Największa platforma blogowa o technologiach mobilnych – opinie, testy, recenzje, newsy.

Partner serwisu: ZAŁÓŻ BLOGA

LG udostępnia funkcję QuickMemo dla wszystkich smartfonów serii L

• Adam Bialic
    21.08.2012, 16:54 | Zgłoś nadużycie

Mam okazję testować najmocniejszego Swifta, w którym QuickMemo jest od nowości i szczerze przyznam, że jest to bardzo sympatyczny dodatek. Użytkownicy smartfonów L-Style powinni być zadowoleni z niego.

QuickMemo to pomysł LG na robienie szybkich notatek, zrzutów ekranu, a także prostą rozrywkę. Aplikację włączyć można w prosty sposób - przyciskając na raz oba klawisze głośności - praktycznie w każdym momencie działania smartfona. Przy pomocy kilku grubości pisaka i różnych kolorów użytkownik może pisać lub rysować po ekranie. Niby nic odkrywczego, ale czasem daje radochę, a innym razem jest zwyczajnie pomocne.

Właściciele smartfonów Swift L3, L5 i L7 mają dostępną aktualizację systemu, po której element będzie dostępny. To chyba miły prezent z okazji zbliżającego się końca wakacji. Uczniowie zamiast na tylnej stronie zeszytu będą mogli na nudnych lekcjach mazać po ekranie smartfona. Tylko uważajcie żeby już na początku roku Wam nauczycielki nie pozabierały telefonów ;)

• th_lg-udostepnia-funkcje-quickmemo-dla-wszystkich-smartfonow-serii-l_189.jpg
  • ~AdrianOlowek
    21.08.2012, 19:10|Zgłoś nadużycie

No no :) LG wyraźnie próbuje jakoś umilić posiadanie ich najnowszych modeli.

"Właściciele smartfonów Swift L3, L5 i L7 mają dostępną aktualizację systemu"
    Tak szybko aktualizacja systemu u LG?! Ładnie grają.
    Ja osobiście szykuje się na zakup L7, chociażby za cena/jakość i możliwości, no i będzie aktualizacja do Jelly Bean.

• ~krzych53
    21.08.2012, 19:29|Zgłoś nadużycie

Uważaj, do LG 2X miał być ICS i jeszcze go nie ma. Nie wierzyłbym ich obietnicom o JB dla serii L

• ~AdrianOlowek
    21.08.2012, 19:58|Zgłoś nadużycie

Własnie wiem jak LG działa, wydawało mi się (a raczej byłem pewien) że gdzieś na jakimś forum był link do informacji (oficjalnej) od LG że takie aktualizacje będą noo ale teraz za chiny nie mogę tego znaleźć xD nadal szukam.. a może coś mi się pomyliło. Nawet jeżeli to i tak przecież niedługo wyjdzie port JB na L7.

• ~Darjush
    21.08.2012, 21:32|Zgłoś nadużycie

Ja z kolei używam Swift 4X i nigdy nie zmieniłbym tego telefonu na przereklamowane S3. Czytelność wyświetlacza zwłaszcza w świetle słonecznym nie do pobicia. Zrobiliśmy eksperyment z kumplem który kupił S3 i zamienilismy się telefonami na kilka dni. Efekt jest taki ze teraz na Allegro możecie kupić jego zabawkę :-)
    A quick memo? Brawo dla LG. Dawno nic tak mile mnie nie zaskoczyło jak ta funkcja.

• krzysiekbit
    krzysiekbit
    21.08.2012, 23:26|Zgłoś nadużycie

Nie chce byc niemiły ale nie dość ze ta apka to zadna nowość to jeszcze bazgranie palcem do ekranie jest malo dokładne. Myśle że za jakiś czas gdy okaze sie ze LG nie zaktualizuje 4x do androida 4.2 czy tam 5.0 to wasze LG bedziecie probować wymienic na s3 z aktualizacja do androida 69.
    Nie, nie posiadam zadnego telefonu samsunga i nie jestem fanem tej marki.

