Największa platforma blogowa o technologiach mobilnych – opinie, testy, recenzje, newsy.

Partner serwisu: ZAŁÓŻ BLOGA

krichna334

krichna334
  • Jest z nami od:
    więcej jak rok
  • Napisał:
    1675 postów na forum
  • Profil odwiedzano:
    8422 razy

Mężczyzna, 27 lat, Białystok

MOJE POSTY NA FORUM

• krichna334

akurat nexus 5 był najtańszym z flagowców i najbardziej opłacalnym

poza tym wg mnie polityka google'a jest słuszna, mając tyle urządzeń do zaktualizowania, nie dziwię się że OTA nie jest wypuszczane naraz. Także posiadam Nexusa 5. Google specjalnie dało użytkownikom obraz systemu aby niecierpliwi zainstalowali bez czekania na update - i tak zrobiłem ja, 20minut po wydaniu image'u przez google odblokowywałem bootloader i wrzucałem system. Instalowanie jest łatwe (no chyba że jest się totalnym laikiem, w takim wypadku nie powinno się narzekać na brak aktualizacji).

co do systemu - jestem mega pozytywnie zaskoczony, animacje są bardzo płynne, stabilność i prędkość działania zdecydowanie na plus, ART mega działa, material design jest przepiekny... ogólnie wg mnie google w niektórych aspektach wydało soft lepszy od iOs a w innych troszkę słabszy, ale wreszcie może godnie stanąć na przeciw iOs.

• krichna334

i jak? ja widząc go na żywo nie zauważyłem jakiegoś cudu, ale szkoda że wersja z exynosem to taka rzadkość

• krichna334

xadrian85

masz s4?

• krichna334

s2, lepszy soft, więcej romów i lepsze osiągi.

• krichna334

dlatego najlepszych testem jest test uzytkowników tego telefonu:)

• krichna334

wydaje mi się trochę że kilka fotek robił kompletny laik, kilka zdjęć jest prześwietlonych. Nie dziwi chyba nikogo że s4 robi lepsze zdjęcia, w końcu to niemal rok różnicy, podoba mi się lepsze odwzorowanie kolorów w s4.

• krichna334
    Re: SGS III czy Xperia V 11.04.2013, 15:38

to wersja ze snapdragonem, ja nadal czekam jak wypadnie s4 z prockiem samsunga.

• krichna334

podobno htc one x tanio chodzą obecnie, nie interesowałem się do końca ceną, ale możesz zobaczyć

• krichna334

wow musze przyznać że jestem pod wrażeniem kamery sgs4, a raczej ilości szumów i ostrości zdjęć. wyglądają całkiem ładnie...
    jest może porównanie sgs4 vs iphone 5 albo sgs4 vs xperia z?

• krichna334

albo marketingowy bełkot. one robił słabe zdjęcia, ale nie wierze, że jest AŻ tak ogromna różnica, szczególnie widać to za zdjęciach z twarzami ludźmi. albo soft był mega skopany na premierze, albo zdjęcia zostały specjalnie rozmazane aby pokazać 'poprawę'

• krichna334

nie sugeruj się danymi producentów. mówię o normalnym użytkowaniu. Koleżanka ma iP 5, nie jest power userem, normalne używa, troszkę muzyki, pare smsów i codziennie trzeba ładować

• krichna334

Kaliente
    Ja mam iP 5 i ładuje go raz na 2-3 dni. 3G cały czas włączone, GPS i WiFi też. Ekran na 90% jasności ustawiony. iPhona chyba na obrazku widziałes.

2 słowa - nie możliwe

• krichna334
    Re: Prezentacja sgs4 21.03.2013, 14:49

co do nakładki, nie wypowiadam się póki nie zobaczę testów bądź też na żywo, ale jeżeli będzie jak z sense 4 to porażka.
    Ja kupuje telefon i rootuje, jak większość power userów, po prostu chce móc wykorzystać pełny potencjał, za który zapłaciłem.

salsoo
    Na pewno nie powiedziałbym, ze Sony skopalo sterowniki. Po prostu skoncentrowalo się na innych aspektach i zrobiło naprawdę dobry aparat, ale nie najlepszy.

nie pierwszy raz jest już taka sytuacja z telefonem sony i powtarza się to zbyt regularnie. Xperia S, Xperia T i teraz Xperia Z, nie mówiąc o dawnych modelach. Ale w moim przekonaniu nadal radzi sobie lepiej niż htc one.

