Największa platforma blogowa o technologiach mobilnych – opinie, testy, recenzje, newsy.

Partner serwisu: ZAŁÓŻ BLOGA

Firefox na Androida może zostać zaktualizowany już za tydzień

• ~luk96
    24.06.2012, 15:27 | Zgłoś nadużycie

Witam,
    Mozilla na Twitterze poinformowała, że w przyszłym tygodniu Firefox na Androida czeka coś dużego. Prawdopodobnie jest do duża aktualizacja, która wniesie sporo nowości.
    http://android.com.pl/news/programy/4402-firefoksa-na-androida-czeka-dua-aktualizacja.html

• ~luk96
    26.06.2012, 17:46|Zgłoś nadużycie

Witam ponownie. Już pojawiła się nowa wersja mobilnej przeglądarki Firefox na Androida. Jest to wersja oznaczona numerem 14.0. Wprowadza ona dużo nowości takich jak na przykład obsługa flasha i HTML 5. Można ją zainstalować w systemie Android od wersji 2.2.
    Linki:
    http://media2.pl/technologie/93489-Nowy-Firefox-na-Androida.-Warto-sciagnac.html
    https://play.google.com/store/apps/details?id=org.mozilla.firefox&feature=more_from_developer#?t=W251bGwsMSwxLDEwMiwib3JnLm1vemlsbGEuZmlyZWZveCJd

• xadrian85
    xadrian85
    26.06.2012, 17:49|Zgłoś nadużycie

Może ktoś wie jak nowy Firefox wypada w porównaniu do Opery Mobile ?

• ~luk96
    26.06.2012, 17:55|Zgłoś nadużycie

Porównanie funkcji:
    Opera Mobile:

Funkcje:
    — Nowy interfejs lepiej prezentuje się na ekranie i zapewnia Operze Mobile elegancki, nowoczesny wygląd.
    — Powiększanie gestem ściskania i płynne przesuwanie umożliwiają przeglądanie stron w naturalny, intuicyjny sposób.
    — Usługa Opera Link umożliwia synchronizowanie zakładek, elementów szybkiego wybierania i innych danych z komputerem lub innymi urządzeniami przenośnymi.
    — Twitter i Facebook są obsługiwane w sposób zintegrowany, aby można było łatwo udostępniać treści internetowe innym osobom.
    — Gry i bezpłatne aplikacje można pobierać w sklepie Opera Mobile Store dostępnym za pomocą funkcji szybkiego wybierania Opery Mobile.

Opera Mobile to najlepsza przeglądarka w przypadku połączeń szerokopasmowych lub Wi-Fi.
    Funkcje przeglądarki Firefox 14.0:

Inteligentne wybieranie
    Dostęp do ulubionych witryn już po wstukaniu kilku liter.

Synchronizacja
    Dostęp z wielu urządzeń do historii przeglądania, zakładek, zapamiętanych haseł i otwartych kart.

Dodatki
    Szybkie i łatwe dostosowanie przeglądarki do własnych potrzeb.

Szybkość
    Szybkie łączenie z Internetem i wyszukiwanie informacji.

Karty
    Wygodne przeglądanie stron internetowych w kartach również na urządzeniach przenośnych.

Minimotywy
    Możliwość zmiany wyglądu przegladarki.

Udostępnianie
    Łatwe utrzymywanie kontaktu ze znajomymi dzięki takim aplikacjom, jak Google, Twitter i Facebook.

Sieć dostosowana do obecnego położenia
    Lepszy dostęp do informacji związanych z aktualnym miejscem pobytu.

Zakładki
    Dodawanie zakładek do dowolnej strony jednym przesunięciem palca w lewo.

Pełna lista funkcji: http://mozilla.org/mobile/features/.

• ~luk96
    26.06.2012, 18:01|Zgłoś nadużycie

Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłem.
    :)

• ~luk96
    26.06.2012, 18:06|Zgłoś nadużycie

Chciałbym dodać, że Firefox obsługuje Flasha, a Opera nie.

• xadrian85
    xadrian85
    26.06.2012, 18:16|Zgłoś nadużycie

No co ty gadasz (o.O) Opera obsługuje Flasha chyba odkąd pojawiła się na Androida..

