Uważajcie!W T-mobile,Heyah zapłacicie za sprawdzanie stanu konta!

+ rozpocznij nowy wątek
Ten wątek został zamknięty.
  • ~luk96
    29.06.2012, 19:37 | Zgłoś nadużycie

Witam,
    T-mobile szuka kolejnej metody wyciągania od klientów pieniędzy. Tym razem zajął się ofertą dla klientów pre-paid. Operator w korespondencji do klientów informuje o zmianach w cenniku od 9 sierpnia 2012 roku. Zmiana będzie polegała na wprowadzeniu opłaty w wysokości 4 groszy za sprawdzenia salda konta za pośrednictwem tzw. krótkiego kodu USSD czy też systemu informacji głosowej. Do tej pory sprawdzanie salda konta w ten sposób było bezpłatne. Jednak sieć informuje, że nadal za darmo można będzie sprawdzać wszystkie informacje na temat swojego konta w internecie (Internetowe Biuro Obsługi Abonenta). Czy na podobne rozwiązanie zdecydują się także inni operatorzy? Na razie na takie rozwiązanie zdecydował się tylko T-mobile. Co sądzicie na temat tej zmiany? Wypowiadajcie się w tym temacie na forum. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich forumowiczów "Komórkomanii".
    :)
    Źródło:
    http://media2.pl/telekomunikacja/93620-Uwaga-W-T-Mobile-i-Heyah-zaplacisz-za-sprawdzanie-salda-konta.html

• ~Wkurzony
    30.06.2012, 18:51|Zgłoś nadużycie

To wszystko prawda co piszesz ale jest jedno ale. W roamingu Play-a nie działa handover czyli automatyczne przełączanie. Czyli jak podróżujesz to przerywa połączenie. Drugie ale to to, że roaming Play-a ma najniższy priorytet w Plusie czy też w Orange. Dlatego też często nie można się dodzwonic chiciaż jesteś w zasięgu.

• ~Cysiu_97
    30.06.2012, 23:05|Zgłoś nadużycie

Zysk gwarantowany

• ~szkoda slow
    01.07.2012, 10:43|Zgłoś nadużycie

No jeszcze tego brakowalo , do lamusa z calym t mobile , dawna era byla o wiele lepsza , np podwojenie konta odbywalo sie tam bez zadnych haczykow , nawet jak byla ta promocja ze doladowales konto i na stronie wybierales nagrody lub powiedzmy ze sie wygralo pakiet sms lub minut to t mobile oszukiwalo , wybralem na stronie i do dnia dzisiejszego mi tego nie aktywowali (konkurs nazywal sie wielkie pole nagrod) to jakas paranoja , w orange majac 10 gr na koncie mozna zadzwonic a tu .... szkoda slow

• ~piotrek2506
    01.07.2012, 13:24|Zgłoś nadużycie

timo bai schodzi na psy... ach te europejskie standardy...

• ~Filip
    01.07.2012, 22:28|Zgłoś nadużycie

Z zasięgiem to prawda niestety. Sam Play w wielu miejscach ma kiepski zasięg. Ale to żaden problem :) ponieważ ta sieć ma podpisaną umowę roamingu wewnątrzkrajowego z Orange i Plusem.
    Co to oznacza w praktyce?
    W moim przypadku wygląda to tak, że wyszukuję ręcznie inną sieć niż Play ( w domu mam dziurę w zasięgu Playa, więc ręcznie wyszukuję np. Orange, bo ma full zasięg w domu). Mam telefon na Androidzie i raz w ten sposób zdefiniowana sieć jest obecna gdziekolwiek się przemieszczam. Na wyświetlaczu pojawia mi się Play, a pod tym Orange lub Plus. Nie generuje to żadnych dodatkowych kosztów. Mam darmowe rozmowy w sieci Play i są nadal darmowe, gdy korzystam z obcych nadajników. W praktyce jedynie internet w telefonie jest nieco wolniejszy niż w przypadku macierzystych nadajników Playa. Ale wystarczająco szybki, żeby swobodnie z niego korzystać w telefonie.
    Wiem, że pojawia się problem przy współpracy z pewnymi modelami telefonów z systemem Windows Mobile 6.X. I tak np. w HTC HD2 nawet gdy wyszukamy ręcznie inną sieć niż Play, to ten model - nie wiedzieć czemu - sam przełącza się po chwili na wybór automatyczny, i tym samym na Playa.
    Mam HTC Desire i nie ma tego problemu. W ostatnich kilku dniach używam nadajników Orange.
    Także spokojnie polecam Playa :)

• ~jacek
    02.07.2012, 10:07|Zgłoś nadużycie

Nie przesadzajcie. Takie sumy jak 4 grosze np. często ignorujemy na stacjach benzynowych i nikt szat z siebie nie rwie z tego powodu.