• krichna334

krzysiekbit
    No ale właśnie ? co jest nie tak z tym aparatem ?
    Naturalnie, jest jeszcze iphone...

http://forum.komorkomania.pl/dyskusje/12992,fotograficzne-mega-porownanie-808-vs-one-x-vs-4s,41 masz tutaj, możesz zobaczyć jak słaby jest ten aparat

• krichna334
    Re: Prezentacja sgs4 20.03.2013, 15:06

tak, sony to akurat patologia w tworzeniu sterowników do optyki. Samsung i Apple (które to korzystają z optyki sony) potrafią O WIELE wiecej wyciągnąć z ich podzespołów. Lagi na multiwindow? nie doświadczam. Czasem potrafi wywalić force close na galaxy s2, ALE dlatego że to custom rom! na s3 komfortowo korzysta się z przeglądarki i fejsa naraz, na note 2 jest jeszcze wygodniej więc szczerze wątpie w tą argumentację, tym bardzie ze widzę jak się to sprawuje. Co do ilości aplikacji - root i możesz odpalić wszystko, częsc aplikacji będzie skalowanych i wyglądać lepiej, inne gorzej. powiem że da się uruchomić nawet temple run 2 na połowie ekranu. w ramach sprostowania, xperia jest większa o półtora cm. na papierze jest to mała różnica, ale w użytkowaniu ogromna. powiem Ci że wyczuwalna jest różnica między s2 a s3, więc o xperii z nie wspominam.
    co do nakładki - poprzednie sense utwierdziły mnie w przekonaniu, że jest to, od wersji 3.0, najsłabsza nakładka dostępna na rynku. chyba nie musze tłumaczyć dlaczego. nature ux nie jest idealny, ale przypadł mi do gustu, szczerze nie wiem czemu, ale jest lekki i szybko działa. nie jest naszpikowany niepotrzebnymi bajerami i nie ingeruje w system tak jak sense.

• krichna334
    Re: Prezentacja sgs4 19.03.2013, 17:36

fakt, samsung ma ten sam aparat co xperia (iphone też korzysta z ich obiektywów) ale co z tego? Sony zawsze robi dobre obiektywy ALE tragiczne sterowniki. W Xperii Z części kadru są rozmazane i nie do końca są wyraźne zdjęcia. Co do multiwindow - używałeś? widziałeś? na sgs 3 jest to juz wygodne rozwiązanie, nie mówiąc o note 2. telefony te mają znajomi i codziennie spotykam się z funkcjami tych telefonów. skoro na 4.8 cala jest to pomocna fukcja, to na 5 będzie jeszcze bardziej funkcjonalna.
    poprawa softu w one nie zmieni wiele, zauważyłem tendencję do tłumaczenia wielu wad softem, zwyczajnie htc chciało zaksoczyć czymś nowym, jak widać nie spisało się to ani trochę...
    Co do softu - htc rozwija swój ekosystem, ale tak naprawdę nie daje nam wielu przydatnych funkcji (samsung też nie). Osobiście uważam, że funkcje fotograficzne przygotowowane przez samsunga i htc są 'o kant dupy obić'. nie użyję zapewne nigdy zdjęcia łączące fotki z aparatów... A propos lekkości - nie wierze ze sense 5 będzie lekki. sense 4 miało być i 1gb ramu zgubił serię one. być może będzie to jakoś działać na nowym one, ale zdecydowanie lekkie nie będzie.
    ah tak, jeszcze rozmiary. akurat mam s2 i wiem jak wygląda xperia z, mogę ci jedynie powiedzieć że jest różnica. szczególnie jak włożysz telefon do kieszeni. kupuję w tym roku telefon, w drugiej połowie 2013. Jeżeli nie pojawi się do tej pory nexus albo motorola x phone, wybiorę s4, inni producenci zawiedli i to mocno w tym roku.

