Największa platforma blogowa o technologiach mobilnych – opinie, testy, recenzje, newsy.

Partner serwisu: ZAŁÓŻ BLOGA

Niekończąca się optymalizacja aplikacji

• ~Kubeg
    03.04.2016, 17:43 | Zgłoś nadużycie

Cześć,

2 dni temu w mojej xperii M2 przeglądałem sobie internet i nagle wyskoczył mi komunikat: "Aplikacja (jakaś tam) została zatrzymana", kliknąłem OK. za chwilę znowu to samo i tak przez około minutę wyskakiwał mi taki komunikat. Za każdym razem inna aplikacja się zatrzymywała. Zaczęło mnie to irytować, więc wyłączyłem telefon i uruchomiłem go ponownie. Niestety, podczas uruchomiania wyskoczyło mi okienko: "Android uruchamia się. Optymalizowanie aplikacji 1 z 268." Poczekałem do końca, potem pisało "Uruchamianie aplikacji" i nagle telefon restartuje się i znowu jest to samo. Próbowałem uruchomić telefon różnymi kombinacjami, lecz za każdym razem jest to samo. Próbowałem też wgrać nowe oprogramowanie za pomocą programu Flashtool, lecz także nie pomogło.

Macie jakieś pomysły dzięki którym uda mi się uruchomić telefon?

• ~Jolik
    14.05.2016, 20:09|Zgłoś nadużycie

Witam,
    mam ten sam problem. Pojawił się po aktualizacji oprogramowania android. Po uruchomieniu pojawia się okienko: "Android uruchamia się. Optymalizowanie aplikacji 1 z 190." Dochodzi do max 9 i restartuje się i tak cały czas przez cały dzień. Po podłączeniu do komputera także nic się nie da zrobić - bo komp nie widzi telefonu.

Czy ktoś wie dlaczego to się dzieje i jak mogę przywrócić poprzednie ustawienia.

• ~Barbara
    15.08.2016, 05:48|Zgłoś nadużycie

Mam to samo, bardzo proszę o jakąś radę, telefon mam jeszcze na gwarancji, co dalej z tym robić, a przy okazji, może ktoś wie, gdzie można oddać telefon do naprawy, jeżeli to jest awaria, mieszkam w Głownie pow. Zgierz woj. łódzkie.
    Bardzo dziękuję za pomoc.

• ~Pimposlaw
    17.08.2016, 19:01|Zgłoś nadużycie

Tez tak maialem ale znalazłem na to sposób :D początku normalnie włączanie telefon a gdy pokaże się ten komunikat wyciąganie baterie (jak nie da się wyjąć u was bateri to nwm jak to naprawić) włączanie telefon z nowu a po kilku ramach wyciągania bateri przy tym komunikacie telefon się włączy normalnie potem wchodzące w ustawienia/bateria i włączacie takie 3 kropki na gorze i optymalizacja bateri lub aplikacji i odznaczać wszystkie aplikacje i gotowe :D (telefon będzie się szybciej rozładowal) A i jak coś się stanie z waszym tel to nie moja wina.

• ~Magda1234
    09.10.2016, 14:13|Zgłoś nadużycie

Cześć. Mam ten sam problem co ty. Czy udało ci się rzwiązać ten problem? Liczę na odpowiedź. Pozdrawiam

• ~rafi
    14.01.2017, 20:47|Zgłoś nadużycie

jeżeli ,coś takiego się pojawi i uda się ,że telefon zastrartuje to pomaga tylko przywróć do ustawień fabrycznych a potem wyczaić która to zainstalowana od nowa aplikacja to powoduje lub nie instalować zbytnio dużo aplikacji Niestety nie doskonałość androida

• NoxiousFan44
    NoxiousFan44
    12.02.2017, 22:06|Zgłoś nadużycie

mam to samo i nie da sie nic zrobic

• ~Wiking
    25.03.2017, 20:30|Zgłoś nadużycie

Powiem Tak
    Da się to zrobić. Podłączamy tel do laptopa po przez kabel ładujacy Pojawia się komunikat na laptopie ze nie można połączyć
    (Telefon musi być włączony Optymalizacja)
    Klikamy ok. Odł kable i ponownie aż do uruchomienia telefonu.(Troszkę to potrwa)
    Po wszystkim odł kabel i znów podł. Poźniej restartujemy system od nowa(ust fab) Po wszystkim Zastrzegamy sobie prawa do pytania O zainstalowanie aplikacji lub Akt. Androida. ) W ten o to prostu sposób Radzimy sobie z tym telefonem. (Staramy się nie rozładowywać go do końca) Być może to wina fabryczna telefonu. Z tego co czytam.
    Jeżeli Problem się powtarza, możemy zgrac nowego biosa na telefon. Samemu lub udać sie do fachowca. Drugie polecam bardziej

• Kulup
    Kulup
    26.03.2017, 19:04|Zgłoś nadużycie

Mam ten sam problem, przeinstalowałem wszystko i nie zniknął.

• ~kela
    16.07.2017, 09:05|Zgłoś nadużycie

Komuś udało się poradzić sobie z tym problemem?

• ewskam
    ewskam
    17.07.2017, 14:17|Zgłoś nadużycie

Może pomoże reset telefonu!?

• ~ja7
    28.08.2017, 01:03|Zgłoś nadużycie

Problem restartu wynika z ustawień sieci. Domyślnie internet jest przez IPV6. Należy zrobić nowe połączenie z ipv4 i ustawić jako domyślne. W XperiaZ problem był opisywany dawno temu. Wyłaczenie transmisji danych też powinno pomóc.