Największa platforma blogowa o technologiach mobilnych – opinie, testy, recenzje, newsy.

Partner serwisu: ZAŁÓŻ BLOGA

Smartfon do 1500zł

• SebastianSt
    21.01.2013, 18:05 | Zgłoś nadużycie

Siemka,

Aktualnie posiadam iPhone 5 32GB, ale chciałbym trochę przyoszczędzić i pierwszy raz spróbować androida :) Telefony nad jakimi myślałem to jak na razie htc one x i sony xperia t. W grę wchodzą jedynie komórki nowe gdyż telefon będzie kupowany poprzez allegro. Jak używam i czego wymagam od telefonu?
    1. Szybka, 'niezamulająca' praca telefonu - iPhone przyzwyczaił mnie do idealnej płynności w każdych warunkach
    2. W miarę dobre wykonanie (tak, wiem, po iPhone wszystko będzie mi przeszkadzało :P)
    3. Wysoka jakość dźwięku na słuchawkach (własnych)
    4. Wygodne przeglądanie internetu
    5. Bateria, która - przy godzinie rozmów, kilku sms, do 2 godzin przeglądania sieci i słuchania muzyki, kilka kontach mailowych w pushu - wytrzymywa chociaż jedną dobę.
    6. Byłoby miło gdyby telefon posiadał NFC, aczkolwiek nie jest to obowiązkiem
    7. Aparat - wymagam jedynie dobrej jakości aparatu, rewelacje nie są tu potrzebne.
    8 nie chciałbym oglądać pikseli na ekranie ;)

Cena w jakiej chciałbym się zmieścić za nowy telefon to 1500zł. Oczywiście jestem otwarty na wszystkie możliwe propozycje, one x i xperia t nie są tu "jedynymi słusznymi" telefonami. Macie jakieś pomysły? :)

Pzdr.
    Sebastian

• krichna334
    krichna334
    21.01.2013, 18:17|Zgłoś nadużycie

One x bym odpuscil głównie przez zamuły, zwolnienia w pracy, lagujace i często restartujace sense a także przez słaba baterie. Jeżeli chodzi o Xperie t - słyszałem że podobno ekran jest w słabej technologii. Nie wiem czemu mówisz ze po iPhonie wszystko będzie Ci przeszkadzać, dla mnie wykonanie one x jest o wiele lepsze od iP. Polecalbym nexusa 4 ale wątpię ze go znajdziesz w tejże cenie.

• SebastianSt
    SebastianSt
    21.01.2013, 21:15|Zgłoś nadużycie

W takim razie co będzie najlepszym wyborem w tej cenie?

• Martinos
    Martinos
    22.01.2013, 08:49|Zgłoś nadużycie

Obawiam się, że nie ma smartfona na Androidzie spełniającego poniższe kryterium:

5. Bateria, która - przy godzinie rozmów, kilku sms, do 2 godzin przeglądania sieci i słuchania muzyki, kilka kontach mailowych w pushu - wytrzymywa chociaż jedną dobę.

Doba użytkowania przy 2h śmigania po necie, kosmos. Może Razr MAXX... Tak to z 15h byłoby bardzo dobrym wynikiem

Do 1500zł z tych wysokopółkowych to chyba tylko HOX. Chyba, że możesz sobie za granicą zamówić Nexusa 4, wtedy on. Nie czytaj bredni krichny o ścinającym się interfejsie bo on żyje tymi pierwszymi, regionalnymi wersjami softu wydanymi razem z premierą One X.

• Kaliente
    Kaliente
    22.01.2013, 12:43|Zgłoś nadużycie

"Nie wiem czemu mówisz ze po iPhonie wszystko będzie Ci przeszkadzać, dla mnie wykonanie one x jest o wiele lepsze od iP"

Widziałeś kiedyś, żeby obudowa w iPhonie się rozwarstwiała, ekran się odklejał albo soczewka aparatu była krzywo umieszczona (ostatni przypadek wzięty z forum komórkomanii). Ja nie. Za to koleżanka ma One X i takich problemów doświadcza. Mam iP, trzymam właśnie w ręce One X i iPhone jest lepiej wykonany. Nie oznacza to jednak, że HTC jest kiczowaty czy coś.
    Jedynym zastrzeżeniem do obudowy iPhone'a była ta odpadająca farba, ale na szczęście się już z tym uporali.