• krichna334

zdjęcia całkiem ładne, ale przy mniejszej ilości gubi szczegóły i ostrość
    http://www.abload.de/img/2013031509321571590bwiuih.jpg dobrze to widać na tym zdjęciu, jednak jest dobrze, mam zamiar kupić ten telefon w drugiej połowie tego roku ;)

• krichna334

lg vu? chcesz ekran w propocjach 3:4? każde zdjęcie i film będzie na nim tragicznie wyglądać. do tego nizsza rozdzielczosc niz w nexusie 4. szczerze odradzam ten telefon, jeżeli chcesz tabletofon, to note. natomiast tutaj wybrałbym bez zastanowienia nexusa 4

• krichna334
    Re: Prezentacja sgs4 18.03.2013, 15:53

salsoo
    Krichna - ostatni bastion Samsunga :D

nie, nie jestem obrońcą samsunga, ale szczerze to wybiorę akurat telefon samsunga. w tych samych rozmiarach dostanę większy ekran, z przydatnymi opcjami, których bedę używał (mówię tu o multiwindow, którego używam już teraz na galaxy s2, ale jest to trochę niewygodne). dodatkowo, nie oszukujmy się, htc na całej linii zjechało sprawę z aparatem. nowy sense ani troche mnie nie przekonuje, bo wyglada jak tandetna kopia windows phone i do tego wygląd przerośniętego iPhone'a. jedyne co mnie przekonuje do htc to wykonanie i jestem świadom plastiku w samsungu, ale nie przeszkadza mi to w zadnym wypadku. Widzę że dużo osób zaczyna patrzeć na samsunga jak na apple, hejtując tak aby tylko zhejtować (chociaż są i konstruktywne opinie). Zwyczajnie samsung wydał lepszy sprzęt w tym roku chociaż czekałem na zmianę stosunku htc, szczególnie w sprawie softu.

salsoo
    Benchmarki większość z nas już widziała i nie jest za dobrze

mogłbyś podać te benchamarki? nie sugeruję się nimi, ale chętnie zobaczę

~czytelniczka

dołączam się do pytania. czy to będą tylko wszystkie Smart-bajery, czy też wygląd paska powiadomień, nowy kolor w menu itd?

czy jesteśmy wróżkami? czas pokaże co s3 odziedziczy.

• krichna334

szczerze mówiąc to obydwa telefony będą aż nadto wydajne. zobacz sobie, które wykonanie Ci bardziej pasuje i która nakładka. Oczywiście że samsung wydaje aktualizacje szybciej. Ja obobiście wybieram s4 (w tym roku zmieniam telefon), bo htc odstrasza aparatem i wyglądem, ale wiadomo, co kto lubi...

• krichna334
    Re: Prezentacja sgs4 16.03.2013, 16:08

Nie zrobił takiej rewolucji jak s2 swojego czasu, ale na pewno będzie lepszy niż s3. Cześć fajnych funkcji a cześć bezużytecznych, niewiele większy od s3. W tym roku zmieniam telefon i id początku roku zastanawiałem się nad xperia Z ale jest to kompletna porażka, HTC one to żart, w szczególności aparat, iPhone to wyrzucanie kasy w błoto wiec pewnie kupie s4. Czekam jeszcze na testy i jak się sprawuje w przeglądaniu internetu.

• krichna334

zobacz na android.com.pl jak wgrać soft przez odina i wgraj najnowszy dostępny... ale nie odczujesz żadnej różnicy, bo 4.1.2 naprawia tylko niektóre błędy 4.1.1 no i być może telefon będzie troszkę szybciej działał.

