Największa platforma blogowa o technologiach mobilnych – opinie, testy, recenzje, newsy.

Partner serwisu: ZAŁÓŻ BLOGA

Nowy telefon z androidem do 650zl

• czarodziej
    03.01.2013, 12:11 | Zgłoś nadużycie

Witam,
    Poszukuje nowego smarfona, ponieważ mój HTC Touch PRO wyzionął ostatecznie ducha. Maksymalna kwota jaką moge przeznaczyć to 650zl (chyba że naprawde warto to moge poczekać i dozbierać ale nie więcej niż 100zl). Telefon będzie mi służył głownie do pisania sms ( cały dzień pisze, non stop), czasem chciałbym wejśc na internet przez Wi-Fi. Raz na ruski rok wybrałbym sie też chętnie z GPS'em na małą podróż. Zamierzam także słuchać dość dużo muzyki ( posiadam słuchawki a-Jays One) W bardzo wymagające gry raczej grał będe mało. Biore puki co pod uwage:

-Sony Xperia J
    -Sony Xperia Sola

W "J" kusi bateria ( jestem co prawda przyzwyczajony do ładowania codziennie telefonu ale fajnie by było ładować rzadziej), wiekszy ekran wymienialna bateria oraz android JB ( choć za bardzo sie nie łapie w tych androidach, nie miałem styczności no ale chyba nowsze to lepsze nie? :D Jeśli ktoś mógłby mi to wytłumaczyć byłbym wdzięczny. ) Sola jest szybsza o wiele( odczuje różnice w moich zastosowaniach?) ale ma gorsza baterie i nie jestem pewien czy dostanie Androida JB.
    Prosze o opinie, jakieś inne propozycje i szybką pomoc.
    Pozdrawiam.

• Stach
    Stach
    04.01.2013, 19:47|Zgłoś nadużycie

Sola ma lepsze audio od j ale nie od one V.

• czarodziej
    czarodziej
    04.01.2013, 20:34|Zgłoś nadużycie

No poczytałem troche i rzeczywiście J nie ma zbyt dobrych opinii na temat dżwięku. A czy ten HTC wykorzysta w pełni słuchawki a-Jays TWO? Jakie jeszcze możecie mi polecić telefony z nastawieniem na muzyke? Górna granice cenową podnosze do 750-800zl, możliwe że do 1000 jeśli jakoś uda mi sie sprzedać obecny telefon.

• Martinos
    Martinos
    04.01.2013, 23:05|Zgłoś nadużycie| wpis edytowany

Wszystkie z serii One (i nie tylko) grają bardzo ładnie. Nie wiem czemu HTC nie zbiera pochwał za jakość dźwięku. Taki Sensation XE w porównaniu z Xperią S czy SIII (które są wychwalane pod niebiosa) nie ma się czego wstydzić - osobiście testowałem.

One V i Lumia 800 to jedyne z w miarę sensownymi parametrami i dobrym dźwiękiem, które znajdziesz w tej cenie. Dokładając do 1000 wcale Ci się horyzont nie poszerzy chyba że zerkniesz za używanymi SII, HTC Sensation/XE/XL, One S czy Sony Xperia S. Chociaż jej z czystym sumieniem nie polecę, jest dużo doniesień odnośnie jej zawodności. Nie mniej jednak chcesz nowy telefon, nie używany. Możesz ewentualnie zerknąć na HTC 8S. Nowy za 900zł idzie wynaleźć a fajny jest tyle że też na WP

• tugot17
    tugot17
    04.01.2013, 23:07|Zgłoś nadużycie

Pomyśl nad lumią 710 Interfejs prosty i intuicyjny przyzwoity aparat a jakieś gierki zawsze sie znajdą

• Stach
    Stach
    04.01.2013, 23:59|Zgłoś nadużycie

Martinos
    Wszystkie z serii One (i nie tylko) grają bardzo ładnie. Nie wiem czemu HTC nie zbiera pochwał za jakość dźwięku. Taki Sensation XE w porównaniu z Xperią S czy SIII (które są wychwalane pod niebiosa) nie ma się czego wstydzić - osobiście testowałem.

One V i Lumia 800 to jedyne z w miarę sensownymi parametrami i dobrym dźwiękiem, które znajdziesz w tej cenie. Dokładając do 1000 wcale Ci się horyzont nie poszerzy chyba że zerkniesz za używanymi SII, HTC Sensation/XE/XL, One S czy Sony Xperia S. Chociaż jej z czystym sumieniem nie polecę, jest dużo doniesień odnośnie jej zawodności. Nie mniej jednak chcesz nowy telefon, nie używany. Możesz ewentualnie zerknąć na HTC 8S. Nowy za 900zł idzie wynaleźć a fajny jest tyle że też na WP

Wszystko fajnie ale akurat lumie szczególnie 800 to jeszcze wieksza tragedia muzycznie od xperia j.

• Stach
    Stach
    05.01.2013, 00:16|Zgłoś nadużycie| wpis edytowany

Samsung ace2 jest też utalentowany muzycznie i do tego dwurdzeniowy. Na razie kiszka bo ma gb ale ma obiecane jb.

• Stach
    Stach
    05.01.2013, 00:36|Zgłoś nadużycie

Do 1000 powinieneś wyrwać sensation który muzycznie ma niewielu konkurentów a niską cene jak na specyfikacje.
    Bardzo duży wybór romów.

