Największa platforma blogowa o technologiach mobilnych – opinie, testy, recenzje, newsy.

Partner serwisu: ZAŁÓŻ BLOGA

Potrzebujesz pomocy? Najpierw zajrzyj tutaj!

Ten wątek został zamknięty.
 • Tomasz Nowak
  08.02.2013, 14:21 | Zgłoś nadużycie

  Na forum pojawia się masa pytań dotyczących uszkodzonych smartfonów. Niestety większość z nich zawiera za mało informacji, żebyśmy mogli pomóc. Nikt z nas nie jest jasnowidzem, więc często trzeba się dopytywać, co tylko przedłuża czas oczekiwania na odpowiedź.
  Warto więc zastosować się do poniższych reguł, które usprawnią cały proces.

  1. Dokładny opis problemu
  Pytania typu: "pomocy mój telefon się nie włącza" zawierają zbyt mało informacji. Problem trzeba opisać dokładnie. Podać model telefonu i powiedzieć co dokładnie się dzieje, krok po kroku.

  2. Wersja oprogramowania
  Zdecydowana większość problemów pojawia się po wgrywaniu nieoficjalnych wersji systemu. Jeśli Twój telefon został uszkodzony podczas wgrywania oprogramowania, to również trzeba to zaznaczyć. Najlepiej podać nazwę ROMu (link nie zaszkodzi), oraz koniecznie napisać jak przebiegała instalacja i w którym momencie telefon przestał działać.

  3. Podaj dodatkowe informacje
  Każdy szczegół jest ważny i przybliża do rozwiązania problemu. Przed pytaniem na forum sprawdź koniecznie, czy nie możesz rozwiązać problemu samemu.

  Jeśli telefon się nie włącza, podłącz go do ładowarki i sprawdź, czy jest jakaś reakcja. To samo tyczy się podłączenia do komputera - jeśli nie ma reakcji musisz o tym wspomnieć.
  Sprawdź czy możesz wejść w tryb recovery (przy wyłączonym telefonie nacisnąć jednocześnie przycisk "power" i "vol -")

  Jeśli problem dotyczy zawieszającej się, bądź niedziałającej aplikacji spróbuj najpierw wyczyścić jej dane. Jeśli to nie pomoże spróbuj ją przeinstalować. Jeśli nadal nie będzie poprawy rozwiązaniem może być przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych (UWAGA: Wyczyści to wszystkie dane z Twojego telefonu). Przywrócenie do ustawień fabrycznych jest krokiem ostatecznym, więc przed jego wykonaniem lepiej zadać pytanie na forum (oczywiście stosując się do zasad szczegółowego opisu problemu).

  4. Pisownia!
  Ortografia i interpunkcja została wymyślona w konkretnym celu. Przed opublikowaniem pytania, przeczytaj je jeszcze raz i staraj się poprawić wszystkie błędy. Stosowanie kropek i przecinków zdecydowanie ułatwia czytanie i zrozumienie pytania.

 • Tomasz Słowik

  Ponadto, co napisał Tomek:

  Jeśli problem nastąpił przy wgrywaniu nieoficjalnego oprogramowania - przeczytaj jeszcze raz instrukcję jego wgrywania. Bardzo możliwe, że coś przeczyłeś i poprawne powtórzenie procesu może Ci pomóc.

  Używaj opcji szukaj - bardzo możliwe, że ktoś wcześniej miał podobny problem i został on już u nas na forum rozwiązany.

  Jeśli masz jakieś problemy z telefonem po przeprowadzaniu aktualizacji (niektóre funkcje nie działają, aplikacje się nie włączają, urządzenie się zawiesza) warto wykonać przywrócenie ustawień fabrycznych. To prawie zawsze w takich sytuacjach rozwiązuje problem.