• krichna334

brak flasha zapewne

• krichna334

Tomasz Słowik
    Ja osobiście też czekam na SIV i wtedy zadecyduję pomiędzy HTC, a Samsungiem (chociaż raczej postawię na tego pierwszego).

szczerze to liczyłem na więcej od htc one i się bardzo zawiodłem... mam nadzieję że s4 będzie całkiem udany, lepszy niż s3, który był szczerze mówiąc słabszy od s2 (nie mówię o parametrach)

• krichna334

@Marcin to nie prawda że pokrowce są dla szpanu. Także mam sgs2, niemal już 2 lata, telefon noszę w etui, gdyż po starych soniakach i nokii 5800 mam dość rys na ekranie. Jestem po prostu pedantyczny i nie lubię gdy mój telefon ma rysy na ekranie, wygląda to nieestetycznie. Gorilla Glass jest mocna, ale nie do końca jej wierze.

• krichna334

Chyba nie mówisz poważnie. Powinieneś się cieszyć ze miałeś przez pewien czas aplikacje która normalnie kosztuje 5zl

• krichna334

To było oczywiste że beta nie będzie działać w nieskończoność. Polecam kupno swiftkey;)

• krichna334

jestem pod wrazeniem, bo jak wiadomo każdy telefon ma problem ze zdjeciami w takich warunkach (sztuczne oświetlenie i niewielka ilość światła)

• krichna334

jak ty chcesz windowsowe aplikacje na androidzie uruchomić?:D procesor to procesor a system to system.

• krichna334
    Re: Wybór telefonu 25.02.2013, 17:47

gdyby nie marny ekran to mini 2 byłby bardzo fajnym telefonem...

• krichna334

nvidia zawsze lubi podkolorować swoje newsy o ich układach, tak samo jak tegra 3 miała być najlepszym układem... czekam na użytkowe testy snapdragona 600, tegry 4 i procka samsunga z s4 (jeżeli nie zainstalują snapdragona)

• krichna334

widzę że używasz trybów bardzo randomowo i kompletnie nie wiem czemu używasz HDR gdy masz bardzo dużo światła wpadającego do obiektywu... chyba sam widzisz że telefon gubi szczegóły?

• krichna334

zapewne bedzie octa, ale nie dlatego że może mieć wyższą wydajność niż snapdragon 600, ale dlatego że jest dla samsunga tańszy no i samsung chce autorskie rozwiązania montować w swoich high endach. ja bardziej boję się o działanie tego procesora i to jak bateria będzie momentalnie znikać. jestem ciekaw jak lagować będzie podczas przełączania z rdzeni a9 na a15.

• krichna334

myślę że nikt by się nie obraził gdybyś podał model telefonu ;)

• krichna334

to chyba nie jest całkowicie zaskoczeniem że one x robi lepsze zdjęcia....
    w tym linku co n86 wrzuciłeś widać że zdjęcie s3 było źle zrobione, tzn nie złapano ostrości

• krichna334
    Re: prosze o pomoc 21.02.2013, 16:44

jak kto uważa, ja nie kupiłbym ani jednego, ani drugiego z prostej przyczyny - 1gb ramu. widziałem jak zarówno s3 jak i one x+ zamulają przez to. czy to przeszkadza? mi osobiście tak, moim znajomym którzy mają te telefony też. szczególnie restartujące się sense jest irytujące... ogólnie to nie polecam Ci kupowania tych telefonów i wiem że się powtórze, ale poczekaj na xperię z jeżeli Ci się podoba

• krichna334
    Re: Telefon do 2800 zł 21.02.2013, 16:40

możesz wyrzucić obecnie te pieniądze na jeden z jakiś telefonów, ale jeżeli szukasz prawdziwego high enda to poczekaj, bo kupisz telefon ktory bedzie juz na starcie mial swojego nastepce... jeżeli ci się pali bierz któryś z wyżej wymienionych. jeżeli masz czas poczekaj na recenzje htc one.

• krichna334
    Re: Andriod 21.02.2013, 16:38

jest google play zamiast marketu, ewentualnie może pisać Sklep Play.

• krichna334
    Re: prosze o pomoc 21.02.2013, 16:15

one x+ robi bodajże takie same zdjęcia, w kwestii aparatu chyba nic nie uległo zmianie

• krichna334
    Re: prosze o pomoc 21.02.2013, 14:56

ja bym poczekał. masz 2000zł więc za pewien czas xperia bedzie juz w tej cenie ;)

NAJCZĘŚCIEJ ODPOWIADAJĄ