Sam, jak autor, mam iPhone'a 5 i myślę nad kupieniem czegoś tanszego (będę zabierał w miejsca gdzie iP może ucierpieć- koncerty, namiot, imprezy). Jednocześnie znam Androida, bo kiedyś miałem ten system, więc wiem jak się w nim poruszać. Szkoda mi czasu na naukę WP.

• Tomasz Słowik

WP jest prosty jak budowa cepa i tam niewiele jest do nauki tak naprawdę. Dlatego jak drugi telefon uważam, że sprawdziłby się dobrze, tym bardziej, że aparaty mają znośne.

• krichna334
    krichna334
    22.01.2013, 16:59|Zgłoś nadużycie

miałem do czynienia z ip5 i bok jest podatny na delikatne rysy i wgniecenia. szkło z tyłu nadal łapie rysy jak może, do tego rozmiar telefonu to pomyłka, a to jedynie 4 cale. Rozumiem że "każdy swoje chwali", nie mam ani jednego ani drugiego, ale po zapoznaniu się z jednym i drugim śmiało stwierdzam że htc jest wykonany lepiej. Krzywa soczewka - jednostkowy przypadek, więc nie zniżam się do poziomu wyciągania pojedynczych błędów konstrukcyjnych.

• SebastianSt
    SebastianSt
    22.01.2013, 19:05|Zgłoś nadużycie

Panowie, WP nie wchodzi nawet w grę - bawiłem się wczoraj 920 i szału nie ma. Z racji tego, że o iOS wiem już chyba wszystko, to teraz interesuje mnie już tylko android. Moglibyśmy więc wrócić do sedna tematu?

• ~Grr
    23.01.2013, 00:43|Zgłoś nadużycie

BB9980 :)

• Stach
    Stach
    23.01.2013, 09:22|Zgłoś nadużycie

One XL łączy zalety Xperii T i One X. Wyświetlacz, nakładkę, dopracowanie i obudowę HOX a procesor S4 jak w Xperii. Do tego ma najlepszy dźwięk w tym rozmiarze ekranu.

• SebastianSt
    SebastianSt
    23.01.2013, 15:25|Zgłoś nadużycie| wpis edytowany

~Grr
    BB9980 :)

Neee... teraz w grę wchodzi tylko android :)

@Stach
    a więc procek w Xperii T jest lepszy niż w One X?

• marrcus
    marrcus
    23.01.2013, 15:49|Zgłoś nadużycie

One X jest niespecjalny ale One X+ jest juz znacznie poprawiony tylko nie wiem czy sie zmieścisz

Xperia T na baterii wytrzymuje
    One X przy przeglądaniu neta jeszcze słabiej
    Nexus 4 też cienki jest, i ma jeszcze słaby aparat - nexus 4 cieńki jest jak skora węża

One X+ jest ok juz filmik kreci 28 fps nie 24 jak X, reszta ma 30 fps.
    One X, Xperia T, Nexus 4 to nic rewelacyjnego do ceny

http://www.gsmarena.com/sony_xperia_t-review-820p2.php http://www.gsmarena.com/htc_one_x-review-747p2.php http://www.gsmarena.com/htc_one_x_plus-review-845p2.php
    http://www.gsmarena.com/google_nexus_4-review-860p9.php http://blog.gsmarena.com/google-nexus-4-battles-through-our-battery-test-see-if-its-better-than-the-galaxy-nexus/

• SebastianSt
    SebastianSt
    23.01.2013, 19:23|Zgłoś nadużycie

Panowie, a co sądzicie o Xperia S? To co za nim przemawia to rozmiar ekranu i rozdzielczość. Czy ten model bardzo odstępuje od one x i xperii T pod względem wydajności?

• krzysiekbit
    krzysiekbit
    23.01.2013, 20:18|Zgłoś nadużycie

Tak odstaje. Zdecydowanie odradzam. WYbrałbym hox albo sgs3. hox+ raczej w tej cenie nie znajdziesz.

