Największa platforma blogowa o technologiach mobilnych – opinie, testy, recenzje, newsy.

Partner serwisu: ZAŁÓŻ BLOGA

Potrzebujesz pomocy w wyborze telefonu? Najpierw zajrzyj tutaj!

Ten wątek został zamknięty.
 • Tomasz Nowak
  08.02.2013, 19:19 | Zgłoś nadużycie

  Na forum pojawia się masa pytań dotyczących wyboru telefonu. Niestety często zawierają one małą ilość informacji. Poniższe punkty powinny pomóc w napisaniu pytania, które będzie zawierało wszystko co trzeba, żeby pomóc.

  1. Cena
  Jest to jedno z głównych kryteriów wyboru. Jeśli jest limit cenowy, do którego rozważacie kupno smartfona - podajcie go. Ewentualnie można dodać jak bardzo sztywny jest ten limit, czy jakaś dopłata ewentualnie wchodzi w grę.

  2. System
  Również wybór systemu jest ważny. Osoby zorientowane powinny podać pożądany system, bądź systemy (jeśli nie ma to dla nich znaczenia i uważają, że wszystkie będą im odpowiadać). Osoby niezorientowane w temacie powinny o tym napisać, oraz dodatkowo zamieścić informacje podane w punkcie trzecim.

  3. Informacje dodatkowe
  Informacje te tyczą się zarówno osób, które zdecydowały się już na konkretny system, jak i tych, którzy nie orientują się w temacie. Koniecznie trzeba podać:
  - Do czego telefon będzie używany
  - Jakie są oczekiwania wobec niego (rozmiar wyświetlacza, długość działania na baterii, dobry aparat itd.)
  - Czy telefon ma być nowy, czy używany

  4. Pisownia!
  Ortografia i interpunkcja została wymyślona w konkretnym celu. Przed opublikowaniem pytania, przeczytaj je jeszcze raz i staraj się poprawić wszystkie błędy. Stosowanie kropek i przecinków zdecydowanie ułatwia czytanie i zrozumienie pytania.

 • Tomasz Słowik

  Dodam tylko, że wątki zupełnie niespełniające powyższych kryteriów będą kasowane.

  Przed zadaniem pytanie polecam również użyć forumowej wyszukiwarki. Wbrew pozorom większość aktualnych możliwości telefon vs. telefon zostało już poruszonych przez innych użytkowników.

 • Tomasz Słowik

  Z racji powiększającego się bałaganu na forum wszystkie tematy dotyczące pytań o telefony, które zostały umieszczone w innym dziale niż ten i niedostosowane do podpunktów z tego tematu będą kasowane.