• ~luk96
    26.06.2012, 18:17|Zgłoś nadużycie

W takim razie przepraszam za pomyłkę.

• xadrian85
    xadrian85
    26.06.2012, 18:19|Zgłoś nadużycie

spoko nic się nie stało :)

• ~luk96
    26.06.2012, 18:22|Zgłoś nadużycie

Od tej wersji(14.0) Firefox obsługuje dopiero Flasha.

• ~luk96
    26.06.2012, 18:29|Zgłoś nadużycie

Podobno nowa wersja ma też o wiele szybciej działać od standardowej przeglądarki wbudowanej do systemu Android. Muszę to sprawdzić.

• xadrian85
    xadrian85
    26.06.2012, 18:31|Zgłoś nadużycie

Przyznam że tak przyzwyczaiłem się do Opery, że standardowej nawet nie ruszam z uwagi na brak user agenta..
    Firefoxa przetestuję wieczorem..

• ~luk96
    26.06.2012, 18:32|Zgłoś nadużycie

Kiedy ją przetestuję, to podzielę się z Wami moją opinią na temat nowej wersji przeglądarki Firefox (14.0) na system Android. Moja krótka recenzja (opinia) pojawi się w tym temacie.

• ~luk96
    26.06.2012, 18:38|Zgłoś nadużycie

Jak ją już przetestujesz już wieczorem, to podziel się swoimi wrażeniami w tym temacie. Dzięki z góry za Twoją odpowiedź i pozdrawiam Cię.

• ~luk96
    26.06.2012, 18:51|Zgłoś nadużycie

Ja dotąd używałem standardowej przeglądarki wbudowanej w system Android. Jeśli będzie to szybsza przeglądarka to z pewnością przesiądę się na ten programik.

• ~luk96
    26.06.2012, 18:52|Zgłoś nadużycie

Jeśli ktoś z Was ją zainstaluje a później przetestuje niech podzieli się z nami w tym temacie na forum "Komórkomanii". Dziękuję z góry wszystkim za swoje opinie i wypowiedzi.

• xadrian85
    xadrian85
    26.06.2012, 18:57|Zgłoś nadużycie

@UP
    Masz zainstalowanego normalnego Firefoxa czy betę ? Bo widzę, że w markecie są dwie..

• ~luk96
    26.06.2012, 19:00|Zgłoś nadużycie

Mam zainstalowanego normalnego Firefoxa. Jest on wydany z dzisiejszą datą. Beta to co innego.

• ~luk96
    26.06.2012, 19:04|Zgłoś nadużycie

Nowy Firefox waży aż 17 mb. Jeśli nie masz wykupionego pakietu danych, to radzę Ci pobrać tą przeglądarkę poprzez WI- FI.

• ~luk96
    26.06.2012, 19:08|Zgłoś nadużycie

Przed chwilą czytałem komentarz pod artykułem pod tym linkiem:
    http://media2.pl/technologie/93489-Nowy-Firefox-na-Androida.-Warto-sciagnac.html
    Jeśli chcecie, to przeczytajcie to.

• ~luk96
    26.06.2012, 19:12|Zgłoś nadużycie

W sieci pojawił się kolejny artykuł na ten temat.
    Zawiera on pełną listę nowości w tej wersji przeglądarki. Te nowości to:

Zupełnie odświeżonym interfejsem użytkownika, który oparto na projekcie Australis;
    Przyspieszono czas uruchamiania i wczytywania stron internetowych;
    Przebudowano stronę startową (podobnie jak w "dużym" Firefoksie beta);
    Dodano wsparcie dla Flash Playera i innych wtyczek;
    Wyłączono domyślnie uruchamianie zawartości opartej na wtyczkach;
    Włączono wyszukiwanie poprzez HTTPS;
    Dodano nowe opcje z zakresu przybliżania elementów na stronach;
    Udoskonalono Awesome Bar;
    Dodano wsparcie dla Do-not-track.
    Cały artykuł znajdziecie pod tym linkiem:

http://www.komputerswiat.pl/blogi/blog-redakcyjny/2012/06/jest-nowy-firefox-dla-androida-rewolucja-jakich-malo.aspx