Największa platforma blogowa o technologiach mobilnych – opinie, testy, recenzje, newsy.

Partner serwisu: ZAŁÓŻ BLOGA

Samsung galaxy s4 czy Sony Xperia Z

• piotrek123
    26.02.2013, 20:45 | Zgłoś nadużycie

Witam zastanawiam sie nad kupnem Xperi Z czy to dobre posuniecie zalezy mi na ekranie FHD i duzej wydajnosci . Czy moze poczekać na Samsung Galaxy S4

• salsoo
    salsoo
    26.02.2013, 20:54|Zgłoś nadużycie

Ciężko porównywać obydwa telefony, bo S4 jeszcze nie zostało pokazane. Xperia Z ma bardzo wysoką wydajność (chociaż nie najwyższą) oraz świetny ekran (ale nienajlepszy). Jeżeli potrzebujesz telefonu na już to Xperia nie zawiedzie, szczególnie jak masz inne sprzęty Sony. W innej sytuacji lepiej poczekaj.

• piotrek123
    piotrek123
    26.02.2013, 21:01|Zgłoś nadużycie

Własnie czytałme ze ekran TFT w Xperi jest słaby
    Ale raczej Galaxy bedzie miał dobry ekran Bo albo amoleda albo jakas nową technologia :P
    Samsung do tych hai-endowych telefonow daje dobre podzespoły .
    Wiec chyba poczekam

• ~Smash
    26.02.2013, 21:34|Zgłoś nadużycie

Ja bym raczej zastanawiał się na SGS4 lub HTC One, niż xperią z. Moim zdaniem ekran w xperii jest słaby, ten lipny kontrast i kąty widzenia, i szara czerń nie przemawiają do mnie.

• krzysiekbit
    krzysiekbit
    27.02.2013, 01:02|Zgłoś nadużycie

Oczywiscie ze warto zaczekac zwlaszcza ze to tylko 2 tygodnie. A bedziesz wiedzial co nowego pokaza w nowym galaxy. Najprawdopodobniej duzo wiecej niz w xperii.

-- 

"My Uncle says smoking crack is kinda cool"

• Infinity
    Infinity
    27.02.2013, 17:06|Zgłoś nadużycie

XPERIA Z posiada najgorszy ekran Full HD z telefonów dostępnych na rynku. Jedyna zaleta to rozdzielczość, kontrast, kolory i wszystko inne jest żałosne.
    Sony naprawdę się nie popisało a ekran to najważniejsza rzecz w smartfonach lepiej więc poczekać na SGS4 tam będzie Super Amoled Full HD bez PenTile.

• piotrek123
    piotrek123
    27.02.2013, 18:00|Zgłoś nadużycie

Tak czekać na premiere 2 tygodnie a w sprzedarzy podobno w kwietniu ,. Własnie nie ma miec amoleda tylko cos lepszego .

• Tomasz Słowik

salsoo
    Ciężko porównywać obydwa telefony, bo S4 jeszcze nie zostało pokazane. Xperia Z ma bardzo wysoką wydajność (chociaż nie najwyższą) oraz świetny ekran (ale nienajlepszy). Jeżeli potrzebujesz telefonu na już to Xperia nie zawiedzie, szczególnie jak masz inne sprzęty Sony. W innej sytuacji lepiej poczekaj.

Ten ekran jest maksymalnie przeciętny, a nie dodałeś, że to tylko Twoja opinia.

Ja osobiście też czekam na SIV i wtedy zadecyduję pomiędzy HTC, a Samsungiem (chociaż raczej postawię na tego pierwszego).

• xdomino996
    xdomino996
    27.02.2013, 21:28|Zgłoś nadużycie

Xperia Z już za 2300 Klik, czyli traci na wartości jak każdy Sony. Za miesiąc pewnie koło 1900 będzie :) (jak nie mniej)

• salsoo
    salsoo
    27.02.2013, 22:07|Zgłoś nadużycie| wpis edytowany

Tomasz Słowik

Ten ekran jest maksymalnie przeciętny, a nie dodałeś, że to tylko Twoja opinia.