Kaliente - rozwarstwionej obudowy nie widziałem nigdy, widziałem za to wiel (!!) wypalonych na ip pikseli. oczywiście nie mowie o nowych generacjach ale tak było. Tylko nie wyjeżdzaj tu z jakims galaxy pocketem, mowimy o najlepszych androidach w cenie ip.

-- 

"My Uncle says smoking crack is kinda cool"

• Stach
    Stach
    23.01.2013, 20:35|Zgłoś nadużycie

marrcus
    One X jest niespecjalny ale One X+ jest juz znacznie poprawiony tylko nie wiem czy sie zmieścisz

Xperia T na baterii wytrzymuje
    One X przy przeglądaniu neta jeszcze słabiej
    Nexus 4 też cienki jest, i ma jeszcze słaby aparat - nexus 4 cieńki jest jak skora węża

One X+ jest ok juz filmik kreci 28 fps nie 24 jak X, reszta ma 30 fps.
    One X, Xperia T, Nexus 4 to nic rewelacyjnego do ceny

http://www.gsmarena.com/sony_xperia_t-review-820p2.php http://www.gsmarena.com/htc_one_x-review-747p2.php http://www.gsmarena.com/htc_one_x_plus-review-845p2.php

http://www.gsmarena.com/google_nexus_4-review-860p9.php http://blog.gsmarena.com/google-nexus-4-battles-through-our-battery-test-see-if-its-better-than-the-galaxy-nexus/

Dlaczego sądzisz ze one x do neta jest słaby? Gsmarena robiło testy hoxa przed jb a aktualizacja znacznie podniosła osiągi szybkości przeglądarki i wytrzymałość na baterii.

• marrcus
    marrcus
    23.01.2013, 23:14|Zgłoś nadużycie

może nie słaby a przeciętny - chodzi o czas tylko
    na gsm arena wielka różnica, nie wiem może to też że przeglądarka inna bo tam było 4.0 a tu 4.1
    Webbrowsing
    X 4:18
    X+ 7:56

One X+ jest całkiem fajny

• Stach
    Stach
    23.01.2013, 23:30|Zgłoś nadużycie

marrcus
    na gsm arena wielka różnica, nie wiem może to też że przeglądarka inna bo tam było 4.0 a tu 4.1
    Webbrowsing

Hox+ nie ma dwa razy większej baterii więc to napewno jb. Po aktualizacji hox powinien mieć podobne (prawie) osiągi do hox+.
    Dla mnie one xl jest najlepszym wyborem bo nie kosztuje już tyle z powodu wyjścia hox+. Widziałem takie na allegro za 1500. Nie grzeje się tak mocno jak zwykły hox a co dla mnie najważniejsze ma o wiele lepszy dźwięk na jacku nie wiem czy nie lepszy niż hox+. Sunspider 1170ms, to chyba poziom s3. Hox+ ma minimalnie lepszy wynik ale wątpię aby ktoś to zauważył w codziennym użytkowaniu.

• ~Henekaksamitny
    23.01.2013, 23:46|Zgłoś nadużycie

Stach
    marrcus
    Webbrowsing

Hox+ nie ma dwa razy większej baterii więc to napewno jb. Po aktualizacji hox powinien mieć podobne (prawie) osiągi do hox+.
    Dla mnie one xl jest najlepszym wyborem bo nie kosztuje już tyle z powodu wyjścia hox+. Widziałem takie na allegro za 1500. Nie grzeje się tak mocno jak zwykły hox a co dla mnie najważniejsze ma o wiele lepszy dźwięk na jacku nie wiem czy nie lepszy niż hox+. Sunspider 1170ms, to chyba poziom s3. Hox+ ma minimalnie lepszy wynik ale wątpię aby ktoś to zauważył w codziennym użytkowaniu.

Jako użytkownik hox+ zauważyłem coś ciekawego, wzmacniacz dźwięku naprawdę działa. Podłączeniem słuchawki nauszne z dużym oporem i tylko hox+ dał radę odtwarzać tak jak na kompie z drogą kartą dźwiękową. Sgs3 i iPhone 4 podczas testowania nie dały rady zagrać tak dobrze. Wniosek nowy wzmacniacz naprawdę działa.

+ rozpocznij nowy wątek

NAJCZĘŚCIEJ ODPOWIADAJĄ