-- 

"My Uncle says smoking crack is kinda cool"

• siper322
    siper322
    22.08.2012, 10:52|Zgłoś nadużycie

Może 4X HD jest dobry, ale na szybka aktualizacje bym nie liczył. A gadanie o portach jest trochę śmieszne, bo nie warto tracić gwarancję mając telefon za 2k, poza tym pewnie trochę minie zanim w pełni dopracują możliwości aparatu itp., dlatego S3 jest moim zdaniem lepszy, a co do ekranu to może LG ma lepsza jasność ale kolory już nie.

• Tomasz Słowik

Przecież niemal identyczna funkcja jak QuickMemo jest w Galaxy Note, więc nie wiem czym tu się tak podniecać :)

• Faunar
    Faunar
    27.08.2012, 17:48|Zgłoś nadużycie

~krzych53
    Uważaj, do LG 2X miał być ICS i jeszcze go nie ma. Nie wierzyłbym ich obietnicom o JB dla serii L

krzych masz złe informacje, 2X ma aktualizacje, a tak długi jego brak nie był winą LG, a sterowników i myślę, ze po tych doświadczeniach LG będzie uważniejsze.
    A QuickMemo to bardzo fajna funkcja :) fajnie, ze bedzie w gorszych modelach od 4X

• ~graba
    30.08.2012, 19:23|Zgłoś nadużycie

uważam, że ta funkcja będzie wyróżniać całą serię L na tle innych producentów i innych telefonów.

• Tomasz Słowik

Nie do końca, bo Samsung w Note'ach ma podobną, tylko że wywoływaną rysikiem.

• Faunar
    Faunar
    01.09.2012, 08:23|Zgłoś nadużycie

Ale oprócz Samsunga jest bardzo dużo innych firm, które tej funkcji nie mają. Takze LG może czuć się wyróżnione :)

• Tomasz Słowik
  • Faunar
    Faunar
    06.09.2012, 20:16|Zgłoś nadużycie

Nigdzie nie napisałam, ze tylko oni mają, czytaj ze zrozumieniem. Jest nie wiele telefonów w których jest ta funkcja, i to, ze trafiła ona do LG to bardzo dobra wiadomość.

• Tomasz Słowik

To Ty przeczytaj dokładnie. Niemal każdy smartfon z Androidem może mieć tę funkcję. Wystarczy darmowa aplikacja z Google Play. Smakiem obejdą się tylko te z najbardziej archaiczną wersją systemu. A to, ze jest ona preinstalowana w LG w moich oczach nie zmienia niczego.

• ~makros
    07.09.2012, 00:08|Zgłoś nadużycie

LG bardzo często stara się uprościć pracę na swoim sprzęcie za co mają u mnie dużego plusa. Oby wprowadzali w życie jak najwięcej innowacji.

• ~tomasz
    07.09.2012, 10:35|Zgłoś nadużycie

Słuchajcie a mógłbym mi ktoś tak łopatolicznie jak mówią wytłumaczyć o co konkretnie chodzi właśnie z tą funkcją ?

• Adam Bialic
    Adam Bialic
    07.09.2012, 16:32|Zgłoś nadużycie

~tomasz
    Słuchajcie a mógłbym mi ktoś tak łopatolicznie jak mówią wytłumaczyć o co konkretnie chodzi właśnie z tą funkcją ?

http://lifesgoodblog.pl/quick-memo-male-a-cieszy , taka popierdółka, ale mi się podoba

• ~Eminion
    10.09.2012, 23:34|Zgłoś nadużycie

Trzeba przyznać, że LG wprowadza ostatnio sporo innowacji w swoich smartfonach, które prezentują się świetnie.

• ~adam
    12.09.2012, 11:56|Zgłoś nadużycie

Ktos już moze pobierał aplikacje ?
    jakie efekty po ? Co nowego ?

• ~joko
    22.09.2012, 09:14|Zgłoś nadużycie

do tego zacnego grona należy jeszcze dołączyć największego i najpotężniejszego przedstawiciela serii L-Style LG L9http://www.telepolis.pl/news.php?id=26305

+ rozpocznij nowy wątek

NAJCZĘŚCIEJ ODPOWIADAJĄ