Największa platforma blogowa o technologiach mobilnych – opinie, testy, recenzje, newsy.

Partner serwisu: ZAŁÓŻ BLOGA

Spuchnięta bateria w s4

• ~Karol
    06.10.2013, 14:16 | Zgłoś nadużycie

Od miesięcy posiadam Samsunga Galaxy s4, tydzień temu zauważyłem że w telefonie odskoczył zatrzask od obudowy baterii. Chciałem g wcisnąć z powrotem na miejsce, lecz nie mogłem, ponieważ bateria spuchła (uwypukliła się). Oddałem go do serwisu, jak myślicie czy uznają to za wadę fabryczną? Dodam, że NIE zatopiłem ani nie naraziłem go na dużą wilgotność...

• nowik
    nowik
    06.10.2013, 14:45|Zgłoś nadużycie

Na baterię jest gwarancja 6 m-cy, ale nie wiem czy dotyczy to tylko tych zakupionych oddzielnie czy także tych w urządzeniu od nowości. Myślę, że masz spore szanse, a jeśli nie minęło pół roku to 99,9%

• ~XMEN97
    08.10.2013, 20:33|Zgłoś nadużycie

Mam dokładnie taki sam problem, dzisiaj rzuciłem telefon na gwarancję, ciekawe czy wymienią.

• ~Karol
    11.10.2013, 16:06|Zgłoś nadużycie

OK, sprawa wygląda tak: telefon jest już u mnie. Baterie wymienili, ale poprzednia była made in china, a teraz jest made in korea

• ~robsonslowik
    12.10.2013, 09:10|Zgłoś nadużycie| wpis edytowany

Widzę że problemów z puchnięciem baterii jest coraz więc, więc samsung się nie popisał,też oddałem tel. do serwisu

• nowik
    nowik
    12.10.2013, 09:36|Zgłoś nadużycie

Ewidentnie jakaś partia baterii musiała być wadliwa, bo jak potwierdził kolega wyżej, nawet kraj pochodzenia tej wymienionej jest inny...

• ~Mateus
    12.10.2013, 15:38|Zgłoś nadużycie

nowik
    Na baterię jest gwarancja 6 m-cy, ale nie wiem czy dotyczy to tylko tych zakupionych oddzielnie czy także tych w urządzeniu od nowości. Myślę, że masz spore szanse, a jeśli nie minęło pół roku to 99,9%

Ale "walczyć" o darmową naprawę można przez dwa lata z tytułu niezgodności towaru z umową.

• ~Karol
    12.10.2013, 19:13|Zgłoś nadużycie

Teraz telefon po wymianie baterii na tą z Korei zdecydowanie mniej się nagrzewa... Ludzie trzeba coś z tym zrobić. Nie po to kupiłem telefon za 2500zł, żeby latać po serwisach ponieważ dostałem wadliwą serie. A gdyby bateria się wylała, co wtedy? .... ŻENADA, Samsung zrobił niezłą lipę.

• ~XMEN97
    16.10.2013, 18:47|Zgłoś nadużycie

Dokładnie. Dostałem informację, że mój S4 wraca do mnie z wymienioną baterią i niestety z przywróconymi ustawieniami fabrycznymi.

• nowik
    nowik
    16.10.2013, 20:51|Zgłoś nadużycie| wpis edytowany

Producent zaliczył wtopę (niestety niejedyną przy S4) i raczej sprawnie wymienia wadliwe baterie, czyli wszystko OK. Musiałoby dojść do serii powtarzających się poważnych, nienaprawialnych usterek aby wycofywać z rynku większe partie urządzeñ (tzw. recall)... W indywidualnych przypadkach każdy może (jak wyżej wspomniano) reklamować urządzenie powołując się na przepisy o niezgodności produktu z umową (ma to sens gdy nie chcemy kolejnej naprawy gwarancyjnej tylko żądamy wymiany sprzętu lub zwrotu gotówki - procedura poprzez sprzedawcę a nie serwis)

• ~Kropek
    19.10.2013, 14:21|Zgłoś nadużycie

Witam.
    Ja niestety tez miałem ten problem z baterią. Oddałem telefon do serwisu sieci Play, czyli w miejscu zakupu. Po 5-ciu dniach telefon wrócił cały i zdrowy z baterią Made In Korea. Na razie wszystko jest ok, poprawiła się też wydajność pracy na baterii.

Długo nie musiałem szukać w Internecie, żeby się przekonać, że wiele S-czwórek miało taki problem. W Niemczech 30% sprzedanych modeli S4 od daty premiety poszło na reklamację z powodu puchnięcia baterii.

Najadłem się trochę strachu, bo u mnie oprócz tego, że tylna klapka była opięta na baterii do granic wytrzymałości, do góry podniosło się także szkło ekranu... Niestety pod kątem widać, że nie całkiem powróciło w swoje miejsce, jakiś milimetr wystaje bardziej niż część górna telefonu, która jest lekko wtopiona w ramkę, czyli tak jak to było od nowości. Trudno. Ważne, że naprawa przeszła bezproblemowo. A wszystkim, których spotka ten przykry problem polecam zachować spokój i nie ładować już więcej telefonu jak najszybciej oddając go na gwarancję.

Pozdrawiam

• ~Bugi
    31.10.2013, 20:13|Zgłoś nadużycie

Również spuchła bateria w moim S4 po 2 miesiącach ... Coś jest na rzeczy ...

