Największa platforma blogowa o technologiach mobilnych – opinie, testy, recenzje, newsy.

Partner serwisu:

[WP] Little Acorns, czyli przykład dobrej platformówki

 • NarQu
  18.09.2014, 15:28 | Zgłoś nadużycie

  Little Acorns, czyli przykład dobrej platformówki.

  Marketplace to miejsce, gdzie nie znajdziemy tylu mobilnych gier, ile dostępnych jest na system Android czy iOS. Użytkownicy Windows Phone mogą jednak zagrać w jedną najciekawszych platformówek dostępnych na systemy mobilne. Jest nią Little Acorns, doskonała gra z grafiką 2D i przemyślaną fabułą.

  Gra składa się z 80 plansz, które dzielą się na 4 lata w każdym po 4 pory roku. Oznacza to, że co 4 plansze sceneria gry zmienia się w zależności od pory roku. Na każdej planszy jest rozmieszczona określona liczba orzechów, które nasz bohater - wiewiórka w okularach, musi zabrać. Żeby nie było za łatwo, mamy na to określony czas, oraz przeciwników czyli inne zwierzęta, które będą nam to utrudniać. Przeciwników możemy zabić, poprzez zwykłe naskoczenie na nich, natomiast gdy w nich zwyczajnie najdziemy, nasza wiewiórka zostaje spowolniona na krótki okres czasu. Po zebraniu wszystkich orzechów możemy od razu przejść do specjalnych drzwi, które przeniosą nas do następnej planszy, lub zebrać dodatkowe 5 owoców, dzięki którym dostaniemy dodatkowe punkty i zaliczymy grę w 100%.
  Na mapie poza orzechami, owocami i innymi przeciwnikami, możemy znaleźć dodatkowe czapki, dzięki którym nasza wiewiórka dostanie specjalne moce, takie jak: większa szybkość, nieśmiertelność czy wysokie skakanie. Oczywiście moce działają tylko przez pewien czas. Im dalej jesteśmy tym więcej dodatkowych elementów pojawia się na planszy np. teleporty czy specjalny armaty, które wyrzucają naszą wiewiórkę w inne miejsca na mapie.

  Pomimo tego, że jest to gra platformowa, muszę pochwalić twórców za sterowanie, które jest proste i wygodne. Na ekranie posiadamy 3 duże przyciski: strzałka w lewo, w prawo i do góry, które pozwalają poruszać nam się po planszy. Są one na tyle duże, że bardzo trudno wcisnąć inny przycisk niż chcieliśmy. Poza sterowaniem gra posiada bardzo dopracowaną grafikę wraz z ładną animacją. Naszej grze towarzyszy muzyczka, która zmienia się w zależności od rodzaju planszy, bowiem ostatnia plansza z każdego z 4 lat, to plansza z bossem, którego musimy pokonać.

  Little Acorns to płatna produkcja, jednak nie jest to jakaś wygórowana kwota, a jedyne 3.49zł. Wysokie oceny oraz bardzo dobre recenzje potwierdzają tylko to, że gra jest warta każdej wydanej złotówki. Gra potrafi pochłonąć nasz cenny czas, a dodatkowy system Xbox Live, który daje nam możliwość odblokowania specjalnych osiągnięć potrafi wciągnąć gracza nawet na kilka godzin.

  • th_wp-little-acorns-czyli-przyklad-dobrej-platformowki_523.jpg
  • th_wp-little-acorns-czyli-przyklad-dobrej-platformowki_524.jpg
  • th_wp-little-acorns-czyli-przyklad-dobrej-platformowki_525.jpg
  • th_wp-little-acorns-czyli-przyklad-dobrej-platformowki_526.jpg
  • th_wp-little-acorns-czyli-przyklad-dobrej-platformowki_527.jpg
  • th_wp-little-acorns-czyli-przyklad-dobrej-platformowki_528.jpg
 • ~LKR
  21.09.2014, 23:23|Zgłoś nadużycie

  Niestety Platformówki bez sterowania przyciskami fizycznymi to nie to samo, nie można oprzeć palców na przyciskach, przypadkowe dotknięcia i tak dalej...

 • arzek
  arzek
  11.02.2018, 23:07|Zgłoś nadużycie| wpis edytowany

  Wiecie co wam powiem, ja nie jestem zwolennikiem takich gier... Jakoś wolę opiekować się prawdziwymi, żywymi zwierzetami. Dlatego mój pies dobrze wie, że najlepsza karma jaką może dostać to karma sucha Acana
  . Nie ma nic lepszego i smaczniejszego dla psa ! :)

+ rozpocznij nowy wątek

NAJCZĘŚCIEJ ODPOWIADAJĄ