Największa platforma blogowa o technologiach mobilnych – opinie, testy, recenzje, newsy.

Partner serwisu: ZAŁÓŻ BLOGA

[WP] PhotoMath - skaner rozwiązujący równania

• rewbek
    23.10.2014, 12:29 | Zgłoś nadużycie

PhotoMath.

Każdy z nas powie, że fajnie byloby jednym rzutem oka na równanie, poprawnie odgadywać jego rozwiązania.

Brzmi fajnie ale malo realne. Nieprawda!

PhotoMath, skanuje równanie i podaje nam jego rozwiązania!
    To zdecydowanie jedna z ciekawszych aplikacji w niestandardowy sposób wykorzystujących aparat w naszych smartfonach.
    Wystarczy uruchomić PhotoMath i skierować obiektyw na równanie. Po chwili dostaniemy jego rozwiązanie.
    Na razie obsługiwane są raczej proste równania, lecz aplikacja jest ciągle rozwijana.

Aplikacja obsługuje tylko tekst drukowany(ma problemy z pismem odręcznym), mimo tego jest bardzo przydatna.

Interfejs jest prosty, pasuje do kafelków itd.

Zachęcam do przetestowania, tym bardziej że aplikacja jest darmowa.
    Ja sprawdziłem aplikację i w 9/10 przypadkach podała wynik bezbłędnie.

• th_wp-photomath-skaner-rozwiazujacy-rownania_670.jpg
    • th_wp-photomath-skaner-rozwiazujacy-rownania_671.jpg
    • th_wp-photomath-skaner-rozwiazujacy-rownania_672.jpg
  • lrprl
    lrprl
    24.10.2014, 10:20|Zgłoś nadużycie

Jak tą aplikację zobaczyłem na demotach to od razu ściągnąłem i wypróbowałem :P Niestety nie działa :)
    Często ma problemy albo z liczeniem albo ze zrozumieniem tego co jest w książce, bo trzymam i trzymam a wyniku nie ma :)
    Jedynie radzi sobie z łatwymi przykładami takimi jak na zdjęciach, co praktycznie można w pamięci obliczyć :)

• rewbek
    rewbek
    24.10.2014, 16:34|Zgłoś nadużycie

Aplikacja na razie działa dla prostych równań, lecz sam pomysł jest świetny a twórcy zamierzają ją rozwijać, więc warto śledzić ich poczynania. Jeśli uda im się zaimplementować bardziej skomplikowane algorytmy, możemy dostać naprawdę fajne narzędzie.

• ~Krzysiek xD
    28.10.2014, 14:51|Zgłoś nadużycie

Równie dobrze, a nawet lepiej pobrać na Androida ^Google Goggles^ (skaner wszystkiego - kodów paskowych, QR, Tekstu, obrazów, książek, sałatek...), który za pomocą Google wyszuka nazwę, rozwiązanie albo przetłumaczy (wszystko po prostu) :) - nawet sudoku

image

?t=7s
  • lrprl
    lrprl
    01.11.2014, 22:40|Zgłoś nadużycie

"Za pomocą google"
    No tak, a PM jest programem offline :) Pomijam fakt, że jeżeli ktoś posiada Lumię to nie zainstaluje tego ;)
    Ostatnia aktualizacja mocno poprawiła działanie programu i teraz dobrze łapie zadania.
    Niestety na pismo ręczne czy bardziej skomplikowane działania przyjdzie nam poczekać :/