• ~magdalos
    04.11.2013, 14:06|Zgłoś nadużycie

mi też spuchła bateria

• n-86
    n-86
    04.11.2013, 15:58|Zgłoś nadużycie

uważajcie ludziska z tymi napuchniętymi bateriami, bo zepsute/spuchnięte/przeładowane baterie lubią wybuchać. JA w takim wypadku odrazu bym te baterię zmienił, bo jak komuś urwie za przeproszeniem pół twarzy, to będzie za późno.może nie są to częste przypadki ale jednak się to zdarza. ps najważniejsza zasada- czy to przy nowych bateriach, czy zużytych, wadliwych: nigdy nie rozmawiaj przez telefon który masz podłączony do ładowarki. przed odebraniem rozmowy zawsze, ale to zawsze- odłączaj ładowanie.

http://media02.hongkiat.com/smartphone-explosions-cases-causes/samsung-rogue-corey.jpg

http://www.yurtopic.com/tech/gadgets/images/exploded-smartphone.jpg

http://samsungrumors.net/wp-content/uploads/2013/07/samsung-phone-explosion-burn-girl1.jpg

http://i1180.photobucket.com/albums/x403/cromustang/exploded-lg-mobile.jpg

http://3.bp.blogspot.com/-KvvWEVFHW5Y/Ug-6zQCS_mI/AAAAAAAAUYA/Zp-FADAtAWg/s400/A+Taiwanese+Survives+from+Exploded+HTC+One+X+1.jpg

• ~Gizmomk
    05.11.2013, 17:20|Zgłoś nadużycie| wpis edytowany

Mam to samo... Juz dzwonilem do serwisu i za dwa dni maja wymienic baterie i wgrac nowe oprogramowanie... Tak naprawde to nie wiem czemu ma sluzyc ten zabieg...?

• ~misiek
    05.11.2013, 20:45|Zgłoś nadużycie

Dla samsunga jest to znany problem, choć twierdzi, że jest bardzo znikomy. Ze spuchnieta bateria można się spokojnie udać do serwisu i powinni wymienić na nową, więcej tutaj Puchnąca bateria w Galaxy S4? Samsung oferuje bezpłatną wymianę

• ~matiics07
    07.12.2013, 21:14|Zgłoś nadużycie

w moim galaxy od kilku dni telefon wylacza sie przy 10% baterii i po przeczytaniu tych postow sprawdzilem baterie i u mnie ta sama magia zaczela sie dziac... jeszcze tylna klapka nie odstaje lecz jest wyczowalnie wieksza bateria. i teraz moje pytnie. jak kupilem telefon w anglii w Carphone Warehouse bez ubiezpieczenia czy moge go tam zareklamowac ? czy poniose jakies koszty zwiazane z wymiana baterii ? czy udac sie bezposrednio do jakiegos serwisu samsunga :/ ?

• nowik
    nowik
    07.12.2013, 21:33|Zgłoś nadużycie

Wal prosto do serwisu Samsunga, bo sprzedawca i tak będzie musiał go tam odesłać co tylko wydłużyłoby czas oczekiwania... Niezależnie czy w UK czy w Polsce powinni wymienić gratis... Oczywiście warto mieć przy sobie oryginalny dowód zakupu...

• ~Przemo
    17.12.2013, 15:08|Zgłoś nadużycie

Też mam spuchniętat baterię w S4, dzisiaj bylem w autoryzowanym serwisie Samsunga, lecz nie mam podbitej gwarancji samsunga tylko tego sklepu w ktorym kupilem telefon (kupowalem na allegro), a babka powiedziala ze potrzebuje gwarancji Samsunga, a dla mnie to bez sensu bo jak jest wadliwa partia to co to za roznica z czego mam gwarancje, Samsng zj***ł to Samsung ma naprawic, a czy wogole da sie jakos podib ta gwarancje?

• nowik
    nowik
    17.12.2013, 16:25|Zgłoś nadużycie| wpis edytowany

>> Przemo

O podstemplowanie oryginalnej karty gwarancyjnej powinieneś zadbać przy zakupie... ale w przypadku spuchniętych baterii Samsung wymienia bezwarunkowo gdyż użytkowanie tego grozi dalszym uszkodzeniem urządzenia idź ponownie do autoryzowanego serwisu i jak usłyszysz odmowę to poproś aby w Twojej obecności skontaktowano się z kierownictwem lub przynajmniej z infolinią serwisową Samsunga...

• mateow
    mateow
    04.01.2014, 13:56|Zgłoś nadużycie

Witam. Mam s4 od 4 mcy i cały czas zastanawiam się czy moja bateria pracuje prawidłowo. Telefon czasem się mocno nagrzewa w trybie bezczynności, szybko ucieka prąd. W tle działa kilka aplikacji jak np Skype, viber, wi fi cały czas chodzi i internet sieci równiez. Czasem mam wrażenie ze więcej baterii schodzi kiedy go nie używam niż kiedy go eksploatuje. Ekran mam w trybie auto na -4. Poniżej wrzucam kilka screenów które mam nadzieję pomogą wam w diagnozie, a dzięki czemu wy pomożecie mi w podjęciu decyzji o reklamowaniu telefonu.
    Na koniec jeszcze dodam, że bateria nie puchnie i jest chińska. Telefon kupiony w Irlandii.
    Pozdrawiam
    Mateusz