• Billy2
    Billy2
    05.01.2013, 08:34|Zgłoś nadużycie

A może Lumia 900? Telefon niezwykle szybki, ze świetną obudową, bardzo dobrym aparatem, dosyć pojemną i dobrą baterią i na dniach aktualizacja do WP 7.8, która wnosi sporo udogodnień.
    Za 900 zł już możesz kupić dobry egzemplarz w świetnym stanie.

• czarodziej
    czarodziej
    05.01.2013, 09:25|Zgłoś nadużycie

Nie ukrywam że wolałbym telefon z androidem. Ale HTC 8S bardzo mi sie podoba też, chociaż nie wiem czy dostane za tą kase. Co do nokii to tak jak mówiłem wcześniej, jakoś wydają mi sie takie plastikowe, tak jak i samsungi. A może wyrwałbym coś z klawiaturka QWERTY?

• czarodziej
    czarodziej
    05.01.2013, 15:01|Zgłoś nadużycie

Dobra jednak bardzo sie napaliłem na Xperie Sola, biała wygląda dla mnie obłędnie, baterie i skrzypiącą(?) obudowe przeżyje jakoś :) Obu mi służyła dobrze, dziekuje wszystkim za pomoc i liczne propozycje, to była dla mnie wielka pomoc.
    Pozdrawiam, temat do zamknięcia.

• marrcus
    marrcus
    06.01.2013, 02:10|Zgłoś nadużycie| wpis edytowany

Stach
    Bardzo duży wybór romów.

Jakich romów, CD-ROMów ?
    Mam nadzieje że nie chodzi rumanów czy cyganów.

• Stach
    Stach
    06.01.2013, 10:57|Zgłoś nadużycie

marrcus
    Stach
    Bardzo duży wybór romów.

Jakich romów, CD-ROMów ?
    Mam nadzieje że nie chodzi rumanów czy cyganów.

Do swojego samsunga wgrasz sense? Bo do sensacji jest np tw z s3 i nakładka z xperii nie mówiąc już o jakiś tam prymitywnych aosp czy aokp i miui (ten nie jest prymitywny).

• krichna334
    krichna334
    06.01.2013, 11:24|Zgłoś nadużycie

Daruj sobie swoje oceny

• ~maatt
    06.01.2013, 12:19|Zgłoś nadużycie

kup e7 na najnowszym sofcie chodzi szybciej niz android ma klawiaturę qwerty dobrą nawigację
    Jak niechcesz dużo wydawać kup i8910 na allegro 300-400 to jest stan idealny .Ma najlepsza nawigacje(jakość odbiornika gps) czuły ekran(pojemnoścowy) pokryty corning gorilla glass. Posiada swype w pl na ktorym pisze sie szybko. Bateria trzyma 3 dni. Hardwarerowo jest wydajny dzieki czemu pójdą na nim dobre gry. Telefon chodzi bardzo szybko płynniej niż android.

• ~zaw
    06.01.2013, 14:32|Zgłoś nadużycie

witam,
    jeżeli chodzi o zamulanie xperii j to przy Twoich wymaganiach raczej tego nie uświadczysz. jestem posiadaczem tego telefonu od ok. miesiąca. nie zgadzam się z opinią, iż słabo grają. po podpięciu dobrych słuchawek na pewno sie nie zawiedziesz. ja używam beatsów i dzwięk jest bajka, szczególnie doły. poza tym świetny odtwarzacz walkman dający dużo fajnych opcji, mi bardzo podoba się dodawanie okładek do utworów. internet na operze działa bez zarzutu zarówno na wifi jak i na transferze z sieci. gps bez zarzutu, bardzo czesto używam endomondo i nie ma z tym problemu. odtwarza filmy HD, a rozdzielczość wyświetlacza w zupełności wystarczy na 4 cale. porównując z xperia u, którą też się dużo bawilem wybrałbym "j", ze względu na wiékszy ekran i odpowiadając na Twoje pytanie jeden rdzeń w zupełności wystarcza dzięki dobrze zoptymalizowanej nakładce od Sony.
    pozdrawiam

• marrcus
    marrcus
    06.01.2013, 18:59|Zgłoś nadużycie

Sports Tracker jest lepszy od endomondo, mniej baterii tez ciągnie

Może SE Neo ?

• czarodziej
    czarodziej
    06.01.2013, 21:31|Zgłoś nadużycie

Już wybrałem i zamówiłem Xperie Sola. Mam nadzieje że to okaże sie dobry wybór.

• Stach
    Stach
    07.01.2013, 09:34|Zgłoś nadużycie

czarodziej
    Już wybrałem i zamówiłem Xperie Sola. Mam nadzieje że to okaże sie dobry wybór.

Powinieneś być zadowolony, po tygodniu używania daj opinie o telefonie.

• ~mlody9509
    11.01.2013, 13:53|Zgłoś nadużycie

Osobiście polecam http://tanio.net/goclever-fone-500.html . Może wydawać się że to chiński produkt chociaż niby polskiej marki, lecz pokażcie mi produkt znanej firmy za taką cenę z 5-cio calowym wyświetlaczem (większym od Galaxy S III), dwurdzeniowym procesorem, 8 mpx aparat i android 4.0.
    Kupiłem jakieś dwa tygodnie temu i jestem bardzo zadowolony.
    Zapraszam do obejrzenia testu :

image

.
    Pozdrawiam