To, że ekran jest maksymalnie przeciętny to opinia twoja i jeszcze paru innych gości z tego forum. Poczytaj sobie recenzje tego sprzętu i w każdej ekran jest chwalony, chociaż zgadzam się, nie jest uważany za najlepszy.

Xperia traci jak każdy smartfon, który startuje z takiej ceny, bo zwyczajnie żaden nie jest tyle wart ;)

• Tomasz Słowik
    Tomasz Słowik
    28.02.2013, 01:12|Zgłoś nadużycie| wpis edytowany

Nie muszę czytać - ja go widziałem. Gdzie nie pojawia się wzmianka o tym telefonie, to krytykowany jest za ekran.

Rozmawiając z kolegami z redakcji po pierwszej prezentacji tego modelu od razu zwrócili uwagę na niespecjalny ekran.

• krichna334
    krichna334
    28.02.2013, 14:55|Zgłoś nadużycie

Tomasz Słowik
    Ja osobiście też czekam na SIV i wtedy zadecyduję pomiędzy HTC, a Samsungiem (chociaż raczej postawię na tego pierwszego).

szczerze to liczyłem na więcej od htc one i się bardzo zawiodłem... mam nadzieję że s4 będzie całkiem udany, lepszy niż s3, który był szczerze mówiąc słabszy od s2 (nie mówię o parametrach)

• ~bspass
    28.02.2013, 20:11|Zgłoś nadużycie

Ten kto pisze, ze wyświetlacz w Xperii Z jest bardzo dobry to grubo sie myli lub po prostu w ogóle nie trzymał tego aparatu w ręce, toż w tym telefonie w ogóle nie ma czerni, czerń jest po prostu szara. Czy ktoś to zauwazyl ?

• salsoo
    salsoo
    28.02.2013, 20:28|Zgłoś nadużycie

Na nakładce dolny i górny pasek są szare. Chcesz zobaczyć czerń to wejdź w galerię.

• ~bspass
    28.02.2013, 20:42|Zgłoś nadużycie

Niestety uzywam tego telefonu i jest slabo jak na tej klasy telefon.

• salsoo
    salsoo
    28.02.2013, 20:50|Zgłoś nadużycie

Popatrz, ja też i jest dobrze :)

• ~bspass
    28.02.2013, 21:02|Zgłoś nadużycie

Dla mnie porazka jeśli chodzi o wyświetlacz, co do aparatu jestem pod wrażeniem, przesiadłem sie z 5, roznica duża szczególnie na kompie.

• ~Czesl
    28.02.2013, 22:39|Zgłoś nadużycie

Zobaczcie jak xperia Z się rysuje.

• krzysiekbit
    krzysiekbit
    01.03.2013, 01:55|Zgłoś nadużycie

A czego sie spodziewałes ? Dzis nie robie się telefonów na lata

-- 

"My Uncle says smoking crack is kinda cool"

• ~123abc
    02.03.2013, 10:28|Zgłoś nadużycie

Na razie Zetki nie opłaca się kupować z powodów powyżej wymienionych oraz:
    https://komorkomania.pl/2013/03/01/fullhd-na-48-calowym-ekranie-czyli-sony-xperia-c670x
    Prawdopodobnie nowy flagowiec na następne półrocze, Snapek 600 i ekran 4,8 FHD. Śmierdzi trochę HTC, ale dla mnie 5 cali to o wiele za dużo i 4,8 jest idealnym rozmiarem. Gdyby wsadzili ekran FHD taki jak w Xperii V albo Ion byłby to na prawdę hit.

• ~VINCENT
    02.03.2013, 11:02|Zgłoś nadużycie

Zdecydowanie czekaj na Samsunga!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sony a kiedyś Sony-Ericson to chyba najbardziej awaryjne i niestabilne telefony i do tego wykonane z taniego plastiku. Ja w tej chwili już bym kupił na Twoim miejscu S3 obecnie go mam i nie znam lepszego smartfona!!!!!!!! I nie piszcie że srajfon wymiata bo nawet w połowie nie potrafi zrobić tego co S3!