Największa platforma blogowa o technologiach mobilnych – opinie, testy, recenzje, newsy.

Partner serwisu: ZAŁÓŻ BLOGA

[WP] touchretouch - banalny i skuteczny retusz

 • domi.nos
  23.10.2014, 20:26 | Zgłoś nadużycie

  Czasem po zrobieniu zdjęcia żałujemy, że nie zauważyliśmy jakiegoś detalu, który psuje nam efekt końcowy. Takim szczegółem potrafi być słup elektryczny, albo inny człowiek, którego nie chcemy widzieć na zdjęciu. Jednak retusz bywa nużącym, i czasochłonnym procesem stemplowania i przenoszenia maleńkich fragmentów, aby połączyły się w zgrabną całość. Na tyle, że mało kto zawraca sobie tym głowę.

  Tutaj, na szczęście, z pomocą przychodzi aplikacja touchretouch, istny ideał jeśli chodzi o prostotę obsługi. Dostępny na iOS, WP i Android.

  Po uruchomieniu aplikacji, mamy przed sobą opcję otwierania zdjęć z galerii oraz linki do filmików instruktażowych. Po wybraniu zdjęcia, pojawia się bardzo prosty interfejs, w którym mamy do dyspozycji 5 ikonek. W tym dwa tryby zaznaczania - lasso - zaznaczone zostanie wszystko pomiędzy wykreślonym kształtem i "pędzel"-kółko którym zamalowujemy to, co chcemy zaznaczyć. Potem, w celu korekt można usunąć zaznaczenia (kółkiem). I wreszcie, po prawej stronie przycisk GO, który usuwa z obrazu wybrany element.

  Efekty, są różne. Jeśli chcemy usunąć pojedyncze i małe elementy, tj, ludzi w oddali, czy jakieś śmieci, uda się idealnie.
  Problem zaczyna się, gdy coś jest duże, lub tło skomplikowane. Wtedy program nie ma skąd pobrać fragmentów do wypełnienia, albo robi to źle. Na szczęście, jeśli coś pójdzie nie tak, to z reguły robi to tylko po części źle, później można ponownie zaznaczyć i usunąć. I powtarzać, aż nie osiągniemy pożądanego efektu - lub odpuścić.

  W recenzji takiej aplikacji najważniejsze są przykładowe zdjęcia. Zapraszam do galerii.

  Ocena: 4.5/5 - algorytm, nie jest idealny...
  Plusy:
  - lekka - 3 MB,
  - daje radę w mniej wymagających sytuacjach
  - tania
  Minusy:
  - no ale nie darmowa...
  - brak bardziej zaawansowanych opcji.

  Pozdrawiam, Dominik

 • domi.nos
  domi.nos
  24.10.2014, 17:15|Zgłoś nadużycie

  Skoro trafiłem na główną, to mogę podpowiedzieć, że na iOS i Androida jest też rozszerzona aplikacja z większą ilością funkcji:

  - filtry, nie filtry, tekstury, ramki (to co wszędzie...ale ładnie)
  - przesunięcie wybranego elementu, analogicznie do retuszu, tylko że po wycięciu zaznaczonego fragmentu, można go dowolnie przesuwać, albo dodać do innego zdjęcia
  - kadrowanie, z tym dodatniem, że jeśli chcemy wyprostować zdjęcia, albo trochę przesunąć, to program sam może dodać brakujące kawałki na skrajach.

  Zdecydowanie warta ceny, niestety na WP nie ma...