22:31|Zgłoś nadużycie

A co do Nokii to jakoś w ostatnich latach kojarzy mi sie ona z czymś tanim... nie wiem czemu w sumie, sam ciepło wspominam posiadanie 3510i która działa do dzisiaj bez pobytu kiedykolwiek i w jakimkolwiek serwisie, czy krótką przygode z 5510i. Jednak te nowsze Nokie już nie kojarza mi sie dobrze. Dużo lepiej kojarzą mi sie marki Samsunga, SE, HTC. Nie jest to w sumie niczym poparte, po prostu takie przeczucie, mozliwe że błędne

• ~michal
    03.01.2013, 23:30|Zgłoś nadużycie

A może LG L7? Ma wyśiwetlacz 4.3", więc pisze się na nim wygodnie i jest całkiem niezły jak na swoją cenę.

• czarodziej
    czarodziej
    04.01.2013, 00:16|Zgłoś nadużycie

Lg wydaje sie przestarzały, tak zresztą jak Xperia J. Z tych co ja podałem biore więc pod uwage już tylko Xperie Sola - trzyma mnie przy niej to że biała wygląda obłędnie dla mnie.

• Martinos
    Martinos
    04.01.2013, 12:16|Zgłoś nadużycie

Jak tak bardzo Ci się podoba to bierz, nic lepszego na Androidzie nie znajdziesz w tej cenie :)

• czarodziej
    czarodziej
    04.01.2013, 19:15|Zgłoś nadużycie

dziś przeszedłem sie po sklepach w poszukiwaniu telefonu, Xperie J moge dorwać w wielu miejscach (ma być tez ponoć w heyah więc mógłbym sobie wziąć na umowe co mi bardzo odpowiada, soli tam niestety nie ma). Czy rzeczywiście az tak bardzo będzie zamulać mi ten jeden rdzeń mniej?

• Stach
    Stach
    04.01.2013, 19:30|Zgłoś nadużycie| wpis edytowany

czarodziej
    Tylko czy One V nie jest przypadkiem podobnej szybkości co Xperia J? Procesor i RAM niemal identyczne. A ja nie zwracam aż takiej uwagi na super wyświetlacz ( ten w Touch PRO mi w zupełności wystarczał), a zdjęć to ja robie mało. Jakość ich jest dla mnie ważna ale nie aż tak bardzo. Wydaje mi sie ze Xperie J mośna dostać taniej, a dla sense,e lepszego wyświetlacza i ładniejszych zdjeć nie warto dla mnie dopłacać. Możliwe że sie myle.

One V ma dodatkowo lepsze gpu, osiągi i jakość dźwięku na wyjściu sluchawkowym. Xperia J w zasadzie ma tragiczna jakość dźwięku.
    Tekst linka
    Kupiłem one V synowi miesiąc temu i miałem ten sam dylemat. Ale sense działa bardzo płynnie na one V zwalnia troche tylko przy przegladaniu obfitych stron internetowych ale to w porównaniu do dwurdzeniowego sensation xe.