• greenFriend
    greenFriend
    02.07.2012, 14:50|Zgłoś nadużycie

mam w playu i zasięg jest świetny
    poza tym użytkuję internet na kartę jako normalny numer :)

• ~MIX
    02.07.2012, 17:31|Zgłoś nadużycie

Pytanie - czy wprowadzenie tej opłaty umożliwia rozwiazanie umowy przed jej zakończeniem??? Chodzi mi o Umowę na doladowania
    Dzięki za info

• ~NicsięniestałoPolacy
    03.07.2012, 08:54|Zgłoś nadużycie

Z netu:
    "3 miliony klientów sprawdza konto za kwotę 0,04 zł 1x dziennie. Obliczam 3.000.000 * 0,04zł * 365 dni = 43.800.000zł czyli ponad 43 miliony zł zabrane z naszej kasy za friko. A może być więcej. Bez dzielenia się MTRami tylko z podatkiem do państwa. W żadne tłumaczenia (czyt. PR-owe brednie) nie uwierzę."
    100/100

• ~Oliba3
    03.07.2012, 09:45|Zgłoś nadużycie

Z tego co kojarze to T-mobile ma 8 mln osób pre paid więc
    8 000 000*0,04*365=116 800 000 mln rocznie
    Niezła suma :O

• krzysiekbit
    krzysiekbit
    03.07.2012, 10:01|Zgłoś nadużycie

@MIX - nie. Albo zostanieszo niej poinformowany albo nie będziesz tym objęty az do podpisania kolejnej umowy.
    Co do całej reszty - daaaawno nie miałem telefonu na kartę, codziennie sprawdzacie stan konta ? Ja swój abonament kontroluje co kilka dni. Jeśli korzystacie z internetu mobilnego możecie po prostu odpalić aplikacje t-mobile dla androida i tam wszystko sprawdzić.

-- 

"My Uncle says smoking crack is kinda cool"

• ~luk96
    03.07.2012, 12:22|Zgłoś nadużycie

Witam ponownie.
    W sieci pojawił się kolejny artykuł na ten temat. Przeczytajcie go koniecznie:
    http://www.komputerswiat.pl/nowosci/wydarzenia/2012/26/4-grosze-za-sprawdzenie-stanu-konta-w-t-mobile-to-juz-koniec-fajnych-ofert-na-karte.aspx

• ~pomocy szost
    13.07.2012, 18:29|Zgłoś nadużycie

Witam, mam taki problem, Wie Pani/Pan mialem taka sytuacje nie dawno temu szukalem pracy na necie i tam pisalo zeby pobrac formularz zgloszeniowy do tej pracy
    gdy chcialem go pobrac to trzeba bylo wpisac w takie okienko swoj nr tel, wpisalem to byl jakis złodziej! ;/ i od teraz po kazdym doładowaniu swojego konta pobiera mi pare złotych raz 3zł raz 7zł.. ;/;/;/ co mam zrobic? karta do wyrzucenia?:( prosze o pomoc PROSZE!!!!!!!!! :(:(:(:(:(:(:(::(:(:(:(:(:(

• Tomasz Słowik

Polecam zadzwonić do obsługi klienta swojego operatora i jemu o tym powiedzieć.

• ~luk96
    09.08.2012, 22:43|Zgłoś nadużycie

Witam ponownie,
    I stało się. Od dziś w ofertach na kartę t-mobile i heyah za sprawdzenie stanu konta musicie zapłacić każdorazowo po 4 grosze. Jednak można za darmo sprawdzać stan konta w internecie oraz za pomocą nowej usługi która będzie polegała na wysyłaniu smsa z informacją o stanie konta w określonym odstępie czasu. Tu macie kilka linkow:
    http://www.komputerswiat.pl/nowosci/wydarzenia/2012/32/uwaga-t-mobile-pobiera-juz-oplaty-za-sprawdzanie-stanu-konta.aspx
    http://media2.pl/telekomunikacja/94879-Uwaga-Platne-sprawdzenie-stanu-konta-w-T-Mobile.html
    http://media2.pl/telekomunikacja/94883-Platne-sprawdzanie-konta-takze-w-Heyah.html

Pozdrawiam

• Tomasz Słowik

Czysty bandytyzm i wyciąganie kasy. Nie chodzi tutaj o kwotę usługi, bo ta jest niska, tylko o sam fakt, że trzeba płacić za coś, co przez tyle lat i u konkurencji jest darmowe.

• ~Piotr_Warszawa
    07.10.2012, 21:21|Zgłoś nadużycie

Rezygnuję! Własnie dziś straciłem kompletnie nieświadomie 0,40gr. W opakowaniu Heyah pisąło jak byk: bezpłatnie! Dla mnie to złodzieje. Schodzą na psy! Wczoraj rozmiawiałem 19min20sek z Matką we włoszech. Niby mam 0,59zł do EU. Zapłaciłem 17,40zł za rozmowę. Sami policzcie ile kosztowała ta owa 59groszowa rozmowa! Wracam do Plusa! Tam nigdy nic mi nie ukradziono! Plusie drogi! Jeśli to czytacie - zostańcie Polscy! Nie dajcie się jak IDEA czy poczciwa Era! Oby Vodafone Was nie wziął bo... mam już praktykę w niemczech i Italii z tą siecią! Najgorsze z możliwych. Oby Wam to się nie przytrafiło. Tymczasem - już wiem - dlaczego "cały" biznes siedzi w Plusie! Dzięki Heji zrozumiałem. Heyah w śmietnik

• Tomasz Słowik

Jako ciekawostkę podam, że dla osób mających abonament w Orange (dla klientów indywidualnych) połączenie z numerem *200 w celu sprawdzenia stanu darmowych minut, pakietu internetowego itd. kosztuje 1,23 zł... Oczywiście można to zrobić bezpłatnie kodem *103*# bodajże, ale mimo wszystko niesmak pozostaje, tym bardziej, że łączymy się z automatem, a nie pracownikiem, któremu trzeba zapłacić.

• ~aska
    09.10.2012, 13:29|Zgłoś nadużycie

dla mnie to jest juz przesada. jeszcze chwile i ludzie uciekna z tej coraz głuszej sieci........

• ~Only Samsung
    09.10.2012, 14:04|Zgłoś nadużycie

Niebawem wejdzie vectonmobile na rynek. Jeszcze trochę...