Największa platforma blogowa o technologiach mobilnych – opinie, testy, recenzje, newsy.

Partner serwisu: ZAŁÓŻ BLOGA

Jak walczyć z komarami w ogrodzie

• bessa
    05.08.2017, 20:54 | Zgłoś nadużycie

Komary w ogrodzie to poważny problem i setki złotych wydawane na opryski. Zapominamy że często my sami jesteśmy hodowcami tych komarów. Głównie przez nieumiejętne magazynowanie deszczówki i dopuszczanie do powstawania kałuż. Powinno się albo zrezygnować z deszczówki i stworzyć odpowiednie systemy nawadniania ogrodu https://sklepogrodniczy.pl/woda-w-ogrodzie/weze-ogrodowe/ , albo magazynować deszczówkę w odpowiednio do tego przygotowanych beczkach. Najprościej takie beczki po prostu wyposażyć w moskitiery uniemożliwiające dostęp do wody komarom.

• hefra
    hefra
    07.08.2017, 13:36|Zgłoś nadużycie

no również mam na chwilę obecną problem z komarami i żadne rozwiązanie nie daje efektów

• dakornel
    dakornel
    12.08.2017, 23:53|Zgłoś nadużycie

ja mam w ogrodzie kwiaty odstraszające komary i działają hehe

• PTO
    PTO
    06.09.2017, 19:48|Zgłoś nadużycie| wpis edytowany

Przede wszystkim musimy zlikwidować otwarte zbiorniki i kałuże. To są miejsca w których komary się rozmnażają. Wiadomo że szczególnie w miastach woda jest tak droga, że powszechnie zbieramy deszczówkę którą potem można wykorzystać w przeróżny sposób. Nic dziwnego skoro nawet w poradnikach urody zachowajmy zdrowie.pl wzmiankuje się o jej wykorzystaniu przez nasze prababki w codziennej toalecie zwłaszcza myciu włosów i praniu. Trzeba jednak pamiętać by rynna bezpośrednio zasilała podziemny zbiornik z deszczówką.

• michu23
    michu23
    19.09.2017, 10:33|Zgłoś nadużycie

O proszę, a tych sposobów do walki z komarami nie znałem. Na następny sezon się ta wiedza przyda na 100%!