Największa platforma blogowa o technologiach mobilnych – opinie, testy, recenzje, newsy.

Partner serwisu: ZAŁÓŻ BLOGA

Nexus 4 już z Androidem 5.0 Lollipop

• Miron Nurski
    17.11.2014, 14:06 | Zgłoś nadużycie

Kilka dni temu rozpoczęła się aktualizacja pierwszych urządzeń z linii Nexus do Androida 5.0 Lollipop. W pierwszej kolejności objęła ona modele Nexus 5, 7 (Wi-Fi) oraz 10, a użytkownicy Nexusa 4 tymczasowo musieli obejść się smakiem. Na szczęście nie trwało to długo, bo aktualizacji doczekał się także sztandarowy smartfon Google'a w 2012 roku.

Oprogramowanie powinno już wylądować na Waszych słuchawkach przez OTA. Jeśli jeszcze to nie nastąpiło, zaawansowani użytkownicy mogą wgrać je ręcznie używając obrazu systemu pobranego z tej strony.

Udało Wam się już pomyślnie zaktualizować swoje urządzenia? Jesteście zadowoleni?

• ~losmarte
    17.11.2014, 22:29|Zgłoś nadużycie

~k44
    Fanom oglądania filmów na Nexusach proponuję zaczekać z aktualizacją. na Lizaku nie działają odtwarzacze:/
    Na szczęście Poweramp do muzyki śmiga ;)

MX Player działa, tylko trzeba pobrać wersje ze strony XDA podanej w sklepie PLAY

• krichna334
    krichna334
    17.11.2014, 23:11|Zgłoś nadużycie

akurat nexus 5 był najtańszym z flagowców i najbardziej opłacalnym

poza tym wg mnie polityka google'a jest słuszna, mając tyle urządzeń do zaktualizowania, nie dziwię się że OTA nie jest wypuszczane naraz. Także posiadam Nexusa 5. Google specjalnie dało użytkownikom obraz systemu aby niecierpliwi zainstalowali bez czekania na update - i tak zrobiłem ja, 20minut po wydaniu image'u przez google odblokowywałem bootloader i wrzucałem system. Instalowanie jest łatwe (no chyba że jest się totalnym laikiem, w takim wypadku nie powinno się narzekać na brak aktualizacji).

co do systemu - jestem mega pozytywnie zaskoczony, animacje są bardzo płynne, stabilność i prędkość działania zdecydowanie na plus, ART mega działa, material design jest przepiekny... ogólnie wg mnie google w niektórych aspektach wydało soft lepszy od iOs a w innych troszkę słabszy, ale wreszcie może godnie stanąć na przeciw iOs.

• ~TomTom
    18.11.2014, 05:48|Zgłoś nadużycie

~FILIP - 07phillip
    To co tylko Nexusy i G3 jak narazie, czy coś pominąłem?

mogę Ci potwierdzić, że oba telefony tj. LG G3 i Nexus 4 mają już lizaka

• ~marcino 79
    18.11.2014, 06:52|Zgłoś nadużycie

Nexus 4 zaktualizowany przez OTA,nie chce łączyć się z wi-fi ;(

• k44
    k44
    18.11.2014, 07:59|Zgłoś nadużycie

u mnie wifi działa;
    Nexus 5 za ciężkie pieniądze?
    Pod względem cena/jakość był najlepszy, tak jak rok wcześniej N4. Nazir, widzę że jesteś fanem MS. Nowe Nokie (majkrosofty) nie kosztują tak ciężko :-p

• ~JACK_THE_RI99ER
    21.12.2014, 14:17|Zgłoś nadużycie

Dlaczego mój Nexus 7 2012 jeszcze nie dostał aktualizacji OTA do 5.0 a Google udostępniło już obraz 5.0.2 dla tego modelu? :| Ale pato.